Gwiazda Rays Wander Franco na ławce przez co najmniej 2 mecze za „nie bycie najlepszym kolegą z drużyny

Chris Cwik

Tampa Bay Rays pozornie nie mogą zrobić nic złego w tym sezonie, ale nawet najlepsza drużyna w baseballu radzi sobie z przeciwnościami losu w pewnym momencie. Rays posadzili na ławce gwiazdę shortstopu Wandera Franco na co najmniej dwa mecze, po części dlatego, że Franco „nie jest najlepszym kolegą z drużyny”, powiedział w czwartek menedżer Kevin Cash.

22-letni Franco nie rozpocznie czwartkowego lub piątkowego meczu przeciwko Kansas City Royals z powodu wielu problemów, według Casha. Franco podobno nie radził sobie dobrze ze swoimi „frustracjami”, a organizacja wierzy, że może być lepszym kolegą z drużyny.

Cash nazwał Franco „naprawdę dobrym dzieciakiem” i powiedział, że Franco wciąż radzi sobie z „wyzwaniami związanymi z byciem głównym graczem ligowym”.

Franco, były prospekt nr 1 w baseballu, pokazał przebłyski blasku w przeszłości, ale w tym sezonie wykorzystuje swój potencjał. Po tym, jak został powołany w 2021 roku, Franco uzyskał wynik .288/.347/.463 w 308 występach na boisku, zdobywając trzecie miejsce w głosowaniu na debiutanta roku. Miał podobny start w zeszłym sezonie, zanim kontuzje ograniczyły jego czas gry.

Franco zwrócił się zdrową wiosną i uderzył w ziemię, gdy rozpoczął się sezon regularny 2023. W 72 meczach osiągnął wynik .287/.349/.455. Ma już na koncie osiem home runów i 24 kradzieże.

Wander Franco won't play for at least two games due to

Wander Franco nie zagra przez co najmniej dwa mecze, ponieważ „nie jest najlepszym kolegą z drużyny” (Zdjęcie Denis Poroy/Getty Images)

Ta produkcja pomogła Rays wyskoczyć do najlepszego rekordu ligi 52-25 w czwartek. Rays zdobyli drugą największą liczbę runów w baseballu i pozwolili na 282 runy, co jest najniższym wynikiem w lidze.

Franco, który jest uważany za silnego obrońcę, odegrał ważną rolę w doskonałości Rays po obu stronach piłki. Rays są najlepsi, gdy Franco jest na boisku, więc zespół będzie musiał mieć nadzieję, że ten dwumeczowy reset przyniesie zamierzony rezultat.