Hamilton widzi „ekscytującą” przyszłość F1 z Mercedesem po rozpoczęciu rozmów kontraktowych

Kontrakt Lewisa Hamiltona wygasa z końcem sezonu 2023 Formuły 1, ale podczas premiery bolidu mówi: „Zamierzam kontynuować jazdę przez pewien czas. Nie planuję być nigdzie indziej”; Toto Wolff potwierdza rozpoczęcie rozmów kontraktowych i że „podróż” będzie kontynuowana

Ostatnia aktualizacja: 16/02/23 6:07am

Lewis Hamilton says he feels fit enough and deserving enough of his place to continue with Mercedes as he aims to win an eighth F1 drivers title.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton mówi, że czuje się wystarczająco sprawny i zasługuje na swoje miejsce, aby kontynuować współpracę z Mercedesem, ponieważ dąży do zdobycia ósmego tytułu kierowcy F1.

Lewis Hamilton mówi, że czuje się wystarczająco sprawny i zasługuje na swoje miejsce, aby kontynuować pracę w Mercedesie, ponieważ dąży do zdobycia ósmego tytułu kierowcy F1.

Odświeżony” Lewis Hamilton jest przekonany, że Mercedes powróci do Formuły 1 w tym sezonie, ale nalega, że nie mają nic do „udowodnienia”, aby przekonać go do zaangażowania się w swoją przyszłość, z rozmowami na temat nowej umowy zostały rozpoczęte.

Hamilton głowa do roku kontraktowego w wieku 38 lat w tym sezonie, ale rzucił energiczny, upbeat i podekscytowany postać na premierze samochodu Mercedes w środę, mimo zmagań z 2022 roku, kiedy zespół spadł z dominacji F1 do trzeciego i Hamilton z walki o rekordowy ósmy tytuł do najgorszego w karierze szóstego w mistrzostwach.

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio czułem się podekscytowany wsiadaniem do samochodu”, powiedział Hamilton, gdy chwalił pracę Mercedesa nad przeprojektowaniem W14.

„To nie przypadek, że w przeszłości zdobywaliśmy mistrzostwa świata. Nie tracisz nagle po prostu zdolności do tego.”

  • Mercedes z powrotem w czerni z nowym bolidem | Lewis Hamilton: We mean business
  • Dotychczasowe starty w Formule 1 i co dalej
  • Get Sky Sports F1 for 2023

Max Verstappen i Red Bull dominowali w zeszłym roku, a Hamilton przyznał, że Mercedes „być może nie będzie najszybszy na zewnątrz bramy”, ale powiedział, że mają „potencjał, aby być bliżej” i „zamknąć lukę na początku sezonu”, który rozpoczyna się 5 marca w Bahrajnie.

Mercedes launch the W14 with hopes it will have the correct ‘DNA’ to compete and battle for the Formula One title in 2023.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Mercedes wypuszcza W14 z nadzieją, że będzie miał odpowiednie „DNA”, aby rywalizować i walczyć o tytuł w Formule 1 w 2023 roku.

Mercedes wprowadza na rynek model W14 z nadzieją, że będzie miał odpowiednie „DNA”, aby rywalizować i walczyć o tytuł w Formule 1 w 2023 roku.

Niezależnie od ich tempa, Hamilton mówi, że zamierza kontynuować w F1 z Mercedesem po tym sezonie, z szefem zespołu Toto Wolffem potwierdzającym, że para odbyła „pierwszą rozmowę”, ale nie są naciskani na czas nad jego umową.

„Kocham pracę z zespołem,” Hamilton powiedział Sky Sports News. „To było moje życie przez tak długi czas i czuję się obecnie wystarczająco sprawny i zasługujący na moją pozycję – więc zamierzam kontynuować jazdę przez jakiś czas.

„Oczywiście naszym celem jest zdobycie mistrzostwa świata. Nie myślę o ośmiu… Myślę o mistrzostwie, jakby to było moje pierwsze. Wierzę, że mam odpowiedni zespół, aby tego dokonać. Byłbym tak dumny, że mógłbym to zrobić dla tej drużyny ponownie.”

Dodał do pisowskich mediów: „Nie czuję, że potrzebuję, aby oni udowodnili mi [cokolwiek].

Mercedes driver, Lewis Hamilton says he will continue to use his voice to acknowledge social injustices despite FIA rules preventing drivers from making political statements.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kierowca Mercedesa, Lewis Hamilton mówi, że nadal będzie używał swojego głosu, aby uznać niesprawiedliwość społeczną, pomimo przepisów FIA zabraniających kierowcom

Kierowca Mercedesa, Lewis Hamilton mówi, że nadal będzie używał swojego głosu, aby potwierdzić niesprawiedliwość społeczną, pomimo zasad FIA zabraniających kierowcom składania oświadczeń politycznych.

„Myślę, że przez lata udowodniliśmy raz po raz, że mamy siłę w głębi.

„Wciąż mamy w zespole wszystkie te niesamowite, niewiarygodnie utalentowane osoby. Jak już mówiłem, nie tracimy tej zdolności.

„Wciąż staramy się ulepszać nasze procesy. Nadal próbujemy być mądrzejsi w tym, jak podchodzimy do rzeczy. I z naszą komunikacją, myślę, że jest to najlepsza harmonia w zespole, jaką widziałem przez te wszystkie lata.

„To ekscytujący czas dla zespołu. I nie planuję być nigdzie indziej.”

Wolff oczekuje „najlepszego” Hamiltona w 2023 roku | „Wiek nie odgrywa żadnej roli w kontrakcie”

Mercedes team principal Toto Wolff hopes their 2023 car - the W14 - is as fast as it looks when it gets out on track.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Wolff rozmawiał również z mediami w dniu premiery Mercedesa i powiedział, że umowa Hamiltona, więcej niż prawdopodobne, że jego ostatnia w F1, nie będzie „skomplikowanymi” negocjacjami.

„Zrobiliśmy kilka takich kontraktów w przeszłości”, powiedział. „I niewiele się zmieniały z iteracji na iterację.

„Odbyliśmy pierwszą rozmowę. Nie chcę zobowiązać się do żadnej linii czasu, ponieważ nie jest to ważne dla niego, ani dla nas na tym etapie. Biegnie cały rok i będziemy musieli znaleźć odpowiedni czas.”

Wolff dodał: „Myślę, że wiek, 38 lat, nie odgrywa żadnej roli w przypadku tego kolejnego kontraktu – jeśli spojrzysz na to, jak dobrze czołowi zawodnicy na świecie przesunęli granice.

Mercedes drivers Lewis Hamilton, George Russell and Mick Schumacher have their say on their new car.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Kierowcy Mercedesa Lewis Hamilton, George Russell i Mick Schumacher mają swoje sa

Kierowcy Mercedesa Lewis Hamilton, George Russell i Mick Schumacher wypowiadają się na temat swojego nowego samochodu.

„Jeśli chodzi o sytuację kontraktową. Myślę, że zawsze znajdowaliśmy dobre rozwiązania, które odzwierciedlały wartości dla zespołu. I dla sportu, a z drugiej strony myślę, że Mercedes jest miejscem, w którym chce być.

„Nic się nie przeciąga. Zgranie jest świetne i takie jak w poprzednich latach. Nie jest to pierwszy priorytet w zasiadaniu, ponieważ to będzie podróż. To będzie kontynuowane.”

Szef Mercedesa okrzyknął również stan fizyczny i psychiczny Hamiltona przed kampanią w 2023 roku.

„Jak dla mnie on wydaje się w świetnej formie, bardzo pozytywny, zmotywowany, naładowany energią, być może najlepszy jak dotąd, jaki widziałem w ciągu tych 10 lat,” powiedział.

In this behind the scenes footage, Mercedes team principal Toto Wolff admitted to stealing Lewis Hamilton’s loafers for the car launch.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

W tym materiale zza kulis, szef zespołu Mercedesa

W tym zakulisowym nagraniu dyrektor zespołu Mercedesa, Toto Wolff, przyznał się do kradzieży butów Lewisa Hamiltona na premierę samochodu.

„On wie, co ma do zaoferowania zespołowi. Wygraliśmy osiem tytułów mistrzowskich z rzędu i w zeszłym roku nam się to nie udało.

„Więc zasoby, możliwości są tam i musimy tylko kontynuować rozwój, tak jak w zeszłym sezonie. Więc nie sądzę, że to gra w umyśle Lewisa, jakiekolwiek wątpliwości, że zespół może wystąpić.

„We will. W końcu.”