Granda College Cuneo – podsumowanie tygodnia

Mistrzostwa Serie B kobiet – 19/03/2023

BANCA ALPI MARITTIME GRANDA COLLEGE CUNEO 68
PROMOSER BEINASCHESE 48

BAM GRANDA COLLEGE: Grosso, Avagnina, Pasero, Frandino, Ngamene, Bruschetta, Marchisio, Carbonatto, Francia, Vivalda, Dalmasso, Di Meo. All. Grosso José – Ass. Persico Francesco

Zwycięstwo w Serie B kobiet w meczu play-off z Beinaschese i dojście do grona pierwszych czterech drużyn grupy Piemont-Liguria.

Przed liczną publicznością pełną dziewcząt i chłopców z minibasketów i sektora młodzieżowego w Cuneo rozegrany zostanie mecz na wysokim poziomie, w którym obie drużyny będą walczyć na równych warunkach przez większą część spotkania.

W pierwszych dwóch kwartach gra toczy się punkt za punkt, przy czym Beinasco z łatwością znajduje drogę do kosza, a miejscowi z trudem powstrzymują ofensywną werwę gości. Cuneo ze swojej strony utrzymało się w grze dzięki dobrej jakości w fazie ofensywnej. Na długą przerwę obie drużyny schodzą z wynikiem remisowym.

Po powrocie z szatni Cuneo drastycznie podnosi intensywność obrony, a to w połączeniu z większą liczbą kontrataków i wysokim procentem 3-punktowym pozwala mu uciekać z wynikiem, dając do przerwy mecz, który okaże się decydujący.

W końcowym fragmencie Granda College zarządza wynikiem, zatrzymując w zarodku wszystkie próby comebacku gości.

Również w tym roku jesteśmy wśród 4 najlepszych drużyn i możemy aspirować do dotarcia do końca mistrzostw pomimo bardzo młodego rosteru„, to słowa sztabu technicznego na koniec meczu.

Under 13 Gold wygrywa w sprincie

Under 13 Gold Championship – 19/03/2023

GRANDA COLLEGE CUNEO 61
REALE MUTUA BASKET TORINO 55
Partie (14-5; 33-10; 46-32)

GRANDA COLLEGE: Dutto, Nell’ano, Giraudo, Cissoko, Bosio, Fantini, Leone, Arrechea, Ongaro, Marenco Rocca.
All. Lelli Ass. Capelli

Wąskie zwycięstwo Gold Under 13 przeciwko nigdy nie poskromionemu Pallacanestro Torino.

W pierwszych dwóch kwartach drużyna trenerów Lelli i Capelli wydaje się mieć kontrolę nad grą w swoich rękach dzięki doskonałej obronie. W długiej przerwie wynik brzmi: 33-10.

Po powrocie na boisko wyścig zmienia oblicze. Torino podnosi intensywność obrony, kradnie wiele piłek miejscowym i zdobywa liczne kosze w kontratakach; nagle gra się rozjaśnia i Torino jest coraz bliżej comebacku. Pomimo trudności, miejscowym chłopcom udaje się utrzymać niewielką przewagę, która teraz pozostała, wygrywając mecz.

Under 15 Women wygrywa z Castelnuovo

Mistrzostwa Kobiet do lat 15 – 18/03/2023
GRANDA COLLEGE CUNEO 56
BC CASTELNUOVO SCRIVIA 44
Partie ( 8-16; 29-26; 49-44)

GRANDA COLLEGE: Castellino, Lokoka, Nikaj, Foglia, Giordano, Bramardi, Scossa-Lodovico, Fikaj, Airaldi, Lanouar.
All. Griffanti Ass. Persico

Zwycięstwo drużyny kobiet poniżej 15 lat nad bojowo nastawionym zespołem Castelnuovo Scrivia.

Goście pokonali kobiety z Cuneo w pierwszym meczu dzięki niewiarygodnemu dowodowi balistycznemu i obronie, która pozwoliła na bardzo niewiele. Mecz rewanżowy rozpoczął się w ten sam sposób: Cuneo z trudem znajdowało drogę do kosza, a Castelnuovo z ciągłością i pewnością siebie przebijało siatkę przeciwnika. Pod koniec pierwszej kwarty było już 8 punktów, które miejscowi musieli odrobić.

W drugiej kwarcie gra zaczyna się zmieniać. Granda College ogromnie podnosi tempo w obronie i w ataku, udaje się odhaczyć i wyprzedzić przeciwników o 3 punkty.

Trzecia i czwarta kwarta są rozgrywane bardzo dobrze przez obie drużyny i pod koniec trzeciej kwarty wynik jest nadal całkowicie wyrównany, a Cuneo ma 5 punktów przewagi. W ostatnim fragmencie, po zmęczeniu wielkim wysiłkiem, procenty obu drużyn spadają i to działa na korzyść Cuneo, które może w ten sposób zwiększyć swoją przewagę.

Piękny mecz pomiędzy dwoma drużynami, które rozegrały mecz z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Niezależnie od tego, że wynik uśmiechnął się do nas, jestem bardzo zadowolony z poprawy naszych zawodników„, to słowa Trenera Griffanti na zakończenie meczu.

Under 13 Girls wygrywają na własnym boisku

Mistrzostwa dziewcząt do lat 13 – 19/03/2023

GRANDA COLLEGE CUNEO 57
ASD NOLE 23
Partie (14-3; 26-10; 45-16)

GRANDA COLLEGE: Derguti 6, Marchisio 4, Nikaj 6, De Marchi 2, Combale 30, Pellegrino 4, Genocchio, Civera 2, Chiaramello 1, Bedino 2.
All. Griffanti Ass. Baldoni

Drużyna kobiet poniżej 13 lat wygrywa dobry mecz z Pnc.

Niezależnie od wyniku, obie drużyny grały z wielką intensywnością, rytmem i wyczuciem gry, pokazując zawodników z ważnym talentem.

Cuneo wygrywa dzięki swojej defensywie, która rośnie z wyścigu na wyścig, a także dzięki temu, że może liczyć na bardzo zbalansowany skład, który pozwala na wiele rotacji przy jednoczesnym utrzymaniu naprawdę wysokiego tempa dla tej kategorii.

„Poprawiamy się mecz po meczu w aspektach, o które wraz z trenerem Baldonim dbamy na treningach. Niestety nadal zbieramy zbyt mało pod względem zdobytych koszy, w stosunku do ilości zbudowanej gry, ale będziemy pracować jeszcze ciężej na treningach” – te słowa Trenera Griffantiego na koniec meczu.

Drużyna Under15 Eccellenza wraca do zwycięstwa

Mistrzostwa Eccellenza Under 15 – 19/03/2023

PALLACANESTRO CIRIÈ 53
GGS 71
Partie (6-30; 27-41; 41-60)

GGS: Picollo 3, Ruffinatto, Di Meo 18, Massa, Bertaina 6, Vergnaghi 18, Mattio 3, Perlo 2, Barra 13, Condur, Giordano, Ficetti 8
All. Di Meo Ass. Nicola

Gotowe odkupienie drużyny trenera Di Meo i Nicoli w Mistrzostwach Eccellenza Under 15 w meczu z Ciriè.

Chłopcy wychodzą na parkiet chcąc odkupić nieprzejrzyste występy w Collegno i nadają grze wściekłe tempo, pokazując również doskonałe gry zespołowe: Ciriè z trudem dotrzymuje kroku i GGS zamyka pierwszą kwartę na +24, mając wszystkich 12 graczy z rosteru ustawionych na boisku.

W drugiej kwarcie miejscowa drużyna reaguje dumą i próbuje skrócić dystans, schodząc na długą przerwę przy -14.

W ostatnich dwóch kwartach chłopcy z GGS nadal szukają współpracy zarówno w ataku jak i w obronie, znajdując skuteczne rozwiązania na obu połowach boiska.

Podkreślenie doskonałej postawy zespołu, w szczególności Barra, autora wartościowych zagrań w kluczowych momentach meczu.