Jack Nowell unika zakazu i grzywny w wysokości 10 tys. funtów za krytykę sędziego Karla Dicksona na Twitterze; może grać dla Exeter Chiefs w Premiership i Champions Cup | Rugby Union News | Sky Sports

RFU potwierdzają Exeter, Anglia Jack Nowell nie zostanie zawieszony za krytykę Twittera ref Karl Dickson; Nowell ukarany grzywną 10 000 funtów i wolny do gry; tweet powiedział: „Jestem właściwie w szoku, jak szokowany. Co do cholery się dzieje? To jedna z najgorszych decyzji, jakie kiedykolwiek widziałem. EVER”

Ostatnia aktualizacja: 20/04/23 10:52am

Jack Nowell has avoided a ban for his Twitter criticism of referee Karl Dickson

Jack Nowell uniknął zakazu za swoją krytykę sędziego Karla Dicksona na Twitterze

Jack Nowell uniknął zakazu za krytykę sędziego Karla Dicksona na Twitterze, a RFU potwierdziło, że został ukarany grzywną w wysokości 10 000 funtów i będzie mógł swobodnie grać dla Exeter w Premiership i ich półfinale Champions Cup.

Nowell został oskarżony o niewłaściwe zachowanie przez RFU za swój tweet dotyczący decyzji sędziego Dicksona w niedzielnym starciu Leicester Tigers vs Exeter w Premiership.

Dickson wysłał skrzydłowego Exeter Olly’ego Woodburna do sin-bin i przyznał Leicester karną próbę w kluczowej decyzji w drugiej połowie za tackle na Chrisie Ashtonie – żółtą kartkę, która spowodowała czerwień ze względu na to, że był to drugi Woodburn w konkursie.

Nowell, który nie był zaangażowany w ten dzień, zatweetował: „Jestem właściwie w szoku, jak w szoku. Co się do cholery dzieje? To jedna z najgorszych decyzji, jakie kiedykolwiek widziałem. EVER”.

30-latek od tego czasu usunął tweeta.

  • Ellis Genge opuści resztę sezonu Premiership, ale jego sześciotygodniowy zakaz został zredukowany do dwóchtydzień zakazu zmniejszony do dwóch
  • Chris Ashton jako pierwszy zdobędzie 100 prób w Premiership, gdy Leicester rozbije Exeter
  • Natasha Hunt wraca do składu Anglii na starcie z Irlandią
  • Simon Middleton broni komentarzy o kopaniu piłki: 'Kobiety grające w golfa używają innych tee’

„19 kwietnia 2023 roku Jack Nowell stanął przed niezależnym panelem dyscyplinarnym oskarżony o popełnienie czynu szkodzącego interesom gry poprzez tweeta, którego zamieścił podczas meczu pomiędzy Leicester Tigers i Exeter Chiefs w niedzielę 16 kwietnia 2023 roku. Panelowi przewodniczył Matthew O’Grady, do którego dołączyli Martyn Wood i Guy Lovgreen,” RFU potwierdziło w czwartek.

„Pan Nowell przyznał, że jego zachowanie było szkodliwe dla interesów gry i został ukarany grzywną w wysokości 10,000 funtów oraz nakazem podjęcia kursu sędziowskiego. Panel zalecił, aby grzywna została wpłacona na cele charytatywne.”

Nowell is free to play in Exeter's Champions Cup semi-final away to La Rochelle next Sunday

Nowell może zagrać w półfinale Pucharu Mistrzów Exeter na wyjeździe z La Rochelle w przyszłą niedzielę

Przewodniczący panelu Matthew O’Grady zauważył: „Debata o decyzjach na boisku podejmowanych przez zawodników i urzędników jest nieuniknioną częścią rugby union, a zawodowi rugbiści mają prawo do wypowiadania się na temat sportu, który uprawiają. Nie są jednak wolni od konsekwencji takiej wypowiedzi, gdy narusza ona ich zawodowy obowiązek niedziałania na szkodę interesów gry poprzez brak szacunku dla urzędników meczowych, ich decyzji i ich autorytetu – zwłaszcza, gdy taka wypowiedź przyczynia się do „spiętrzenia” publicznych komentarzy na temat urzędnika meczowego lub urzędników meczowych.

„Szacunek dla urzędników meczowych – nawet jeśli nie zgadzamy się z ich decyzjami, a zwłaszcza jeśli nie zgadzamy się z ich decyzjami – jest kluczową częścią związku rugby. Nie jest to wartość, którą możemy włączać i wyłączać kiedy chcemy.

„Pan Nowell zaakceptował swój tweet, który był oglądany setki tysięcy razy, nie był uczciwym komentarzem i przekroczył granicę tego, co jest dopuszczalne przez osobę o jego znaczącym statusie w grze.”

World Rugby, the RFU state, also confirmed the correct decision was made by Dickson to sin-bin wing Olly Woodburn and award a penalty try

World Rugby, państwo RFU, potwierdziło również, że Dickson podjął prawidłową decyzję o sin-binie skrzydłowego Olly’ego Woodburna i przyznaniu karnego trybunału

World Rugby potwierdziło również, że Dickson „prawidłowo zastosował prawo podczas meczu Leicester Tigers vs Exeter Chiefs, w którym przyznano karny trybunał i żółtą kartkę”.

Prawo 13.4 mówi, że gracze nie mogą upadać na lub nad graczami na ziemi, a prawo 14.8 mówi, że gracze wchodzący na boisko muszą podchodzić z kierunku własnej linii bramkowej i pozostawać na nogach.

Exeter zmierzy się w sobotę z Bristolem w Premiership, a następnie z broniącymi tytułu mistrzami Pucharu Europy La Rochelle we Francji w półfinale Pucharu Mistrzów w niedzielę, 30 kwietnia.