Informacja o zamianie Newcastle: Magpies zafascynowani transakcją hipoteczną dla napastnika Chelsea Armando Broja

Newcastle jest zainteresowane napastnikiem Chelsea Armando Broją tego lata i rozmawiało o nim jako o potencjalnym podpisaniu umowy wypożyczenia.

Chelsea zamierza ocenić Broję w pre-sezonie przed podjęciem decyzji o jego przyszłości. The Blues mają mało opcji z przodu po tym jak pozwolili Romelu Lukaku wrócić na wypożyczenie do Interu Mediolan.

Broja, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Southampton, wzbudza również zainteresowanie Świętych i West Hamu.

  • Centrum transferowe LIVE! | Paper Talk
  • Done deals | Premier League ins and outs
  • Newcastle transfer rumours | Chelsea transfer rumours

Armando Broja was on loan at Southampton last season

Sky Sports News podało w zeszłym miesiącu, że West Ham planuje ofertę za Broja w wysokości 30 milionów funtów po zidentyfikowaniu go jako ich głównego celu napastnika tego lata.

20-latek zaimponował na wypożyczeniu w Southampton w zeszłym sezonie, zdobywając dziewięć bramek w 38 występach we wszystkich zawodach.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Spójrz na wszystkie sześć bramek Broja w Premier League dla Southampton w zeszłym sezonie

GRAPHIC

Na jakie pozycje nastawia się Newcastle?

Newcastle transfers

Reporter Sky Sports News Keith Downie:

Eddie Howe dokonał dużych zmian w styczniu z pięcioma nowymi przybyszami – i oczekujmy, że dokona podobnego wypadu na rynek w swoim drugim oknie transferowym.

Szef Newcastle stara się opisać sytuację w klubie jako ewolucję, a nie rewolucję, ale dokładnie wie, które obszary chce wzmocnić.

Howe sprowadził już nowego bramkarza, podpisując za 10 mln funtów Nicka Pope’a z Burnley.

Pomimo przybycia Dana Burna w styczniu i podpisania nowej umowy przez Fabiana Schara w maju, Magpie dodali również nowego środkowego obrońcę, pozyskując za 35 mln funtów Svena Botmana z Lille. Pod znakiem zapytania stoi długoterminowa przyszłość Jamaala Lascellesa w klubie i niewykluczone, że kapitan klubu odejdzie.

Kibice Newcastle desperacko pragną sprowadzenia brazylijskiego pomocnika Lucasa Paquety, ale klub musiałby wysadzić większość swojego budżetu na jednego zawodnika, gdyby udało się pozyskać najlepszego kolegę Bruno Guimaraesa. Bardziej prawdopodobne jest to, że Howe będzie próbował pozostać przy pomocy środka pola, który ma obecnie do dyspozycji. Menedżer chciał wzmocnić lewą obronę i zrobił to podpisując za 15 mln funtów Matta Targetta z Aston Villi, po jego udanym wypożyczeniu w zeszłym sezonie.

Hugo Ekitike był bliski przypieczętowania przenosin do Tyneside w Deadline Day w styczniu, ale zdecydował się pozostać w Reims. Newcastle pozostaje zainteresowane, ale podobnie jak niektóre z czołowych klubów w Europie. 20-latek będzie wymagał opłaty w wysokości 30 milionów funtów, ale może wypełnić zarówno na skrzydle, jak i w centralnej roli uderzenia, więc może być wart swojej ceny. Newcastle wydało w styczniu 95 mln funtów i może to być podobny wydatek, jeśli chcieliby dodać do tego cztery lub pięć obszarów opisanych powyżej.

Śledź letnie okienko transferowe ze Sky Sports

Kto będzie w ruchu tego lata przed zamknięciem okienka transferowego o 23:00 1 września.

Bądź na bieżąco z wszystkimi najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi w naszym dedykowanym blogu Transfer Centre na platformach cyfrowych Sky Sports -u. Możesz również śledzić ins, outs i analizy na Sky Sports News.