Gui Santos z Warriors jest obiecujący w swoim debiucie w Lidze Letniej

Warriors’ Santos shows promise in Summer League debut pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

SAN FRANCISCO – Biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania, 21-letni Gui Santos dostarczył w sobotę całkiem porywający tease w swoim debiucie jako członek Warriors.

Na tyle, że można wierzyć w to, że 6-foot-8 guard/forward może być jednym z tych rzadkich drugorundowych picków, które budują karierę w NBA.

Pomimo przebywania 6,000 mil od swojej ojczyzny w Brazylii i uczestniczenia w zaledwie dwóch treningach z zupełnie obcymi ludźmi jako kolegami z drużyny, Santos pokazał to, co zmusiło Warriors do wybrania go z numerem 55 w drafcie NBA. 55 w drafcie NBA dziewięć dni temu.

Santos wyprodukował team highs w punktach (23), zbiórkach (sześć) i kradzieżach (trzy), gdy wersja NBA Summer League Warriors wzięła 86-68 stratę do Sacramento Kings w California Classic w Chase Center.

„Santos był dobry”, powiedział trener Seth Cooper, „dla faceta, który nawet nie miał wszystkich praktyk, które mieliśmy.”

Nawet jako najmłodszy dostępny członek Warriors – Patrick Baldwin Jr, Jonathan Kuminga, Moses Moody i Ryan Rollins nie założyli garniturów – Santos pokazał wyraźne koszykarskie instynkty i solidne ogólne umiejętności, ale także szczyptę olśnienia.

Ma już dość wypolerowany ruch Eurostep, który pokazał po tym, jak kradzież doprowadziła do solowego fast breaku zakończonego 3-punktowym zagraniem, które przyniosło ogromne okrzyki radości z tłumu.

„W Brazylii wszyscy mnie znają, ponieważ wiem, jak to zrobić”, powiedział Santos, który dobrze rozumie angielski. „Lubię robić ruch eurostepu, aby wykorzystać moje ciało podczas niego. Zawsze to robię. Będziesz widział to wiele razy.”

Santos jest dzieckiem rodziców grających w pro-basketball i wszedł w szeregi zawodowe w Brazylii w 2018 roku, kiedy miał 16 lat. Rok później zdobył 27 punktów w zwycięskim dla Brazylii finale FIBA South America Under-17 nad Argentyną.

Doświadczenie pokazało. Jego komfort i pewność siebie rosły wraz z upływem meczu. Trafił 7 z 13 rzutów z pola, w tym 1 z 4 z dystansu i był 8 z 11 z linii.

„Przed meczem byłem zdenerwowany, bo tutaj gra się inaczej” – powiedział Santos. „Gram poza granicami mojego kraju i nie ma tu mojej rodziny. Ale kiedy zacząłem grać, nabrałem pewności siebie. Łapiąc piłkę i robiąc zagrania, zacząłem czuć się lepiej.”

Defensywna antycypacja Santosa prowadziła do kradzieży i deflekcji, podczas gdy były oznaki zaawansowanej ofensywy, w tym sprytne podania i ładny step-back jumper. Bardzo chętnie atakuje do obręczy.

Podstawową skazą na występie Santosa było sześć turnovers, z których część z pewnością można przypisać nowości wszystkiego co przed nim.

„Widzisz go naprawdę agresywnego,” powiedział Cooper. „Czy miał kilka turnovers? (Tak). Czy miał kilka (złych) zagrań, szczególnie wcześnie (tak)? Ale widzisz z młodymi facetami, niektórzy młodzi faceci nawet jak dostają się do NBA, że mają dużo zwrotów są faceci, którzy okazują się być naprawdę, naprawdę dobrymi graczami.

„Chcieliśmy zobaczyć go z piłką w jego rękach i widzieliśmy to. On musi robić zagrania. Im więcej będzie tego robił, tym lepszy będzie w Lidze Letniej i w trakcie kariery. Ale pokazał umiejętność, ofensywnie, mając wpływ na grę dla gościa grającego swój pierwszy mecz w Stanach Zjednoczonych.”

RELATED: Santos, Rollins zainspirowani przez Barbosę, Livingstona

Choć Santos prawdopodobnie nie znajdzie się w składzie Warriors w przyszłym sezonie – od NBA dzieli go rok lub dwa – był zdecydowanie ich najlepszym graczem w meczu, w którym więcej było indywidualnych ocen niż historii opowiadanej przez tablicę wyników.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast