Iñaki Arechabaleta: „Athletic to najlepsza marka w Kraju Basków”

Iñaki Arechabaleta urodził w ten piątek w Azkuna Zentroa to, co byłoby jego zarządem w przypadku wygrania wyborów 24 czerwca. Lider kandydatury Arechabaletataldea, która przeszła proces zatwierdzania z 2 987 skonsolidowanymi podpisami, ma grupę 16 dyrektorów (5 kobiet i 11 mężczyzn). Jest to kandydatura z najmniejszą liczbą dyrektorów, ale zorganizowana jest wokół trzech wiceprezydentów, na czele których stoją Iñaki Goirizelaia, Mario Fernández i Marta María Areizaga. „Athletic to najlepsza marka w Kraju Basków” – bronił. Kierownik uważa, że biało-czerwona tożsamość jest wspólnotą godną pozazdroszczenia i kładzie na stole umowę z Amazonem, na mocy której dział audiowizualny firmy nakręci film dokumentalny o tym, czym jest Athletic, który będzie oferowany na całym świecie. A w przypadku braku wygranej udostępni ją klubowi, tak jak pozostałe prace wykonane podczas kandydowania.

W klubie sportowym każda dziedzina jest podporządkowana temu, co dzieje się na boiskach treningowych i w zawodach. „Nasz projekt sportowy jest ekscytujący, ambitny i atrakcyjny i będzie miał najlepszych specjalistów „, powiedział Arechabaleta. Program ma piłkarza jako punkt odniesienia, od rekrutacji do etapu, gdy opuszcza Lezamę, z maksymą: „Nie możemy pozwolić, by piłkarz nam uciekł”. Kandydat dodał, że „projekt to zobowiązania, a nie deklaracje” i nie miał nic przeciwko ogłoszeniu, że wśród swoich postulatów proponuje „pierwsze zwycięskie drużyny, w które zamierzamy inwestować, a także usprawnić procesy szkoleniowe . Lezama musi być doskonałością i awansować o kategorię ze skokiem jakościowym„.

Projekt to zobowiązania, a nie deklaracje. Zawodnik nie może nam uciec

Iñaki Arechabaleta

Sportową aspiracją Arechabaletataldea jest wdrożenie „własnej metodologii Athletic, innowacyjnej, która pozostaje w Lezamie jako atut klubu, z najlepszymi fachowcami z programu nauczania, którzy wnoszą wartość i wiedzę oraz dysponują technologiami i narzędziami na najwyższym poziomie, które wzmacniają również resztę futbolu w Bizkaii”. Dodatkowo zaproponował pierwsze nazwisko kampanii w Josh Schirmer . Amerykański trener, który w sierpniu skończy 42 lata, będzie odpowiedzialny za młodzieżową metodologię w piłce nożnej kobiet. Jest on byłym zwycięzcą ligi i pucharu z kobiecą drużyną Sparty, a w tym sezonie pełnił funkcję analityka pierwszej drużyny męskiej czeskiego klubu.

Dług wobec kibiców

Kandydat przedstawił po kolei swoich kolegów i dodał, że „Athletic ma dług wobec naszych kibiców”. Było wiele lat bez tytułów, bez srebrników i jest dług u tych dzieci, które nie widziały mistrza Athletic. Musimy spłacić ten dług, czyniąc Athletic mistrzami i przywracając ich kibicom należne im miejsce”. Przesłanie jest jasne: „Umieścić Athletic na wysokości jego historii, tradycji i wspaniałych fanów, których ma. Athletic, który nadchodzi i Athletic, który zawdzięczamy sobie, to dwa nasze motta. Sportowiec pełen złudzeń, wspierany przez swoją historię i tradycje, ale dostosowany do wspaniałego zespołu zarządzającego, który będzie rozwijał projekt z większą ambicją, większą ilością pomysłów i bardzo wymagający”, wyjaśnił Arechabaleta. „Mamy niedościgniony projekt i grupę, która ma go realizować bez żadnych obciążeń. My nie prosimy o czystą kampanię, bo nie umiemy działać inaczej i nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy transparentni„, skomentował.

Deustoarra opisał filary, które będą wspierać pracę jego Zarządu, który będzie podzielony na obszary sportowe, ekonomiczne i społeczne, a które podsumował jako „filozofia jako siła, nasze wartości, duch txapeldun, członkowie jako centralna oś, innowacje i szkolenia, doskonałość w zarządzaniu, przejrzystość, katalizator kultury baskijskiej, zaangażowanie społeczne i obrona naszych interesów”.

La candidatura al completo

  • Presidente: Iñaki Arechabaleta Torrontegui
  • Pierwszy Wiceprzewodniczący: Iñaki Goirizelaia Ordorika
  • Drugi Wiceprzewodniczący: Mario Fernández Elejalde
  • Trzeci Wiceprzewodniczący: Marta María Areizaga Ezcurdia
  • Sekretarz: Iñaki Berriozabal Solana
  • Wicekretarz: Miren Josune López Ezcurdia
  • Skarbnik: Enrique Asla García
  • Wiceminister: Mikel Diego Campo
  • Członkowie: Amaia Elguezabal Fernández, Alberto Uriarte Undabeitia, Aritz Muguerza Horas, Jose María Basagoiti Salazar, Josu Mirena Loroño Goienetxe, Libe Txarterina Montero, Eduardo Ranedo Fernández, Iratxe Iturburu Solaun, Jose Luis Rodríguez García

Read More