Jake Reed powraca do Dodgers i zdobywa pierwszy punkt w wygranej z byłą drużyną nad Mets

Los Angeles Dodgers pitcher Jake Reed reacts after the final out of the team's baseball game against the New York Mets on Tuesday, Aug. 30, 2022, in New York. The Dodgers won 4-3. (AP Photo/Adam Hunger)

Miotacz Dodgers Jake Reed reaguje po final out przeciwko New York Mets we wtorek w Nowym Jorku. Dodgersi wygrali 4-3. (Adam Hunger / Associated Press)

Jake Reed wiedział, że będzie grał we wtorek wieczorem. Ale nawet on nie mógł sobie wyobrazić tak nieprawdopodobnej sceny.

Chroniąc jednopunktowe prowadzenie w dziewiątym meczu z New York Mets – w pierwszym spotkaniu serii, którą menadżer Dave Roberts określił jako potencjalną zapowiedź playoffów – Dodgersi potraktowali ten moment jak coś innego niż napiętą październikową noc.

Closer Craig Kimbrel nie został wezwany do gry w kolejnych meczach. Evan Phillips nie został poproszony o powrót na boisko na drugi inning. Drużyna już zdecydowała, że każdy inny niewykorzystany pomocnik będzie odpoczywał.

Tak więc, w starciu najlepszych drużyn Ligi Narodowej… przed buzującym tłumem 40,607 na Citi Field… w dramatycznej sytuacji, która może się powtórzyć za dwa miesiące… to miotacz, który został usunięty z obu klubów w ciągu ostatnich dwóch sezonów i został dodany z powrotem do składu Dodgersów dopiero tego popołudnia, wyszedł z buldożera, aby uratować mało prawdopodobną szansę.

Trzy outs później, stało się to najlepszą nocą w krótkiej karierze Reeda.

Reed zapisał save w wygranej Dodgersów 4-3 z bezbłędnym dziewiątym inningiem, wymazując leadoff single z double-play grounder przed poleczeniem comebacker, aby zakończyć grę.

Gdy przeszedł przez linię uścisku dłoni, jego umysł zaczął się ścigać, a jego emocje zaczęły pęcznieć.

Do czasu, gdy udzielał wywiadu telewizyjnego dla SportsNet LA, zaciskał usta i powstrzymywał łzy.

„Jestem super wdzięczny po prostu za to, że jestem tu z powrotem w L.A.,” Reed powiedział. „Aby mieć zaufanie, aby otrzymać piłkę w tej okazji, to po prostu wiele znaczy. To szalona rzecz.”

Pojawienie się Reeda było oparte w mniejszym stopniu na zaufaniu, a w większym na ostrożności.

Dodgersi zdecydowali się nadać priorytet swojemu personelowi miotającemu w kwestii obciążenia i zdrowia w dolnym odcinku, luksus, który przychodzi wraz z 19½-gamową przewagą w dywizji i dziewięcioma gramami przewagi w walce o najwyższe miejsce w playoff NL.

We wtorek oznaczało to, że pięciu z ich dziewięciu pomocników nie będzie grało, pozostawiając tylko cztery ręce do pokrycia ostatnich czterech inningów po tym, jak Andrew Heaney oddał trzy biegi (dwa zarobione) przez pięć.

Weteran Heath Hembree grał w szóstej rundzie, zachowując remisowy wynik w tym samym dniu, w którym został powołany z Triple-A Oklahoma City.

Po tym jak Gavin Lux dał Dodgersom przewagę 4-3 dzięki singlowi – jego trzeci RBI w nocy z dwoma trafieniami i jednym spacerem – zaufani pomocnicy Alex Vesia i Phillips zajęli siódmą i ósmą rundę. Reed został zapisany na dziewiątą rundę, po części z obawy, że rozwaliłby prowadzenie.

Dodgers' Gavin Lux watches his RBI single against the New York Mets.

Dodgers’ Gavin Lux ogląda swój singiel RBI przeciwko New York Mets podczas siódmej rundy we wtorek w Nowym Jorku. (Adam Hunger / Associated Press)

Gdyby doszło do dodatkowych inningów, Dodgersi mogliby wysłać go z powrotem na 10. i uniknąć spalenia kolejnego relievera, który planował odpocząć.

„We just kind of had to piece it together,” Roberts said. „Jeśli patrzysz na posiadanie Jake’a na tylnym końcu, ma najwięcej zasięgu dla nas, aby wrócić tam. … Po prostu nie mieliśmy nikogo dostępnego.”

Reed zaczął chwiejnie, oddając leadoff single Eduardo Escobarowi. Następnie dał się wyprzedzić ulubieńcowi kibiców Danielowi Vogelbachowi, co sprawiło, że tłum niemalże nie mieszczący się w hali poderwał się na nogi.

Ale w sezonie, w którym Dodgersi (90-38) wyciągali jednego królika za drugim z kapelusza, jeśli chodzi o ich roztrzęsioną, ciągle rozwijającą się kadrę miotającą, Reed zaserwował najnowszą magiczną sztuczkę.

Kazał Vogelbachowi uderzyć grounder’a na prawą stronę, gdzie przesunięty trzeci bazowy Max Muncy zamienił trudny tag-’em-out, throw-’em-out double play.

Następnie Reed kazał Brandonowi Nimmo uderzyć comebackera. Po wybiciu go i rzuceniu do pierwszego, Reed zacisnął obie pięści, świętując to, co nazwał najlepszym momentem w swojej karierze.

„To było o wiele więcej niż mój debiut, o wiele więcej niż otrzymanie powołania”, powiedział Reed, który zadebiutował w lidze z Dodgersami w lipcu ubiegłego roku, potem został wyznaczony do przydziału i zażądał go Tampa Bay Rays, potem został ponownie DFA’d i zażądał go Mets, potem został DFA’d po raz trzeci w lipcu tego roku i zażądał z powrotem przez Dodgersów, którzy nosili go na składzie taksówek.

„High-fiving guys, you just kind of start to run your career through your mind a little bit,” he said. „To jest po prostu szalone, że jestem tutaj i mam pracę z tym zespołem. W niektórych momentach to po prostu rozwala mój umysł. Więc myślę, że to było po prostu wiele rzeczy, które wyszły w kilku krzykach i kilku łzach.”

Short hops

Roberts ogłosił, że Clayton Kershaw powróci z listy kontuzjowanych, aby rozpocząć czwartkowy finał przeciwko Mets. … Według osoby znającej sytuację, prospekt Miguel Vargas będzie jednym z powołanych do drużyny, gdy w czwartek skład drużyny powiększy się do 28 osób na wrzesień.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.