Jak Orioles oszaleli na Red Sox i dlaczego to taki zły omen

Tomase: Orioles’ free rein on basepaths is a bad omen for Red Sox pierwotnie pojawił się na NBC Sports Boston

Spacery były jedną rzeczą. Można je spisać na straty jako anomalię. Corey Kluber i Chris Martin spędzili swoje kariery nie chodząc po nikim. To powinno się poprawić.

Ale kradzione bazy? To problem, który może mieć trwałe konsekwencje dla Red Sox w 2023 roku.

Kluczowym czynnikiem w czwartkowym zwycięstwie Baltimore 10-9 w dniu otwarcia była umiejętność biegania do woli. Orioles ukradli pięć baz w pięciu szansach, wszystkie bez rzutu.

Tomase: Bad only slightly outweighs good in non-disastrous Red Sox opener

They did it by using the pitch clock against the Red Sox, timing their jumps against Corey Kluber, Kaleb Ort, and especially Ryan Brasier to coincide with the final six or seven seconds of the clock, when each pitcher had committed to beginning his delivery.

That didn’t leave enough time to vary tempo without potentially incurring a violation. Cała piątka złodziei w końcu zdobyła punkty, co sprawiło, że te zagrania były kluczowe w tym, co zaczęło się jako blowout i skończyło jako gra z jednym biegiem.

„To jest coś, co będziemy musieli wrócić i spojrzeć na wideo na i po prostu wspólnie mieć lepszy wysiłek trzymania piłki lub mieszania czasu i rzeczy w tym stylu,” powiedział catcher Reese McGuire. „Z zegarem, to będzie zachęcać więcej facetów do bycia agresywnym na basepaths i widzieliśmy to dzisiaj. W przyszłości będziemy się w tym doskonalić. Ale oczywiście jest to ważne.”

Orioles szczególnie skupili się na Brasier, co kwalifikuje się jako zaawansowane zwycięstwo skautów. Ponieważ prawy hander jest powolny do talerza na początek, Orioles wiedzieli, że gdy zegar boiska osiągnie sześć lub siedem sekund, mogą iść bez wahania. Niektóre z ich skoków były tak duże, że biegacze byli w trzech czwartych drogi do drugiej, zanim Brasier nawet rzucił. Ukradli trzy bazy na jego zegarku, a McGuire nie mógł nic zrobić.

„Mają garstkę facetów w swoim składzie, którzy biegają, niezależnie od tego, czy jest to szybki facet na kopcu, czy nie” – powiedział McGuire. „Oni po prostu zawsze szukają, aby być agresywnym na basepaths. Jeśli jesteśmy w tym wolniejszym zakresie podawania, to oni jakby lizali się po plecach. To jest coś, czego musimy być świadomi i kontrolować to trochę lepiej. Wszystko zaczyna się od tego, żeby trzymać ich poza bazą. Zaczyna się od tego, że nie musimy się martwić o to.”

To właśnie w tym miejscu dziewięć spacerów zabolało, ponieważ dwie kradzieże nastąpiły po wolnych podaniach. Menedżer Alex Cora uznał niektóre z tych kradzieży za sytuacyjne, ponieważ Red Sox generalnie nie rzucają się z biegaczami na pierwszej i trzeciej pozycji.

Mimo to, pięć kradzieży to zły omen, kiedy MLB wprowadziła zasady od mniejszej liczby rzutów pickoff do większych baz, które mają zachęcać do kradzieży. Red Sox z opóźnieniem rzucił, aby utrzymać Jorge Mateo blisko z Martinem na kopcu w dziewiątej, ale wszystko, co powstrzymało Baltimore od nagrywania szóstej skradzionej bazy było Cedric Mullins podszewka do podwójnej gry po Mateo dostał jeszcze jeden gigantyczny skok.

„Będziemy musieli dowiedzieć się, co jest najlepsze,” McGuire powiedział. „Jeśli przychodząc ustawić i nadal mając osiem lub dziewięć, 10 sekund na zegarze, może to będzie lepiej, bo wtedy możemy trzymać piłkę, a następnie kontrolujemy zegar.

„Jeśli dostaniemy znak trochę późno, to jest potencjalnie zachęcenie biegacza, aby powiedzieć, że zegar jest uruchomiony w dół, niech po prostu spróbować czasu go w górę. To jest coś, do czego się dostosujemy.”