Jak Moses Moody, Quinndary Weatherspoon zagrali na zakończenie California Classic

How Moody, Weatherspoon played to end California Classic originally appeared on NBC Sports Bayarea

SAN FRANCISCO — On Sunday night in Moses Moody’s 2022 California Classic debut, it was the second quarter where Moody began heating up offensively after leaving early in the first to receive two stitches over his left eye. Dwa dni później Moody nadal był obandażowany w Chase Center, ale nie tracił czasu na zdobywanie punktów we wtorek w przegranym 94-70 meczu Warriors z Miami Heat.

Moody zdobył osiem punktów w pierwszej kwarcie i skończył z 13. Po tym jak w pierwszej kwarcie trafił 3 na 4 z pola, w drugiej 5 na 15 i trafił tylko jedną z siedmiu swoich prób 3-punktowych. Jego samotna trójka nastąpiła po znalezieniu Gui Santosa, przemieszczeniu się w prawym rogu, złapaniu szerokiego podania od Santosa i natychmiastowym wypuszczeniu go w powietrze.

Po zdobyciu tylko jednego punktu w drugiej kwarcie, Moody zdobył cztery w trzeciej i żadnego w czwartej. Dodał również trzy asysty, trzy steale, dwie zbiórki i dwa razy przewrócił piłkę.

Warriors upewniają się, że piłka jest w rękach Moody’ego latem. 6-foot-6 guard/wing jest przekazywany w obowiązki, które zazwyczaj są obsługiwane przez bardziej naturalnego point guarda. Jego koszykarskie IQ i dojrzałość są wysoko cenione już przez franczyzę w wieku 20 lat, a Golden State chce się upewnić, że jest bardziej przyzwyczajony do podejmowania szybkich decyzji i dostawania kolegów z drużyny we właściwe miejsce.

„Wiemy, że Moses może naprawdę strzelać piłką”, powiedział po stracie Warriors California Classic trener Seth Cooper. „Ktoś, kto może strzelać do piłki i ma rozmiar i obrona musi go pilnować, to otwiera obronę i kąty trochę łatwiej niż niektóre z mniejszych strażników, którzy nie mogą zobaczyć nad górą, lub facetów, którzy nie mogą strzelać i zespoły idą pod i pobyt z przodu.

„Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że widzisz jego zdolność do robienia wielu różnych rzeczy i pamiętając, jak młody jest. To będzie coś, co będzie się rozwijało wraz z jego wiekiem.”

Chociaż nie strzelał z daleka, Moody miał kilka mocnych podjazdów i wie, jak znaleźć miejsca na łatwe punkty.

Quinndary Weatherspoon dołączył do Moody’ego w wyjściowym backcourcie Warriors. Wtorek był pierwszym meczem Weatherspoona w tym sezonie i pierwszym od czasu zagrania czterech minut w finale sezonu zasadniczego 10 kwietnia, prawie trzy miesiące temu. Weatherspoon nie grał w lidze letniej przez kilka treningów i zajmował się sprawami rodzinnymi.

Były przebłyski, w których Weatherspoon wyglądał jak ktoś, kto próbuje odkurzyć rdzę, a w innych momentach pokazywał, dlaczego jest gotowy do walki o miejsce w składzie Warriors.

Weatherspoon, 25 lat, grał 25 minut i zdobył 14 punktów. Trafił 4 na 10 rzutów i nie trafił obu swoich prób 3-punktowych. Sześć punktów zdobył również z linii rzutów wolnych i spudłował tylko jedną próbę. 6-foot-3 guard wykorzystuje swój atletyzm na swoją korzyść i podczas gdy Gui Santos skradł show na jednym z highlightów z brudnym podaniem między nogami obrońcy, Weatherspoon pokazał swoją zdolność do kończenia przy obręczy.

W trzeciej kwarcie Weatherspoon miał imponującą sekwencję, która rozpoczęła się od przechwycenia błędnego podania, pokonania dystansu i zdobycia trzech punktów.

Oprócz 14 punktów, Weatherspoon miał także trzy zbiórki, jedną asystę, jedną kradzież i jeden blok przy próbie rzutu z rogu. Ale również pięć razy przewrócił się i został złapany za sześć fauli – limit wynosi 10 w lidze letniej.

Cooper, który trenował Weatherspoona w tym sezonie w G League w Santa Cruz, oczekuje od Weatherspoona, że będzie grał w sposób, który przełoży się na system Golden State, pokaże, że może dokonywać wyborów tak szybko, jak pstryknięcie palcami i będzie skutecznym screenerem.

„Jeśli może dostać się do bycia lepszym screenerem i decydentem, myślę, że są to rzeczy, które naprawdę przekładają się na bycie produktywnym graczem dla Warriors”, powiedział Cooper.

RELATED: Wiseman wciąż na dobrej drodze do debiutu w lidze letniej po dużym kroku

Każdy zawodnik chce poprawić wszystkie aspekty swojej gry w trakcie offseason, zwłaszcza ten, który prawdopodobnie walczy o miejsce w składzie. Weatherspoon nie jest inny. Odnalezienie jego rzutu z zewnątrz byłoby dużym wzmocnieniem.

W 11 meczach z Warriors, Weatherspoon trafił 1 na 5 rzutów z gry i jest 3 na 16 z gry w swojej karierze w NBA. W zeszłym sezonie w 20 meczach G League trafiał tam 28,2%.

Warriors skończyli 0-3 w California Classic, ale mnóstwo intryg pozostaje z Jamesem Wisemanem, Jonathanem Kumingą i Patrickiem Baldwinem Jr. którzy prawdopodobnie zagrają w Las Vegas Summer League. Zawodnicy i trenerzy wyjeżdżają do Las Vegas jeszcze we wtorek, a ich pierwszy mecz odbędzie się 8 lipca.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast