Ime Udoka prawdopodobnie otrzyma zakaz na cały sezon za złamanie wytycznych drużyny

Główny trener Boston Celtics Ime Udoka został zawieszony na cały sezon 2022-23, jak podaje Shams Charania z The Athletic.

Naruszeniem Udoki, według The Athletic, było posiadanie „niewłaściwej i zgodnej relacji” z kobietą z personelu Celtics.

Udoka wydał krótkie oświadczenie po wręczeniu zawieszenia.

„Chcę przeprosić naszych graczy, fanów, całą organizację Celtics i moją rodzinę za to, że ich zawiodłem. Przepraszam za postawienie drużyny w tej trudnej sytuacji i akceptuję decyzję zespołu. Z szacunku dla wszystkich zaangażowanych, nie będę miał więcej komentarzy.”

Boston również wydał oświadczenie dotyczące zawieszenia, w którym mówi po części, że „decyzja o jego przyszłości z Celtics po tym sezonie zostanie podjęta w późniejszym terminie.”

Na razie asystent Celtics Joe Mazzulla będzie pełnił rolę tymczasowego głównego trenera franczyzy, według Adriana Wojnarowskiego z ESPN.

Udoka – który doprowadził Celtics do Finałów NBA w swoim pierwszym sezonie jako główny trener drużyny – nie jest zagrożony utratą pracy, ale oficjalny komunikat na temat długości zawieszenia jest oczekiwany już w czwartek. Jeśli Udoka nie będzie na ławce Bostonu na początku sezonu, asystent trenera Joe Mazzulla jest podobno głównym kandydatem do zastąpienia go na zasadzie interim.

To nie pierwszy raz, kiedy drużyna NBA ma za sobą skandal, który doprowadził do niepewności zatrudnienia. Prawie rok temu do dnia, Minnesota Timberwolves rozstali się ze swoim prezydentem operacji koszykarskich, Gerssonem Rosasem, częściowo z powodu „konsensualnego i intymnego związku”, który miał z członkiem organizacji będąc w związku małżeńskim. Rosas dołączył do drużyny w 2019 roku.

Udoka, 45, jest zaręczony z aktorką Nią Long od 2015 roku.

Celtics otworzą swój preseason przeciwko Charlotte Hornets 2 października. Ich otwarcie sezonu regularnego nastąpi 18 października przeciwko Philadelphii 76ers.


National Basketball Association

Dowiedz się więcej z National Basketball Association Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i więcej