Greenwood wyszedł za kaucją przed procesem o próbę gwałtu

Piłkarz Manchesteru United Mason Greenwood zostanie zwolniony z aresztu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zwolnienie za kaucją.

21-letni napastnik stoi przed zarzutami usiłowania gwałtu, kontrolowania i przymusowego zachowania oraz napaści.

W poniedziałek pojawił się w Manchester Magistrates’ Court i został zatrzymany w areszcie.

W środę w Manchester’s Minshull Street Crown Court odbyło się prywatne posiedzenie w sprawie wniosku o zwolnienie za kaucją.

Po przesłuchaniu rzecznik prasowy sądu powiedział, że kaucja została przyznana, z warunkiem zakazu kontaktowania się ze świadkami, w tym ze skarżącym, oraz zamieszkiwania pod adresem Bow Green Road w Bowdon.

Greenwood nie pojawił się na krótkim przesłuchaniu, ale ma się stawić w sądzie ponownie w poniedziałek, 21 listopada.

Wszystkie trzy zarzuty dotyczą tej samej kobiety.

Piłkarz został po raz pierwszy zatrzymany w styczniu w związku z zarzutami dotyczącymi młodej kobiety po tym, jak zdjęcia i filmy zostały umieszczone w Internecie.

Od tego czasu przebywał za kaucją, ale został aresztowany w sobotę w rejonie Trafford za rzekome naruszenie warunków.

Kontrolowanie i przymusowe zachowanie odnosi się do okresu między listopadem 2018 r. a październikiem tego roku, gdzie rzekomo wygłaszał groźne i uwłaczające komentarze wobec skarżącego, a także uzyskiwał dostęp do jej kont w mediach społecznościowych i monitorował je.

Zarzut napaści powodującej rzeczywiste uszkodzenie ciała datuje się na grudzień 2021 r.

W ciągu kilku godzin od pojawienia się zarzutów w sieci na początku roku, napastnik – który wystąpił jeden raz dla Anglii – został zawieszony w grze lub treningu z klubem z Old Trafford.

Nike zawiesił, a później rozwiązał umowę sponsorską z Greenwoodem, podczas gdy Electronic Arts potwierdził jego usunięcie z aktywnych składów w swojej grze Fifa 22.