Hamilton zdesperowany do walki z Maxem, pewny zwycięstwa Merc w tym sezonie

Po prowadzeniu w GP Holandii Lewis Hamilton ukończył wyścig na czwartym miejscu, a Max Verstappen odniósł zwycięstwo na własnej ziemi; Hamilton pozostaje przekonany, że Mercedes zapewni sobie zwycięstwo w tym sezonie i „rzuci wyzwanie” Red Bullowi po raz kolejny

Ostatnia aktualizacja: 08/09/22 2:55pm

Lewis Hamilton admitted he is desperate to get back into the fight with Max Verstappen this season as the Red Bull driver continues to dominate the championship

Lewis Hamilton przyznał, że jest zdesperowany, aby wrócić do walki z Maxem Verstappenem w tym sezonie, ponieważ kierowca Red Bulla nadal dominuje w mistrzostwach

Lewis Hamilton przyznał, że „umiera” na myśl o możliwości ponownego ścigania się z Maxem Verstappenem, gdyż pozostaje przekonany, że zwycięstwo dla Mercedesa jest w zasięgu jego wzroku w tym sezonie.

Hamilton był prawdopodobnie najbliżej zwycięstwa w tym roku podczas zeszłotygodniowego GP Holandii, zanim kombinacja ryzyka strategicznego i samochodów bezpieczeństwa sprawiła, że spadł na czwartą pozycję, a Verstappen ostatecznie sięgnął po zwycięstwo.

Max Verstappen eases past Lewis Hamilton at the restart following the ending of the safety car at the Dutch Grand Prix

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Max Verstappen wyprzedza Lewisa Hamiltona podczas restartu po zakończeniu samochodu bezpieczeństwa podczas Grand Prix Holandii

  • Wolff pyta o dziwaczne zatrzymanie Tsunody | 'Hamilton wygrał na całego’
  • Red Bull szuka amerykańskiej gwiazdy Herty, by zastąpić Gasly’ego
  • Ferrari odpiera zarzut Rosberga o strategię 'F2/F3′

„Jestem bardzo zainteresowany powrotem do wyścigu i możliwością walki z Maxem, ale ten dzień jeszcze nie nadszedł” – powiedział Hamilton.

„Jest tak wiele wspaniałych rzeczy do wzięcia [z GP Holandii]. Jeśli tak samo będzie w kolejnych wyścigach, to będziemy dalej dążyć do tego, aby zapierać im dech w piersiach i zdobyć to zwycięstwo.

„Biorę wszystkie te pozytywy do przodu, jestem wdzięczny zespołowi i całej ich ciężkiej pracy, bo to był ciężki okres dla nich wszystkich. Nie poddawajmy się.”

Twitter Ze względu na Twoje preferencje zgody, nie możesz oglądać tego Opcje prywatności

Zwycięstwo Verstappena w jego domowym wyścigu katapultowało go na 109 punktów przed Charlesem Leclercem na drugim miejscu i widać, że jest kierowcą, który jest pełen zaufania, nie tylko do siebie, ale także do swojego samochodu.

Jedną z decyzji strategicznych Mercedesa, która była przedmiotem dyskusji, była decyzja o zjeździe George’a Russella pod samochód bezpieczeństwa, ale nie Hamiltona, co pozwoliło Verstappenowi z łatwością wyprzedzić Hamiltona i objąć prowadzenie.

Podczas gdy niektórzy uważają, że pozostawienie Russella jako bufora byłoby właściwą decyzją Mercedesa, Verstappen pozostał nieugięty i zapewniłby sobie zwycięstwo nawet z dodatkowym zadaniem wyprzedzenia Russella.

Max Verstappen celebrated with his Red Bull team-mates and his home fans after taking victory at the Dutch Grand Prix

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Max Verstappen świętował z kolegami z zespołu Red Bull i domowymi kibicami na rufie

The virtual safety car is deployed as AlphaTauri's Yuki Tsunoda is forced to stop at the side of the track

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Wirtualny samochód bezpieczeństwa został wysłany jako Alp „Planista wyścigu powiedział, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Było bardzo blisko, ale było na miejscu.”

Formuła 1 na żywo

9 września 2022, 12:45

Na żywo Sky Sports F1

W najbliższy weekend zapraszamy na Monzę na Grand Prix Włoch, gdzie Verstappen będzie chciał kontynuować swoją dominującą passę, Mercedes skupi się na upolowaniu pierwszego zwycięstwa w tym roku, a Ferrari będzie dążyć do zwycięstwa w domowym wyścigu.

Wszystko można obejrzeć na żywo na Sky Sports F1, z pierwszym treningiem w piątek od 12.30, a następnie drugim treningiem od 15.45.