hamilton może walczyć o zwycięstwo’ | Max nie martwi się tempem Merca

Lewis Hamilton jest przekonany, że Mercedes będzie konkurencyjny w GP Holandii po dobrym występie w kwalifikacjach; Max Verstappen startuje z pole position przed Charlesem Leclerc i Carlosem Sainzem; Oglądaj niedzielny wyścig na żywo o 14:00 na Sky Sports F1, z relacją od 12:30

Ostatnia aktualizacja: 03/09/22 8:50pm

Lewis Hamilton says Mercedes could be in a 'good place' for Sunday's Dutch GP

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton mówi, że Mercedes może być w „dobrym miejscu” na niedzielne GP Holandii

Lewis Hamilton mówi, że Mercedes może być w „dobrym miejscu” na niedzielne GP Holandii

Lewis Hamilton mówi, że może być w „dobrym miejscu”, aby walczyć o zwycięstwo w niedzielnym GP Holandii, ale pole-sitter Max Verstappen nalega, że nie jest zaniepokojony tempem Mercedesa.

Hamilton wystartuje w Zandvoort jako czwarty, po tym jak w ostatnim zakręcie kolega Verstappena z zespołu Red Bull, Sergio Perez, zaliczył kraksę, która uniemożliwiła obu kierowcom Mercedesa wykonanie ostatnich prób okrążenia z pełną prędkością.

Dyrektor zespołu Mercedesa, Toto Wolff, podkreślił, że Hamilton był na dobrej drodze, aby pokonać Verstappena – wraz z duetem Ferrari, Charlesem Leclercem i Carlosem Sainzem – do pole position, podczas gdy Hamilton powiedział, że „zdecydowanie” był w walce o start z pierwszego rzędu.

  • Verstappen wyrywa Leclercowi pole startowe w kwalifikacjach F1
  • Wyścig w niedzielę o 14:00: Pełny harmonogram na Sky Sports
  • Wolff: Hamilton był na pole position przed wypadkiem Pereza

Pomimo tego, że przez cały sezon nie nadążał za tempem Red Bulla i Ferrari, Mercedes miał zazwyczaj większą względną prędkość w dniu wyścigu niż w kwalifikacjach, co pozwala mieć nadzieję, że fakt, iż byli tak blisko w kwalifikacjach przy tej okazji oznacza, że Hamilton będzie w stanie podjąć wyzwanie w niedzielę.

„Jesteśmy blisko i mam nadzieję, że możemy walczyć z nimi w wyścigu,” powiedział Hamilton, który szuka swojego pierwszego zwycięstwa w sezonie

Max Verstappen pips Charles Leclerc to take pole position at his home grand prix, while Sergio Perez spins out during qualifying of the Dutch GP

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Max Verstappen pokonuje Charlesa Leclerca, aby zdobyć pole position w swoim domowym grand prix, podczas gdy Sergio Perez wypada z toru podczas kwalifikacji do GP Holandii

Max Verstappen pokonuje Charlesa Leclerca i zdobywa pole position w swoim domowym grand prix, sergio Perez wypada z toru podczas kwalifikacji do GP Holandii

„To trudny wyścig do wyprzedzania, jak widzieliśmy w przeszłości, ale nie mamy nic do stracenia, musimy dać z siebie wszystko.

„Jeśli nasza delta tempa na jednym okrążeniu do tempa wyścigowego, które zwykle mamy, przeniesie się, wtedy możemy być w dobrym miejscu, a wtedy wszystko zależy od strategii i tego typu rzeczy.

Mercedes boss Toto Wolff was left frustrated following Perez's late spin in Q3, which he believes could have denied Hamilton pole

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Szef Mercedesa Toto Wolff był sfrustrowany po późnym obrocie Pereza w Q3, który jego zdaniem mógł spowodować”

Po zapewnieniu sobie pole position Verstappen, który przystępuje do wyścigu z 93-punktową przewagą w mistrzostwach świata, wydawał się odrzucać nadzieje Mercedesa, odpowiadając po prostu „nie”, gdy zapytano go, czy jest zaniepokojony ich tempem.

Ferrari planują współpracować

Aby dostać się do Verstappena, Hamilton będzie musiał najpierw pokonać Ferrari Leclerca i Sainza, którzy wyrazili zamiar współpracy, aby wywrzeć presję na Holendrze.

„Myślę, że nasze tempo wyścigowe wygląda dość mocno”, powiedział Leclerc, który w ostatnich dziewięciu wyścigach zdołał tylko raz stanąć na podium.

Ferrari's Leclerc is confident of challenging Verstappen in Sunday's race

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Leclerc z Ferrari jest pewny, że zmierzy się z Verstappenem w niedzielnym wyścigu

„Łatwym sposobem byłby świetny start, P1 w Zakręcie 1, a następnie pozostawienie Maxa za sobą, ale jeśli tak się nie stanie, Carlos i ja jesteśmy z przodu, więc zobaczmy, co możemy tam zrobić.

„Myślę, że zawsze starasz się pracować razem, gdy jesteś w tej pozycji.”

Sainz, który podobnie jak Leclerc był w granicach jednej dziesiątej czasu lidera Verstappena w kwalifikacjach, powtórzył sentyment swoich kolegów z zespołu.

Sainz felt Verstappen deserved pole but is confident they can make his life difficult in the race

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Sainz czuł, że Verstappen zasłużył na pole, ale jest przekonany, że „Będzie się dużo działo, nawet jeśli to trudny tor do wyprzedzania, to i tak będzie wiele opcji ze strategiami.

„Myślę, że możemy całkiem dobrze współpracować. Możemy bawić się strategią.

„Prawdą jest też, że Max ma zestaw nowych opon, których my nie mamy, to daje mu trochę przewagi, ale nawet z tym jestem całkiem pewny, że możemy przynajmniej rzucić mu wyzwanie i trochę utrudnić mu życie.”

Rosberg: Max faworytem w bardzo ciekawym wyścigu

Karun Chandhok analyses Verstappen's and Leclerc's qualifying laps as they went head-to-head for pole at the Dutch GP

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

A Lewis jest szybki w wyścigach, jak wiemy.

„Więc myślę, że czeka nas naprawdę bardzo ekscytujące i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to się skończy.”