Ja Morant chce się zrewanżować Warriors, strzela do przeciwników z Konferencji Zachodniej

Morant chce rewanżu z Warriors, bierze zastrzyk na zachodnich drużynach pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Ja Morant i Memphis Grizzlies odliczali dni do ich marquee matchupu z Warriors w Christmas Day w Chase Center.

Po przegranej z Golden State w 2022 roku w półfinale Konferencji Zachodniej zeszłego lata, Morant i młody, utalentowany skład Memphis szukają zemsty.

W wywiadzie z Malika Andrews z ESPN, Morant wyjaśnił dlaczego nie może się doczekać matchupu z Warriors w niedzielę.

„Oczywiście, to drużyna, która wyrzuciła nas z playoffów, więc wiesz, zawsze chcemy odzyskać nasze lizaki,” powiedział Morant. „Każdy wie, co Golden State znaczy dla gry w koszykówkę w ciągu ostatnich kilku lat. Są broniącymi tytułu mistrzami. Tak więc, niezależnie od ich rekordu, wciąż są jedną z najlepszych drużyn w tej lidze i mogą się rozkręcić całkiem szybko. Życząc wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia, a po nim zdrowego sezonu. „

Tak bardzo jak Morant szanuje Warriors, nie wydaje się być zbytnio zaniepokojony zagrożeniem, jakie Golden State może stanowić, gdy są zdrowi, podobnie jak inni zawodnicy w Konferencji Zachodniej.

Zapytany przez Andrewsa, którą drużynę postrzega jako najtrudniejszy matchup, Morant miał tylko jedną odpowiedź.

„Celtics”, stwierdził Morant. „…Dobrze czuję się na Zachodzie.”

RELATED: Baldwin relishes KD challenge from Draymond in Warriors’ loss

Nawet bez Stepha Curry’ego, który przegapi niedzielny mecz z Grizzlies po tym, jak 14 grudnia doznał podwichnięcia lewego barku przeciwko Indiana Pacers, w matchupie Warriors z Memphis nie powinno zabraknąć emocji.

Jeśli Golden State przyniesie do domu zwycięstwo w Boże Narodzenie, Morant i Grizzlies mogą mieć większą konkurencję w Konferencji Zachodniej niż myśleli.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast