Hamilton: Merc w doskonałym miejscu | Verstappen ma koszmarny start

Lewis Hamilton ukończył drugi trening na trzecim miejscu, tracąc zaledwie 0,072 s do prowadzącego Charlesa Leclerca, a dwa miejsca za nim znalazł się kolega z zespołu George Russell. Oglądaj trzeci trening o 11:00 w sobotę, a następnie kwalifikacje o 14:00, z relacją od 13:00 – wszystko na żywo na Sky Sports F1

Ostatnia aktualizacja: 03/09/22 9:47am

Lewis Hamilton is cautiously optimistic about the progress Mercedes showed during Friday's practice sessions

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton z ostrożnym optymizmem patrzy na postępy, jakie Mercedes pokazał podczas piątkowych sesji treningowych

Lewis Hamilton jest ostrożnym optymistą, jeśli chodzi o postępy, jakie Mercedes pokazał podczas piątkowych sesji treningowych

Lewis Hamilton powiedział, że Mercedes znalazł „słodkie miejsce” w dniu otwierającym treningi podczas Grand Prix Holandii, ponieważ Max Verstappen zmagał się na swoim domowym torze.

W Belgii w zeszłym tygodniu, Hamilton twierdził, że Mercedes był „daleko” po ich otwierających sesjach treningowych. Później sytuacja pogorszyła się w kwalifikacjach, w których stracili 1,8 sekundy, co skłoniło Toto Wolffa do opisania ich jako najgorszej sesji kwalifikacyjnej od 10 lat.

Podczas drugiego treningu na torze Zandvoort Hamilton był lepszy tylko od dwóch Ferrari i zakończył sesję o 0,072 sekundy od Charlesa Leclerca na szczycie tabeli czasów.

  • Praktyka pierwsza: Russell prowadzi Merka, gdy Verstappen się psuje
  • Piastri będzie jeździł dla McLarena w 2023 roku, gdyż Alpine przegrywa walkę o kontrakt
  • Jak oglądać GP Holandii na Sky Sports

To o wiele lepiej niż moja niedziela i o wiele lepiej niż mój piątek nawet w zeszłym tygodniu” – powiedział Hamilton, odnosząc się do kraksy, której doznał w Belgii i zeszłotygodniowych pierwszych sesji treningowych.

„To był przyzwoity początek weekendu, wylądowaliśmy w słodkim miejscu z samochodem, po prostu w tym, że jest to znacznie inny tor.

„To praca w toku. Nie jesteśmy daleko w tyle, co jest wspaniałe, a samochód nie czuje się tak źle, więc musimy po prostu kontynuować pracę.

„Prawdopodobnie nie ma zbyt dużej wydajności, ale wciąż naciskamy.”

Sky F1's David Croft and Paul di Resta give their expert opinions on Friday's practice sessions

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

David Croft i Paul di Resta ze Sky F1 przedstawiają swoje opinie na temat piątkowych treningów. Hamilton wykorzystał swoje doświadczenie do jazdy na fali do tej pory i ostrożnie podchodzi do kwalifikacji w sobotę.

„Myślę, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, ale dzisiaj byliśmy znacznie bliżej niż kiedykolwiek naprawdę. Nie chcę robić sobie zbyt dużych nadziei, myślę, że po prostu kontynuujemy to, co robiliśmy” – mówił Hamilton w piątkowy wieczór.

„Wciąż mamy problemy z odbijaniem się od toru i innymi tego typu rzeczami, więc musimy nad tym popracować dziś wieczorem. Ale jeśli poprawimy się tak, jak to zwykle robimy między piątkiem a sobotą, to będzie super.

„Mieli trochę trudny dzień, tracąc sesję i nie dostając swojego szybkiego okrążenia na koniec, ale ogólnie są dobre sześć lub siedem dziesiątych szczęśliwie w torbie, więc to będzie stosunkowo łatwe najprawdopodobniej dla nich.”

GP Holandii Practice Two Timesheet

345

Kierowca Zespół Czas
2) Carlos Sainz Ferrari +0.004
3) Lewis Hamilton Mercedes +0,072
4) Lando Fernando Alonso Alpine +0.503
8) Max Verstappen Red Bull +0.697 Mick Schumacher Haas +1.259
14) Sebastian Vettel Aston Martin +1.266
15) Zhou Guanyu Alfa Romeo +1.279
16) Pierre Gasly AlphaTauri +1.321
17) Alex Albon Williams +1.492
18) Valtteri Bottas Alfa Romeo +1.822 Myślę, że McLaren wygląda szybko, a nawet Aston Martin i wiemy, że kwalifikacje są naszym słabym punktem,” powiedział

„Myślę, że wyścig będzie przychodzić do nas i myślę, że nasze długoterminowe tempo wygląda silny, ale trzeba być na dobrej pozycji.

„Jeśli zaczynamy w trzecim rzędzie, to będzie trudno walczyć o pierwsze lub drugie miejsce.

George Russell said there is 'no doubt' his Mercedes is working better than it did last time out in Belgium

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Geo Jest wiele rzeczy, które możemy poprawić

Lider mistrzostw Verstappen przybył na swoje domowe Grand Prix z największą w historii przewagą 93 punktów nad Leclercem i po wygraniu w ostatni weekend z 14 miejsca na starcie.

Wielu zabrakło superlatyw, by opisać jego występ w Belgii, ale piątek kierowcy Red Bulla na torze Zandvoort nie był do końca kontynuacją tej fali pozytywnego rozpędu.

Pierwszy trening Verstappena został przerwany po zaledwie 10 minutach z powodu problemu ze skrzynią biegów, a w drugim pozostał poza tempem.

Max Verstappen acknowledged Red Bull have work to do ahead of Qualifying on Saturday

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Nie daje mu przyczepności, której potrzebuje, a on nie jest w stanie wydobyć z niej takiego czasu okrążenia, jaki był w stanie uzyskać w Spa – zauważył podczas sesji Paul di Resta ze Sky F1.

Verstappen był otwarty po sesji i powiedział, że zespół będzie szukał znacznej poprawy w sobotę.

„To nie było dzisiaj świetne, ale będziemy mieli noc, aby przyjrzeć się rzeczom i na pewno możemy zrobić coś lepszego niż to” – powiedział.

„Szczerze mówiąc, podczas jazdy nie byłem bardzo zaskoczony, gdy zobaczyłem różnicę w czasie okrążenia, więc jest wiele rzeczy, które możemy poprawić.

„Mamy całą noc, aby przyjrzeć się rzeczom i P3 również, więc postaramy się być bardziej konkurencyjni.”