Gwiazda Mavericks, Luka Doncic, po przedwczesnym opuszczeniu meczu z Suns, ma problemy z kostką

Ryan Young

Gwiazda Dallas Mavericks Luka Doncic będzie day-to-day z „łagodnym” zwichnięciem lewej kostki, według Adriana Wojnarowskiego z ESPN. Doncic został wykluczony z meczu z Phoenix Suns po tym, jak w czwartkową noc podwinął kostkę zaledwie kilka minut w meczu.

Na początku pierwszej kwarty w Footprint Center, Doncic rzucił pump fake w post podczas próby wykonania ruchu do obręczy. Gdy obrócił się i posadził, jego lewa stopa zaplątała się w stopę Mikala Bridgesa i przetoczyła się na bok. Doncic natychmiast zaczął kuleć i szybko udał się do szatni.

Doncic został wykluczony na początku drugiej kwarty z powodu skręcenia lewej kostki. Wstępne prześwietlenie wróciło negatywnie.

W ciągu swoich trzech minut miał jedną zbiórkę i spudłował dwa rzuty. To pierwszy mecz w karierze Doncica w NBA, w którym nie zdobył ani jednego punktu.

Doncic wchodził do gry z najlepszymi w lidze 33,8 punktami, 9,1 zbiórkami i 8,6 asystami na mecz. Jego średnia punktowa po czwartkowej nocy spadła do 33 punktów na mecz, co przesunie go na drugie miejsce w lidze za Joelem Embiidem (33.4 ppg).

Pomimo utraty Doncica, Mavericks utrzymali się i pokonali Suns 99-95 dzięki 36-punktowemu występowi Spencera Dinwiddie, który trafił 10-of-18 z pola, dodał dziewięć asyst i sześć zbiórek. Dorian Finney-Smith dodał 18 punktów i 12 zbiórek, a Dwight Powell, który trafił parę rzutów wolnych, by przypieczętować zwycięstwo w ostatnich sekundach, skończył z 15 punktami.

Chris Paul poprowadził Suns z 22 punktami i 10 asystami, a Cam Johnson dodał 22 punkty i osiem zbiórek. Deandre Ayton skończył z 19 punktami i 20 zbiórkami. Przegrana przerwała czteromeczową passę zwycięstw Phoenix.

Dallas Mavericks guard Luka Doncic

Luka Doncic podwinął lewą kostkę zaledwie kilka minut w meczu w czwartkową noc. (AP/Matt York)