Íñigo Pérez i Ramalho nie będą kontynuować pracy w Osasunie

Íñigo Pérez i Ramalho nie znajdą się w składzie Osasuny na przyszły sezon. Obaj opuszczą Osasunę 30 czerwca. Klub uczynił oficjalnym brak ciągłości gry pomocnika z Chantre po czterech wspólnych sezonach oraz baskijskiego obrońcy po półtora roku.

34-latek z Pampeluny, wylądował w Osasunie za sprawą Jagoby Arrasate. Obaj zbiegli się w Numancii i prawie awansowali do Primera.

Pomimo problemów fizycznych, które miał przez dużą część swojego pobytu w Osasunie, zawodnik zaliczył dwadzieścia występów ligowych w każdym ze swoich pierwszych trzech sezonów. Właśnie w tym ostatnim sezonie jego rola była wyraźnie drugorzędna, praktycznie nie pojawiał się w składach. Tylko cztery starty i dziewięć ligowych występów zapowiadało wynik, który w czwartek stał się oficjalny.

Piłkarz będzie mógł pożegnać się ze swoimi kibicami w najbliższą niedzielę przeciwko Mallorce; właśnie rywalowi, przeciwko któremu zdobył jedyną bramkę w obecnej kampanii w powrocie „in extremis” na wyspy. Klub w oświadczeniu podziękował zawodnikowi za jego usługi.

Podobne pożegnanie z Ramalho

W klubie jest trzech zawodników, których kontrakty wygasają w czerwcu. A cała trójka nie będzie kontynuowana, bo również Jonas Ramalho nie będzie już należał do Osasuny 30 czerwca, czyli w dniu, w którym kończy się jego obecne połączenie z biało-czerwoną drużyną. Klub ogłosił to, co było oczekiwane. Zawodnik nie przedłuży kontraktu i opuści zespół z Nawarry, do którego dołączył półtora sezonu temu.

Kontuzje z tyłu doprowadziły do jego włączenia w zimowym oknie transferowym w zeszłym sezonie. Ramalho rozpoczął swoją karierę w Pampelunie z Girony. Zrobił to na zasadzie wypożyczenia. Rozegrał pięć spotkań ligowych, a latem Osasuna wykupiła zawodnika na zasadzie wypożyczenia za opłatą 700 tysięcy euro. Jego udział w obecnej kampanii był jednak świadectwem. Bez Copa del Rey jako ostoi, obrońca z Barakaldo ledwie wziął udział w dwóch meczach ligowych w tym sezonie; osiągając w sumie dziesięć spotkań w biało-czerwonej koszulce pomiędzy dwoma rozegranymi konkursami.

W niedzielę będzie cieszył się ze swojego trzeciego ligowego meczu w obecnej kampanii , którym będzie mógł pożegnać się z kibicami na ostatnie półtora roku. Mimo niewielu okazji, piłkarz zaakceptował swoją drugorzędną rolę w szatni bez kompromitującego wyjścia. Dlatego Osasuna w oświadczeniu podziękowała zawodnikowi za jego „profesjonalizm i koleżeństwo”.

Read More