Hatzidakis przeprasza Robertsona | FA nie podejmie żadnych działań

FA twierdzi, że nie podejmie żadnych dalszych działań przeciwko Constantine’owi Hatzidakisowi po tym, jak sędzia meczowy zdawał się uderzać łokciem Andy’ego Robertsona podczas remisu Liverpoolu 2-2 z Arsenalem w ostatni weekend.

Incydent miał miejsce, gdy zawodnicy opuszczali boisko w przerwie spotkania Premier League na Anfield, a Robertson zbliżył się do Hatzidakisa, po czym skarżył się, że został złapany przez sędziego.

W tym czasie nie podjęto żadnych działań, ale PGMOL, organ sędziów meczowych, powiedział, że Hatzidakis nie będzie sędziował do czasu zakończenia dochodzenia.

  • Liverpool 2-2 Arsenal – relacja i najważniejsze wydarzenia
  • Oglądaj za darmo najważniejsze wydarzenia Premier League
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz TERAZ, aby transmitować największe momenty

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Były sędzia Dermot Gallagher przedstawił ekspercką analizę po tym, jak asystent sędziego Constantine Hatzidakis zdawał się uderzać łokciem Andy’ego Robertsona z Liverpoolu

Dochodzenie zostało już przeprowadzone, a FA stwierdziła: „Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie dowody w związku z niedawnym incydentem na Anfield z udziałem obrońcy Liverpoolu Andrew Robertsona i sędziego meczu Constantine’a Hatzidakisa i nie będziemy podejmować żadnych dalszych działań.”

„Nasz kompleksowy proces obejmował przegląd szczegółowych oświadczeń Liverpoolu i PGMOL, a także wielu ujęć materiału wideo, zarówno w odniesieniu do incydentu, jak i towarzyszących mu okoliczności.”

W oświadczeniu wydanym przez PGMOL, Hatzidakis ujawnił, że przeprosił Robertsona, który otrzymał żółtą kartkę od sędziego Paula Tierneya za swoje skargi po incydencie.

„W pełni pomogłem FA w ich dochodzeniu i omówiłem tę sprawę bezpośrednio z Andym Robertsonem podczas otwartej i pozytywnej rozmowy” – powiedział Hatzidakis.

„Z pewnością nie było moim zamiarem nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu z Andym, gdy odciągnąłem od niego rękę i za to przeprosiłem.

„Z niecierpliwością czekam na powrót do sędziowania meczów.”

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jonathan Liew z The Guardian i Jason Burt z The Telegraph dyskutują o tym, czy FA słusznie nie podjęła żadnych działań przeciwko asystentowi sędziego Constantine’owi Hatzidakisowi po tym, jak wydawało się, że trącił łokciem zawodnika Liverpoolu Andrew Robertsona

Przemawiając w piątek, menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp powiedział: „Teraz już sobie z tym poradził i naprawdę dobrze się stało. Nie wiedziałem o tym w trakcie meczu, tylko po nim.

„Rozmawiałem z Robbo i wszystkimi innymi chłopakami, nie z asystentem. Myślę, że wszystko zostało załatwione naprawdę dobrze.”

Po meczu Ref Support UK powiedział, że Hatzidakis powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli okaże się, że popełnił wykroczenie, ale powiedział, że zasady wymagają zmiany, aby powstrzymać graczy przed tłoczeniem się wśród sędziów.

Martin Cassidy, dyrektor naczelny, powiedział: „Nie ma wyraźnych granic, dlatego uważamy, że powinna istnieć strefa wykluczenia wynosząca dwa metry wokół urzędników meczowych, aby zapobiec agresywnemu kontaktowi.

„Jeśli ta strefa zostanie naruszona, sędzia może nałożyć sankcję w grze.

„To powiedziawszy, sędziowie meczowi są strażnikami standardów i muszą również zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli zostaną uznani za winnych podobnego zachowania wobec gracza lub jakiegokolwiek uczestnika gry.

„Wszelkie sankcje nałożone na sędziego meczowego muszą odzwierciedlać te same sankcje nałożone na gracza i uczestnika.”

Jak rozwinął się incydent

Robertson goes to approach the linesman at the end of the first half

Image: Robertson podchodzi do Hatzidakisa pod koniec pierwszej połowy

The linesman's elbow then appears to hit Robertson in the face

Image: Łokieć Hatzidakisa wydaje się uderzać Robertsona w twarz

Keane: Czy Robertson pierwszy pociągnął asystenta sędziego?

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Roy Keane reaguje na starcie Andy’ego Robertsona z sędzią asystentem pod koniec pierwszej połowy meczu na Anfield

Oglądając incydent w przerwie meczu, Roy Keane zastanawiał się, czy Robertson, którego drużyna przegrywała wówczas 2:1, rzeczywiście najpierw złapał sędziego asystenta, zanim doszło do rzekomego uderzenia łokciem.

„Naprawdę nie widziałem czegoś takiego. Ale Robertson… czy najpierw złapał sędziego liniowego?” Powiedział Keane w studiu Sky Sports.

„Nie jestem pewien. Ale Robertson narzeka. Powinien bardziej martwić się o swoją obronę.

„Oglądałem Robertsona wiele razy i jest dużym dzieckiem. Po prostu kontynuuj grę i skoncentruj się na obronie. Najpierw łapie sędziego liniowego.”

Kiedy doszło do starcia zawodników z sędziami?

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Dermot Gallagher wyjaśnia, dlaczego Aleksandar Mitrovic z Fulham został odesłany w Pucharze Anglii za popchnięcie sędziego, podczas gdy Bruno Fernandes z Manchesteru United nie został odesłany za podobny incydent w Premier League przeciwko Liverpoolowi

Wypowiadając się dla Sky Sports News na temat spotkania Hatzidakisa i Robertsona na początku tego tygodnia, były sędzia Premier League Dermot Gallagher powiedział: „Nigdy nie widziałem takiego incydentu na żadnym poziomie.

„Miałem nieszczęście czytać o niektórych moich kolegach, którzy byli częścią kilku nieprzyjemnych incydentów.

„Ale to jest tak niezwykłe.”

Jednak w tym sezonie doszło do innych starć między graczami a urzędnikami, a Aleksandar Mitrovic otrzymał ośmiomeczowy zakaz za popchnięcie sędziego Chrisa Kavanagha podczas ćwierćfinałowej porażki Fulham w Pucharze Anglii z Manchesterem United w zeszłym miesiącu.

FA odwołała się od kary nałożonej na Mitrovicia – który został odesłany przez Kavanagha – ponieważ chcą, aby napastnik otrzymał surowszą sankcję.

W zeszłym miesiącu doszło również do incydentu z udziałem Bruno Fernandesa i asystenta sędziego podczas porażki United 7: 0 z Liverpoolem, a pomocnik zdawał się szturchać sędziego w plecy, gdy ten próbował odzyskać piłkę.

FA przeanalizowała incydent, ale zdecydowała się nie podejmować działań.