Hamilton, Verstappen potępiają doniesienia o znęcaniu się nad kibicami, F1 prowadzi śledztwo

„Zniesmaczony i rozczarowany słysząc, że niektórzy fani mają do czynienia z rasistowskim, homofobicznym i ogólnie obraźliwym zachowaniem na torze w ten weekend”, powiedział Lewis Hamilton; Max Verstappen, Red Bull i Sebastian Vettel również slam raporty; F1 rozpoczyna dochodzenie w sprawie „niedopuszczalnego” nadużycia

Ostatnia aktualizacja: 10/07/22 6:23pm

Sky F1's Naomi Schiff reports from the Red Bull Ring after an investigation was launched into reports of crowd abuse at the Austrian Grand Prix.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Naomi Schiff ze Sky F1 relacjonuje z Red Bull Ring po tym, jak wszczęto śledztwo w sprawie doniesień o nadużyciach tłumu podczas Grand Prix Austrii.

Naomi Schiff ze Sky F1 relacjonuje z Red Bull Ring po tym, jak wszczęto dochodzenie w sprawie doniesień o nadużyciach tłumu podczas Grand Prix Austrii.

Lewis Hamilton, Max Verstappen i właściciele toru Red Bull dołączyli do F1, potępiając doniesienia o obraźliwym zachowaniu kibiców podczas Grand Prix Austrii.

Po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się wiele zarzutów od osób uczestniczących w ten weekend w wyścigu w Spielbergu, F1 wszczęła dochodzenie w sprawie doniesień o tym, że fani byli poddawani „całkowicie nieakceptowalnym” nadużyciom.

Hamilton odpowiedział przed niedzielnym wyścigiem na Instagramie, że jest „zdegustowany i rozczarowany słysząc, że niektórzy fani spotykają się z rasistowskim, homofobicznym i ogólnie obraźliwym zachowaniem na torze w ten weekend”.

„Uczestnictwo w Grand Prix Austrii lub jakimkolwiek GP nigdy nie powinno być źródłem niepokoju i bólu dla fanów i należy zrobić coś, aby zapewnić, że wyścigi są bezpiecznymi przestrzeniami dla wszystkich.”

Po zajęciu trzeciego miejsca dodał: „Przyjechałem z naprawdę pozytywnym nastawieniem dziś rano, a potem usłyszałem niektóre z rzeczy, które zostały powiedziane. Byłem w szoku i naprawdę smutny. Ludzie przyjeżdżają, by świętować, świetnie się bawić i cieszyć się wspaniałym doświadczeniem.

„W Wielkiej Brytanii jest szeroki wachlarz fanów, ale tutaj masz dużo Pomarańczowej Armii. Świadomość, że ktoś siedzący w tłumie, kto wspiera kogoś innego, jest wykorzystywany, jest szalona, gdy pomyślimy, że doświadczamy tego rodzaju rzeczy w 2022 roku.

„Musimy zrobić więcej i to podkreśla, że to wciąż jest problem na całym świecie i sprowadza się do edukacji.

„Musimy pracować razem, aby wykorzystać nasze platformy do szerzenia pozytywnego słowa, ponieważ ludzie powinni tu przychodzić i powinni czuć się bezpieczni i włączeni.

  • Leclerc pokonuje Verstappena i odnosi wspaniałe zwycięstwo | Ogień Sainza daje Hamiltonowi podium
  • Hamilton cieszy się z powrotu do zdrowia, a Merc 'odrabia’ straty do rywali
  • Sainz o dramatycznym pożarze silnika | 'Bardzo nagły… trudno to przyjąć’
  • Perez krytykuje Russella za kraksę: He couldn’t control his car

„You should be able to follow whoever. Nie powinno mieć znaczenia twoja płeć, seksualność czy kolor skóry.”

Kierowca Mercedesa Hamilton walczył z Verstappenem o tytuł w zeszłym roku i potępił fanów, którzy dopingowali jego kraksę kwalifikacyjną w piątek.

Sześćdziesiąt tysięcy fanów przyjechało z Holandii, aby zamienić weekendowy wyścig w domowe wydarzenie dla Verstappena.

Twitter Ze względu na preferencje dotyczące zgody, nie jesteś w stanie wyświetlić tego Opcje prywatności

Verstappen powiedział: „To nie jest dobre i takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

„Przeczytałem kilka szokujących rzeczy i to wyraźnie nie jest OK. Nie powinienem tego mówić, to powinno być ogólne zrozumienie, że to nie powinno się zdarzyć. Normalna istota ludzka nie powinna tak myśleć ani tak się zachowywać.”

Szef Red Bulla Christian Horner wezwał do szybkiej reakcji władz.

„Nie ma na to miejsca w wyścigach ani w całym społeczeństwie” – dodał. „Cenimy integrację i chcemy bezpiecznej przestrzeni dla fanów, aby cieszyć się naszym sportem.”

Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel powiedział, że obraźliwi fani powinni zostać wykluczeni z przyszłych wyścigów.

Kierowca Aston Martina, 35, powiedział: „Kimkolwiek są ci ludzie, powinni się wstydzić i powinni zostać zakazani z imprez wyścigowych na całe życie.”

We wcześniejszym oświadczeniu F1 czytamy: „Zostaliśmy poinformowani o doniesieniach, że niektórzy fani byli przedmiotem całkowicie nieakceptowalnych komentarzy ze strony innych osób podczas Grand Prix Austrii.

„Traktujemy te sprawy bardzo poważnie, poruszyliśmy je z organizatorem i bezpieczeństwem imprezy i będziemy rozmawiać z tymi, którzy zgłosili incydenty. Takie zachowanie jest nie do przyjęcia i nie będzie tolerowane.”