Gwiazda Warriors Stephen Curry został wyrzucony po wyrzuceniu ochraniacza na usta po strzale Jordana Poole’a przeciwko Grizzlies

Ryan Young

Stephen Curry chciał oddać rzut późno w środową noc.

Po tym jak zobaczył, że kolega z drużyny Jordan Poole wziął go i spudłował, zamiast podać mu go do loga w Chase Center późno w ich 122-120 zwycięstwie nad Memphis Grizzlies, Curry trochę się pogubił.

Gwiazda Golden State Warriors wyjęła swój ochraniacz na zęby i rzuciła nim w dół boiska z frustracji, gdy wracała do obrony, co doprowadziło do szybkiego wyrzucenia.

Choć reakcja Curry’ego nie była skierowana w stronę urzędników, to nie miało to znaczenia. Uderzyli go faulem technicznym i wyrzucili na miejscu. Skończyło się na 34 punktach i 10-of-19 z pola w 35 minut.

Poole nie zdawał sobie sprawy, dlaczego Curry był tak zdenerwowany po meczu, albo.

„Nie widziałem, co się stało w tym czasie,” trener Warriors Steve Kerr powiedział, przez NBC Sports. „Kiedy ref nazwał to, byłem zdezorientowany. Potem trener powiedział mi, że rzucił ustnik w dół ze złości …. Wie, że nie może popełnić tego błędu ponownie.”

Wyrzut nastąpił w momencie, gdy Warriors prowadzili 2 punktami i do końca meczu pozostały tylko 73 sekundy.

Choć Curry nie mógł tego zobaczyć na żywo, Poole z nawiązką wynagrodził mu niecelny rzut w końcówce. Poole zaliczył trudny do podważenia layup po podaniu na skrzydło na sekundę przed końcem, dając Wojownikom 2-punktowe zwycięstwo.

Poole skończył z 21 punktami, siedmioma asystami i pięcioma zbiórkami.

Podczas gdy na parkiecie było napięte, w tunelu po zwycięstwie obaj wydawali się bardziej niż w porządku.

Ja Morant poprowadził Memphis z 29 punktami i 13 asystami w przegranej, strzelając 10-of-20 z pola. Desmond Bane dodał 20 punktów, a Brandon Clarke skończył z 19 punktami i ośmioma zbiórkami. Grizzlies po imponującej passie 11 zwycięstw przegrali cztery spotkania z rzędu.

Poza Currym i Poolem 24 punkty dla Warriors zdobył Klay Thompson. Jonathan Kuminga był jedynym graczem, który zdobył 13 punktów. Zwycięstwo podniosło Golden State do 24-24 w sezonie i było czwartą wygraną w siedmiu meczach.

Stephen Curry

Stephen Curry nie był zadowolony z Jordana Poole’a – i urzędnicy wyrzucili go z gry w ostatnich sekundach w środową noc. (Lachlan Cunningham/Getty Images)