Harrington, McCullough wcielają się w rolę

Do obrony Oklahomy wraca sporo osób, w tym kilku starterów. Ale jednym z miejsc, w którym Sooners będą szukać kogoś, kto zrobi krok w górę, jest miejsce linebackera Cheetah.

DaShaun White zrobił wszystko, co mógł, aby zrobić przejście z MIKE do Cheetah na sezon 2022. Był trzecim zawodnikiem w drużynie z 90 tacklami, miał dwa sacki i dwa przechwyty, ponieważ praktycznie uczył się na boisku.

Wchodząc w sezon 2023, wszystkie oczy zwrócone są w kierunku kilku nazwisk w Justin Harrington i Dasan McCullough . Harrington grał na miejscu, aby dać White’owi odetchnąć w zeszłym sezonie, a McCullough był jednym z najlepszych defensywnych pierwszoroczniaków w kraju w Indianie.

Teraz pracują razem, aby wydobyć to, co najlepsze.

„Spotyka się ze mną, kiedy tylko tego potrzebuję” – powiedział McCullough. „Więc po prostu mając takiego kolesia jak on, który również jest sam dziwakiem atletycznie, my jakby dopasowujemy typy ciała i style. On może mnie nauczyć jak grać moim stylem. Daje mi wiele wskazówek na temat niektórych rzeczy związanych z kryciem, których nie miałem w Indianie tylko dlatego, że nie robiłem tak dużo krycia.”

Naturalnym założeniem, kiedy McCullough przeniósł się do OU w zimie było to, że będzie facetem, który wygra pracę. Przez pierwsze trzy tygodnie wiosny, jednak, Harrington nie odchodzi.

Różnica, powiedział Harrington, jest on zaczyna stać się all-around futbolista i nie tylko opierając się na jego naturalnych darów atletycznych.

„Musiałem naprawdę nauczyć się, jak nie opierać się na zdolności atletycznej,” Harrington powiedział. „Z trenerem Venablesem i trenerem Roofem, to była po prostu nauka futbolu 101. Po prostu czułem, że poszedłem od uczenia się tego samemu, aby faktycznie być w stanie nauczyć tego chłopaków wchodzących. Najpierw musiałem nauczyć tego siebie. Musisz być w stanie poznać to wewnątrz i na zewnątrz.”

Harrington powiedział, że zauważył różnicę, grając teraz bardziej swobodnie. Są pod tym mikroskopem, ponieważ jeśli kiedykolwiek jest szansa dla głównego trenera Brenta Venablesa, aby pracować z linebackerami, on skacze na to.

McCullough nie chciałby, aby było inaczej.

„To zdecydowanie intensywne, ale w ten sposób się rozwijamy”, powiedział McCullough. „Będziesz musiał, zwłaszcza z takim kolesiem jak on. Wiesz, że to co mówi jest prawdą. On będzie z tobą bez ogródek. Wszyscy po prostu tam pracują i biorą to co mówi do ucha, biorą to na klatę, (mówiąc) yessir i utrzymują to w ruchu.”

Ford odkładający kontuzje w przeszłość

Defensywny koniec Trace Ford skończył mówić o wszystkich kontuzjach, których doznał. To była część jego narracji, odkąd przybył do Oklahoma State w 2019 roku.

Ford jest naprawdę dobrym graczem, gdy jest zdrowy. Po dynamicznym 2020 roku, w którym miał 4,5 sacks i wymusił dwa fumble, ostatnie dwa sezony zostały stracone na bakcyla kontuzji.

Przegapił cały 2021 rok i próbował wypatroszyć występ w 2022 roku, zanim zamknął go po ośmiu grach i ośmiu tacklach.

OU jest szansą na to czyste konto.

„To było odświeżenie. To był nowy początek”, powiedział Ford. „Więc nie myślę o tym tak często, ale pozostaję na szczycie rehabilitacji. Każdego dnia, idę i czuję się naprawdę dobrze. Nie mam już tej myśli, więc było naprawdę miło.”

Ford kredytuje sztab medyczny i szkoleniowy OU za to, co byli w stanie zrobić dla niego w tak krótkim czasie.

„Oni po prostu zdecydowanie są naprawdę agresywni w sali rehabilitacyjnej,” powiedział Ford. „Dużo budowania mięśni wokół obszaru, który jest zraniony. Więc oni byli naprawdę na górze mnie o nie luz, więc anytime I slack, oni dostać się na mnie. To było naprawdę miłe, po prostu pozostając z przodu gry.”

Cierpliwość kluczem dla Smothers

Pokój biegania z powrotem jest młody, ale to jeszcze inny rodzaj młodego, gdy mówimy o świeżo upieczonym Daylan Smothers.

Smothers, solidny czterogwiazdkowy prospekt po swoim juniorskim sezonie, był w stanie utrzymać ten status pomimo faktu, że nie mógł grać w swoim starszym sezonie z powodu zasad transferowych w stanie Karolina Północna.

To zajmie trochę czasu, powiedział trener biegających pleców DeMarco Murray, ale Smothers jest w stanie rozpocząć miłą przygodę.

„Zawsze mówiłem Daylanowi, po prostu hej, bądź cierpliwy,” powiedział Murray. „Kiedykolwiek masz rok poza futbolem, to zajmie trochę czasu. Dla niego, powiedziałem mu, że w zeszłym roku, powiedziałem mu, że sześć miesięcy temu, powiedziałem mu, że kiedy po raz pierwszy dostał tutaj.

„Fakt, że jest w połowie roku, dostanie ogromny jump-start na tym. Więc to nie zajmie mu zbyt wiele czasu, ale był naprawdę dobry, odkąd tu jest. Ale znowu, po prostu biorąc to dzień po dniu z nim i on zrobił dobrą robotę.”

Guyton gotowy do prowadzenia

Z obu ofensywnych tackli Anton Harrison i Wanya Morris zmierzających do NFL, miejsca są tam dla kogoś, kto może się wyłonić.

Tyler Guyton nosi się tak, jakby wiedział, że jest jednym z tych gości. Niezależnie od tego, czy chodzi o jego grę na boisku, czy o jego nowo odkryte przywództwo poza nim, Guyton jest teraz w znacznie innym nastawieniu, w porównaniu do bycia tym szeroko otwartym transferem wiosną 2022 roku.

Way more vocal with this new role I’ve taken on,” Guyton powiedział. „Musiałem stać się liderem, musiałem wyrównać wszystko, co robię teraz. Uwielbiam to. Obejmuję każdą część tego, dobrą i złą, brzydką i ładną. To jest harówka. To harówka, na pewno.”

Guyton podkreślił, że oznacza to, że musisz być tym gościem każdego dnia. Nie możesz zanikać w tle, jeśli przechodzisz przez zmagania. Jesteś tym, na którego ludzie patrzą w poszukiwaniu przywództwa i wskazówek.

Musiał dodać to do swojej gry, aby połączyć się z tym, czego nauczyli go Morris i Harrison z perspektywy boiska.

„Zdecydowanie pomogli mi z rzeczywistą techniką piłkarską. Kiedy tu dotarłem, nie byłem najlepszy technicznie, ale oni po prostu dali mi dobre umiejętności przywódcze” – powiedział Guyton. „Powiedzieli mi jak być tym jedynym, jak być następnym w górze, jak prowadzić młodzież i wszystko. Oni są moimi chłopakami.”