Greg Olsen: Chiefs muszą ośmielić Jalena Hurtsa, by pokonał ich w Super Bowl

Jalen Hurts pomógł Philadelphia Eagles dotrzeć do Super Bowl.

Jeśli jednak spojrzeć na playoffowe statystyki rozgrywającego, to Hurts miał ułatwione zadanie pomagając Filadelfii zagrać w Super Bowl LVII. Rzucił na 154 jardy i dwa przyłożenia, dodając do tego 34 jardy i przyłożenie z ruchem, w wygranej Eagles 38-7 nad New York Giants w rundzie dywizyjnej. W meczu o mistrzostwo NFC, Hurts rzucił tylko 121 jardów, podczas gdy pędził na 39 jardów i przyłożenie w wygranej 31-7 nad San Francisco 49ers.

Piesze występy Hurtsa w playoffach nastąpiły po tym, jak rzucił na 229 jardów z przechwytem w wygranej 22-16 nad rezerwowymi Giants w finale sezonu regularnego, w którym powrócił po dwumeczowej absencji z powodu kontuzji barku.

Główny analityk NFL FOX Sports, Greg Olsen, który prowadził mecz o mistrzostwo NFC na FOX, zgodził się z Colinem Cowherdem, że głęboka piłka Hurtsa była trochę nie na miejscu od czasu jego powrotu po kontuzji podczas występu w „The Herd” Ale uważa, że najważniejszym pytaniem, na które trzeba odpowiedzieć, jest to, czy Eagles powstrzymywali Hurtsa z powodu jego kontuzji, czy też dlatego, że nie potrzebowali go do rzucania w swoich playoffowych zwycięstwach.

„Nie robili tego w dużej ilości. Nie byli w tego rodzaju strzelaninach,” powiedział Olsen. „Ich droga tutaj do Super Bowl była stosunkowo lekka, prawda? Pobili Nowy Jork – w drugiej połowie po prostu weszli w handoff, run game. A potem wszyscy wiemy, co się stało w NFC Championship Game, gdzie tak naprawdę nie musieli działać w drugiej połowie, bo San Francisco nie mogło próbować podań do przodu.

„Tak więc, w drodze do dostania się tutaj, jeśli chodzi o Jalena Hurtsa będącego zmuszonym do gry jako rozgrywający, będącego zmuszonym do gry w kieszeni, [nie został odpowiedzianym]. Nie sądzę, że jest to pukanie do Jalena, ponieważ widzieliśmy w tym roku, kiedy musieli iść zdobyć 30 punktów, mogli. On może to zrobić. Po prostu nie zrobił tego od czasu kontuzji, więc myślę, że jest trochę niewiadomych.”

Z wielką niewiadomą otaczającą Hurtsa i jego rzucający bark, Olsen wierzy, że koordynator defensywy Chiefs Steve Spagnuolo powinien wejść do Super Bowl z tylko jednym podejściem.

„Jeśli jesteś Kansas City i jesteś Spagnuolo, chcesz się dowiedzieć”, powiedział Olsen. „Wiem, że ten dzieciak może to zrobić. Jest kandydatem do MVP nie bez powodu. Jest fantastycznym graczem. Czy to produkt kontuzji, że nie [rzucają go tak często]? Czy może dlatego, że wszystkich wyrzucają, więc nie proszą go o to? Myślę, że w niedzielę Super Bowl, jeśli jestem Spagsem, umieszczam ósmego gościa w boksie i mówię: 'Idź naprzód Jalen Hurts, pokonaj mnie.'”

Olsen, który wywołuje Super Bowl na FOX i w aplikacji FOX Sports (18:30 ET), powiedział, że wierzy, że bark Hurtsa jest „OK” na podstawie rozmów, które miał z ludźmi z organizacji Eagles. Mimo to uważa, że obie strony powinny wyładować wszystko, co mają, przy czym Chiefs zmuszą Hurtsa do rzucania, a Hurts będzie musiał zrobić fizycznie wszystko, co trzeba, by zdobyć zwycięstwo.

„Nie sądzę, że uważają go w ogóle za ograniczonego” – powiedział Olsen. „Wszystkie rzeczy RPO, wszystkie odczyty strefowe, wszystkie zaprojektowane biegi rozgrywającego, nie sądzę, że zobaczymy go naprawdę ślizgającego się i naprawdę dającego się tam tak, jak zrobił to między ostatnim meczem sezonu regularnego a rundą dywizyjną. Myślę, że to była tylko ochrona.

„Myślę, że w niedzielę, wszystkie zakłady są wyłączone.”

Najważniejsze historie z FOX Sports:


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej