Irlandia zapewniła sobie słynne zwycięstwo nad Anglią w dotkniętym deszczem T20

Irlandia zdobyła kolejne słynne zwycięstwo w Pucharze Świata nad Anglią dzięki dotkniętemu deszczem pięciobramkowemu zwycięstwu nad drużyną Josa Buttlera w Melbourne Cricket Ground.

Jedenaście lat po zwycięstwie z trzema furtkami nad Anglią w Pucharze Świata 50-over w Indiach, Irlandia ponownie pokonała swoich rywali w wersji T20 po tym, jak deszcz udaremnił nieśmiałą pogoń przeciwników za 158.

Anglia miała 105-5 po 14.3 overs, pięć runów poniżej parytetu DLS 110, kiedy deszcz, który spowodował opóźnienia wcześniej w grze, powrócił i nie ustąpił na czas, by wznowić mecz.

Moeen Ali (24no z 12) rozkręcił się z trzema czwórkami i szóstką po tym, jak jego drużyna kulała do 29-3 w powerplayu, a następnie 86-5 w 14. over, ale pogoda miała ostateczne zdanie, jako że Irlandia zapewniła sobie godne uwagi zwycięstwo i podkopała nadzieje Anglii na tytuł.

  • Scorecard: Irlandia vs Anglia, Melbourne
  • Mistrzostwa Świata T20 na Sky Sports – pełna lista TV

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Michael Atherton ze Sky Sports zastanawia się nad słynnym zwycięstwem Irlandii i tym, gdzie Anglia pozwoliła sobie na grę, plus patrzy w przyszłość na ważny mecz Jos Buttler’s side przeciwko Australii w piątek

Anglię czeka teraz wielkie starcie – wirtualny eliminator – z gospodarzami i obrońcami tytułu Australią w tym samym miejscu w piątek (9 rano czasu brytyjskiego), zaraz po tym jak Irlandia zagra z Afganistanem (5 rano czasu brytyjskiego).

Ludzie Buttlera będą chcieli znacznie poprawić swój występ przeciwko Australii, ponieważ ich kręgle były luźne przez pierwsze 10 sekund meczu z Irlandią, a ich pałka była słaba, aż do późnego ataku Moeena.

Anglia wyglądała na faworytów w połowie drogi z Irlandią, która spadła z obiecującego 103-1 w 12. over – podbudowana przez kapitana Andrew Balbirnie (62) i Lorcan Tucker (34) dodając 82 z 57 piłek dla drugiego wicka – do 157 wszystkich w 19.2 overs po stracie ostatnich dziewięciu furtek dla zaledwie 54 runów; spinner Liam Livingstone (3-17) i szewc Mark Wood (3-34) dzieląc sześć furtek.

Jednakże, Irlandia postawiła na pełną wydajność gry w kręgle, gdy Anglia pogrążyła się w pościgu.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kapitan Irlandii Andrew Balbirnie powiedział, że to było „emocjonalne” pokonać tak silną drużynę jak Anglia na tak kultowym terenie jak MCG

Skipper Buttler (0) snicked Josh Little za drugą piłkę przed tym samym bowler miał Alex Hales (7) złapany na stronie nogi i Fionn Hand następnie bowled Ben Stokes (6) z pięknym nip-backer.

Dawid Malan (35 z 37) i Harry Brook (18 z 21) byli inni gracze zwolniony jako Anglia cierpi World Cup setback po ich otwarcie zwycięstwo nad Afganistanem w Perth i Irlandia odbił się w stylu po porażce ze Sri Lanką w Hobart w niedzielę.

Drugi środowy mecz na MCG – Nowa Zelandia vs Afganistan – został przerwany bez zagrania piłki z powodu deszczu, pozostawiając podział punktów i Czarne Czapki na szczycie tabeli Grupy 1 z trzema punktami po dwóch rundach spotkań.

Sri Lanka jest druga, przed Anglią, Irlandią i Australią w stosunku do liczby biegów netto, a Afganistan jest na dole grupy z jednym punktem.

Group 1 - Super 12: T20 World Cup ahead of England vs Australia

Image: Oto jak wygląda grupa 1 po dwóch kolejkach spotkań

Anglia ukarana za niechlujstwo z kijem i piłką

Początek meczu na MCG był wilgotny, deszcz doprowadził do rozpoczęcia meczu 20 minut później niż planowano, a następnie spowodował kolejne, podobnej długości opóźnienie po 1.

Szybkie podanie Wooda usunęło Paula Stirlinga (14) w trzeciej nadwyżce – Irlandia 21-1, gdy otwierający uderzył do Sama Currana z głębi pola – ale minęło dziewięć nadgodzin, zanim Anglia uderzyła ponownie, gdy Balbirnie i Tucker złapali się na kilku niecelnych podaniach.

Najważniejsze momenty to Tucker zdobywający drogiego Chrisa Woakesa (0-41 z trzech overów) na cztery nad grzywną i wysyłający Currana na chwalebną szóstkę nad mid-on, plus Balbirnie rozbijający Woakesa na cztery i sześć w 18-biegowej 10 overie, gdy Irlandia osiągnęła 92-1 na półmetku.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kapitan Jos Buttler mówi, że Anglia „miała wszystko na swoją korzyść”, ale „nie była wystarczająco konsekwentna”, gdy przegrała z Irlandią w Mistrzostwach Świata T20

Niefortunny run out Tuckera – Irlandia nr 3 wysłany pakowania jak Adil Rashid skoczył do prawej i przechylił Balbirnie jazdy na kikuty non-striker – okazały się punktem zwrotnym, z Harry Tector (0) skubanie innego ekspresowego dostawy z Wood za do Buttler dwie piłki później.

Balbirnie dodał 29 dla czwartego furtki z Curtisem Campherem (18 z 11), w tym czasie osiągnął 40-ball pięćdziesiąt i crunched Curran na ogromny leg-side sześć, ale kiedy swept Livingstone do Hales na głębokim kwadratu w 16 over, Irlandia poszła na stracie 7-25.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Anglia potrzebowała furtki i Adil Rashid był tym, który ją dostarczył, wyrzucając Lorcana Tuckera

Livingstone yorked George Dockrell (0) następnej dostawy przed pójściem na mieć Adair (4) złapany przez Curran w midwicket w 18 over, podczas gdy Wood miał Campher złapany w dół po stronie nogi jedną piłkę po ramped nad grzywny nogi dla czterech przez Ireland all-rounder.

Curran i Stokes następnie mopped up ogon – Curran bowling Barry McCarthy i Hand w przedostatnim over aby przejść na siedem furtek na turnieju po jego pięć-for w pięć furtek zwycięstwo nad Afganistanem.

Furtki nadal padały, gdy Anglia odpowiadała – Little złapał Buttlera za plecy, a Hales dopadł do krótkiej, cienkiej nogi, zanim Stokes został ukąszony przez wspaniałą dostawę Handa, który wszedł do składu Irlandii w miejsce spinnera Simi Singha.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Fionn Hand pomógł Irlandii odnieść słynne zwycięstwo nad Anglią na Mistrzostwach Świata T20, rzucając Benowi Stokesowi tego genialnego nip-backera

Irlandia zmarnowała dwie szanse na czwartego furtkę w 11. over Dockrella, z Brook łuskane na long-on przez Adair i Malan rozlane na pokrycie przez Gareth Delany jedną piłkę później, tylko dla Delany do odpokutowania przez snaffling Brook w głębokim midwicket i Malan do łyżki McCarthy do Hand w głębi na początku 14 over.

Następnie, z Moeenem grożącym Anglii zbliżeniem, gra została ponownie zatrzymana, a ponieważ nie udało się jej wznowić przed upływem godziny 8.56 czasu brytyjskiego, Irlandia rozpoczęła świętowanie.

Co dalej?

ICC Men’s T20 World Cup na żywo

Sky Sports Sky Sports

ICC Men’s T20 World Cup na żywo

Sky Sports Sky Sports

Mecz Anglii z Australią odbędzie się na MCG w piątek (9 rano czasu brytyjskiego), zaraz po tym jak Irlandia zmierzy się z Afganistanem w tym samym miejscu (5 rano czasu brytyjskiego).