Gwiazda Lions Mead podpisuje nową umowę z Arsenalem | 'Wiem, że razem możemy osiągnąć więcej’

Gwiazda Anglii i Arsenalu, Beth Mead, podpisała nowy kontrakt z The Gunners.

Napastniczka, która zdobyła 61 bramek w 166 występach dla klubu i 29 bramek w 50 dla swojego kraju, obecnie pielęgnuje poważną kontuzję kolana, odniesioną podczas przegranego przez Arsenal 3-2 meczu u siebie z Manchesterem United.

Beth Mead has ruptured her ACL

Zdjęcie: Zawodnik Arsenalu Beth Mead jest obecnie kontuzjowany z zerwanym ACL

Mead zdobyła w tym sezonie trzy bramki w WSL i dwie w Lidze Mistrzów dla The Gunners, co jest następstwem jej głównej roli w triumfie Anglii na Euro latem.

Została uznana za zawodniczkę turnieju i zdobyła Złotego Buta z sześcioma bramkami, a w zeszłym miesiącu została uznana za wicemistrzynię Ballon d’Or.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Obejrzyj wszystkie bramki Beth Mead w WSL od początku sezonu 2022-23, ponieważ kontynuuje ona swoją znakomitą formę po Euro.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem nową umowę z Arsenalem” – powiedział Mead. „Ten klub jest dla mnie domem – tak bardzo rozwinąłem się tutaj jako zawodnik i osoba i wiem, że możemy razem osiągnąć o wiele więcej w nadchodzących latach. Chcę rywalizować o zdobycie największych trofeów w grze i wiem, że ambicje w Arsenalu odpowiadają moim własnym, więc nie mogę się doczekać, aby wrócić na boisko i pomóc w dostarczeniu sukcesu, na który zasługują nasi kibice.”

England's Beth Mead during the Women Euro 2022 semi final soccer match between England and Sweden at the Bramall Lane Stadium in Sheffield, England, Tuesday, July 26, 2022.

Obraz: Beth Mead wystąpiła dla Anglii w ich sukcesie na Euro latem

Główny trener Jonas Eidevall dodał: „To wspaniała wiadomość, że uzgodniliśmy nową umowę z Beth. Ona jest światowej klasy piłkarką i udowodniła to na największej scenie ze wszystkich. Mam wiele podziwu dla sposobu, w jaki radziła sobie z sukcesami i przeciwnościami na boisku i poza nim w ciągu ostatnich kilku lat, i jestem pewien, że podejdzie do następnych kilku miesięcy z pozytywnym nastawieniem, z którego wszyscy znamy Beth.”

Head of Women’s Football Clare Wheatley powiedziała: „Wszyscy w Arsenalu są zachwyceni, że Beth podpisała nowy kontrakt tutaj z nami. W ciągu pięciu lat spędzonych w naszym klubie, Beth wyrosła na jedną z najlepszych piłkarek na świecie, a jej forma w ostatnim sezonie osiągnęła nowe wyżyny. Wszyscy byliśmy tak dumni, że mogliśmy obserwować, jak latem osiągała swoje marzenia i z niecierpliwością czekamy na powitanie jej z powrotem na boisku, by dążyć do kolejnych sukcesów z Arsenalem.”