HawgBeat Hoops Mailbag w/ JC Hoops: 1/7/23

Nowy rok nadszedł, a nr 13 Arkansas Razorbacks siedzi na 12-2 (1-1) z rangi drogowego matchup w nr 22 Auburn w sobotę.

Rekrutacja jest podgrzewanie dla cyklu 2024, jest trochę hałasu wokół pewnego 2023 perspektywę, a Razorbacks i trener Eric Musselman są nadal szukają do solidnego ich rotacji po dwóch kluczowych kontuzji.

Jak zawsze, na każde pytanie z tablicy ogłoszeń The Trough na HawgBeat.com odpowiadamy na tablicy, natomiast z Twittera wybieramy najlepsze pytania. Jeśli chcesz zagwarantować sobie odpowiedź, zasubskrybuj HawgBeat.com.

Jakie jest Twoje szczere przypuszczenie co do Iana Jacksona? Jeśli jakimś cudem zdobędziemy Hollanda & Jackson będzie chciał przeklasyfikować, to czy moglibyśmy wziąć też Jacksona? – @Sir OinksAlot na HawgBeat

Moim najszczerszym przypuszczeniem byłoby, że Jackson kończy w Kentucky, ale to może się zmienić. Arkansas dostaje go na kampusie w przyszłą środę przeciwko Alabamie z rozstępem i szalonym środowiskiem. Musselman rzuca na niego cały zlew kuchenny, a ja nigdy nie wykluczam Musselmana na ścieżce rekrutacyjnej.

Nie sądzę, że Musselman jest w biznesie odwracania pięciu gwiazd, albo. Myślę, że jeśli ten, który popełni błąd jako drugi, będzie w porządku grając z tym, który popełni błąd jako pierwszy (jeśli nawet tak się stanie), to będzie to sytuacja podobna do tej minionej klasy, w której Musselman wylądował z trzema czterema gwiazdami, a następnie wziął trzy pięciogwiazdkowe, ponieważ skończył, będąc w stanie.

Czy uważasz, że Muss zacznie iść trochę mocniej po strzelaniu na szlaku/portalu rekrutacyjnym? Wiem, że długość i wszechstronność są dla niego priorytetami, ale musi się trochę dostosować, prawda? – @Chuck Roper na HawgBeat

Myślę, że musi. Layden Blocker będzie prawdopodobnie jednym z lepszych strzelców, których podpisał z liceum poza Nickiem Smithem, Mosesem Moody i Josephem Pinionem, a on patrzy na takich facetów jak Jase Richardson i Dink Pate, między innymi, w klasie 2024, a ci faceci są snajperami.

Mówiłem to już wcześniej: ośmiu z ostatnich 10 mistrzów narodowych ma co najmniej jednego 40% lub lepszego strzelca za trzy punkty, a dwaj inni mieli wielu 37%+ strzelców. W tym momencie Final Four i National Championship to kolejne kroki – musi zająć się tym obszarem.

Jaki procent dałbyś tym chłopakom, aby odeszli do zawodowstwa: Walsh, Rada i Brazile. – @PorkshankRedemption na HawgBeat

Walsh – 85% odszedł; Council – 80%; Brazile – 25%

To są spekulacje, ale myślę, że to jest miejsce, w którym ląduję na tych procentach.

Jordan Walsh to 6-foot-7 atletyczny freak, który jest bardzo dobrym i wszechstronnym obrońcą. Ostatnio grał z większą pewnością siebie i był bardziej kompletnym zagrożeniem ofensywnym i zdolnym strzelcem. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że z dużą siłą rozbija szkło ofensywne i ogólnie jest po prostu bardzo solidnym zbieraczem. Choć nadal jest bardzo surowy, to wszystko to sprawi, że szefowie NBA będą się ślinić, chcąc wykorzystać jego szansę w pierwszej rundzie.

Ricky Council IV jest w ciekawym miejscu. Nie wiem jak bardzo może się poprawić jako gracz z miejsca, w którym jest na uczelni, poza pracą nad swoją formą strzelecką. Jeśli tak jest w istocie, to może lepiej, żeby odszedł po tym roku. NIL daje graczom, którzy są na krawędzi statusu NBA, możliwość pozostania w college’u i bycia wynagradzanym za swoje talenty lepiej niż G League lub wstępne kontrakty europejskie. Wciąż w powietrzu, ale skłaniam się ku temu, że spróbuje swoich sił w zawodowstwie, ale zawsze może się to zmienić.

Brazile był na dobrej drodze do bycia pierwszorundowym wyborem w drafcie, zanim doznał kończącej sezon kontuzji ACL. To jest bardziej opinia niż cokolwiek innego, ale myślę, że kontuzja i czas powrotu do zdrowia stawia go w miejscu, w którym prawdopodobnie nie będzie pierwszorundowym wyborem lub nawet wysokim drugorundowym wyborem. Może spaść do połowy lub końca drugiej rundy. Jeśli tak jest, to myślę, że szanse na to, że Brazile wróci, by spróbować ponownie zagrać na pozycji pierwszorundowej, byłyby w jego najlepszym interesie.