Jak mógłby wyglądać 9-game Mizzou football schedule w 2024 2025 roku

Texas i Oklahoma doszły do porozumienia z Big 12 i jej partnerami telewizyjnymi, aby odejść do Southeastern Conference o sezon wcześniej i dołączyć do konferencji w 2024 roku. Ich wcześniejsze przejście do SEC wywołuje rozmowę o tym, z kim drużyny będą grać i jaki będzie format gier konferencyjnych.

Dwa formaty, które były najbardziej dyskutowane, to model ośmiu gier, 1-7 i model dziewięciu gier, 3-6.

Model 1-7 pozwoliłby na jednego evergreenowego przeciwnika i siedmiu różnych przeciwników konferencyjnych. Ten model pozwoliłby również na czwartego przeciwnika spoza konferencji, ale pozwoliłby na równą liczbę gier domowych i drogowych w stosunku do przeciwników konferencyjnych.

Model z dziewięcioma grami i 3-6 pozwoliłby na trzech przeciwników evergreen i sześciu różnych przeciwników konferencyjnych. W tym modelu byłyby tylko trzy mecze poza konferencją i nie byłoby równej liczby meczów domowych i drogowych z przeciwnikami konferencyjnymi w każdym sezonie.

Oba modele byłyby również bez podziału i mogłyby doprowadzić do tego, że drużyny robiłyby serie domowe i wyjazdowe przez dwa sezony, zanim dostałyby świeże nowe siedem drużyn, z którymi mogłyby się zmierzyć przez kolejny dwuletni odcinek. SEC mógłby również wybrać serię domową i wyjazdową co drugi rok (lub jakkolwiek wiele lat, które chcieliby umieścić pomiędzy) i mieć zespoły mają świeże siedem przeciwników każdego roku.

Jeśli SEC zdecydowałoby się na model 1-7 to prawdopodobnym evergreen przeciwnikiem Missouri byłoby Arkansas, aby utrzymać The Battle Line Rivalry z pozostałymi siedmioma przeciwnikami będącymi dowolną kombinacją drużyn.

Jeśli liga zdecydowałaby się na model 3-6, Missouri ma wiele historycznych rywalizacji, które miałyby sens dla jej trzech wiecznych przeciwników, ale wierzymy, że Arkansas, Oklahoma i South Carolina dostałyby te miejsca z alternatywną drużyną wymienioną poniżej.

Przełamanie rywalizacji

Podczas gdy rywalizacja Missouri z Arkansas jest produkowana przez ligę i ma mniej niż 10 lat, sensowne jest jej utrzymanie. Oczywiście, z drużynami graniczących ze sobą The Battle Line Rivalry ma sens z geograficznego punktu widzenia i fani odpowiednich szkół objęli rywalizację do tego punktu. Nie szkodzi, że Missouri ma 10-4 przewagę w historii przeciwko Arkansas i chciałoby utrzymać rywalizację, która zwykle widzi ich po zwycięskiej stronie rzeczy, jak to miało miejsce w 2022 roku.

Przywrócenie rywalizacji, która rozciąga się na dni Big 8 byłoby czymś wielkim dla obu baz fanów Oklahomy i Missouri. Nie tylko południowo-zachodnia Missouri graniczy z północno-wschodnią Oklahomą, co znów sprawia, że rywalizacja jest istotna geograficznie, ale historycznie oznaczałoby to Missouri najbardziej ogranego przeciwnika konferencyjnego z drużynami wcześniej mierzącymi się 96 razy. Dla Oklahomy byłby to drugi najczęściej grany przeciwnik konferencyjny za Teksasem. Mimo, że Oklahoma prowadzi w tej serii 67-24-5, ponowne rozpalenie tej rywalizacji byłoby historyczne i świeże zarazem, a także spowodowałoby powrót Rury Pokoju Tiger-Sooner, która trafia do zwycięzcy każdego meczu.

Chociaż trzecim rywalem Tygrysów mogłaby być drużyna taka jak Kentucky, którą gracze Mizzou w ostatnich latach uważali za większą rywalizację niż ta z Arkansas, to nie jest gwarancją, że Kentucky również wybrałoby Missouri jako jednego ze swoich rywali. Kentucky prawdopodobnie chciałoby utrzymać przy życiu swoje wieloletnie rywalizacje z Mississippi State, Tennessee i Vanderbilt.

Tak więc, kolejnym najlepszym matchupem SEC East dla Tygrysów byłby ten z South Carolina w tym, co nazywane jest rywalizacją o Puchar Burmistrza z powodu tego, że obie drużyny są w miastach o nazwie Columbia. Missouri nie ma wielu naturalnych rywalizacji z drużynami SEC, ale to samo można powiedzieć o Południowej Karolinie, która ma rywalizację z Georgią. Gamecocks mają również dobre mecze z Tennessee i Florydą, ale jedna z tych drużyn może zostać wymieniona na Missouri, ponieważ Tygrysy i Gamecocks wydają się być na podobnym poziomie, jeśli chodzi o ich miejsce w konferencji.

Vanderbilt może być alternatywą , jeśli utrzymanie Pucharu Burmistrza nie jest wysoko na karcie bingo Tygrysów. Teoretycznie Vandy mogłoby być alternatywą również dla Arkansas i Oklahomy, ale trudno zobaczyć, by The Battle Line Rivalry i możliwość ponownego rozpalenia wieloletniej rywalizacji z Oklahomą została wstrzymana dla Commodores.

Vanderbilt jest mniej niż 450 mil na południowy wschód, więc jest to kolejna geograficzna rywalizacja z udziałem szkoły w graniczącym stanie i jest to również kolejna rywalizacja, w której Mizzou prowadzi komfortowo w serii wszech czasów na poziomie 10-4-1.

Ten nie jest zbytnio historyczną rywalizacją wypełnioną nienawiścią, ale to może być matchup, który obie szkoły chcą zachować ze względu na to, że obie szkoły prawdopodobnie widzą go jako jedną z najlepszych szans na zdobycie zwycięstwa w konferencji. W 2022 roku pierwszą wygraną konferencyjną Mizzou było 17-14 zwycięstwo przeciwko Commodores, a przed Vandy pokonaniem Kentucky i Florydy pod koniec sezonu w zeszłym roku jego ostatnia wygrana konferencyjna była przeciwko Missouri w 2019 roku.

Przykładowy terminarz na 2024 rok z modelem 3-6

Oto przykład harmonogramu na 2024 rok z Arkansas, Oklahomą i South Caroliną jako trzema rywalami w modelu 3-6 opartym na tym, jak ustawiony jest obecny harmonogram na 2024 rok. Aby uniknąć zbyt dużego konfliktu terminarza, harmonogram konferencji Missouri nadal będzie składał się głównie z przeciwników SEC East, choć to może się zmienić.

Mecz 1: vs. przeciwnik spoza konferencji

Mecz 2: vs. przeciwnik spoza konferencji

Mecz 3: vs. przeciwnik spoza konferencji

*Mecz 4: na Florydzie (pierwotnie zaplanowany jako przeciwnik spoza konferencji)

Mecz 5: vs. Vanderbilt

Mecz 6: vs Kentucky

Mecz 7: w Oklahoma (rywal)

Mecz 8: vs Georgia

Mecz 9: w Tennessee

Mecz 10: w South Carolina (rywal)

Mecz 11: w Ole Miss

Mecz 12: w Arkansas (rywal)

W powyższym przykładzie Mizzou dostaje siedem meczów u siebie, ale tylko cztery z nich są przeciwko przeciwnikom z konferencji, a jeden z nich jest przeciwko rywalowi.

Jeśli SEC wybierze dla drużyn, aby po prostu zrobić dom i wyjazd serii w kolejnych latach to jest to, co harmonogram może wyglądać w 2025 roku. w przykładzie poniżej.

Mecz 1: z przeciwnikiem spoza konferencji

Mecz 2: z przeciwnikiem spoza konferencji

Mecz 3: z przeciwnikiem spoza konferencji

Mecz 4: z Florydą (pierwotnie zaplanowany jako przeciwnik spoza konferencji)

Mecz 5: z Vanderbilt

Mecz 6: z Kentucky

Mecz 7: z Oklahomą (rywal)

Mecz 6: z Kentucky

Mecz 7: z Oklahomą (rywal)

Oklahoma (rywal)

Mecz 8: w Georgii

Mecz 9: w Tennessee

Mecz 10: w South Carolina (rywal)

Mecz 11: w Ole Miss

Mecz 12: w Arkansas (rywal)

To ciekawa koncepcja, w której zmienia się wiele rzeczy. Jeśli model 3-6 wygrywa zespoły mogą iść na wiele sposobów, jeśli chodzi o to, kto jego trzech rywali będą grać każdego roku.

Czy zgadzasz się z trzema drużynami, które według nas zagrałyby w Missouri? Kogo wybralibyście na trzy evergreenowe drużyny Mizzou?