Gracze LIV grożą DP World Tour procesem sądowym, jeśli sankcje nie zostaną cofnięte | Golf News

Players have sent an open letter to DP World Tour

Gracze wysłali list otwarty do DP World Tour

DP World Tour wydał oświadczenie broniące „proporcjonalnych, sprawiedliwych i koniecznych” sankcji nałożonych na buntowników LIV po tym, jak 16 graczy zagroziło podjęciem działań prawnych, jeśli nie zostaną one uchylone.

Członkowie DP World Tour, w tym Ian Poulter i Lee Westwood, zostali ukarani grzywną w wysokości 100 000 funtów i zakazem udziału w przyszłotygodniowym Genesis Scottish Open i dwóch innych imprezach współsankcjonowanych z PGA Tour po zagraniu w Centurion Club wcześniej w tym miesiącu, mimo że odmówiono im pozwolenia.

W liście otwartym opublikowanym przez The Telegraph, gracze „błagają” DP World Tour o ponowne rozpatrzenie kar i twierdzą, że wzmocnione partnerstwo pomiędzy PGA Tour i DP World Tour sprawia, że ten drugi gra „drugie skrzypce” w stosunku do amerykańskiego toru.

„Do mediów przeciekł list, który otrzymaliśmy w imieniu kilku graczy LIV Golf, który zawiera tak wiele nieścisłości, że nie może pozostać niepodważony”, powiedział szef DP World Tour Keith Pelley.

A group of survivors and family members who lost loved ones in the September 11th terror attacks have protested against the LIV Golf series

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Grupa ocalałych i członków rodzin, którzy stracili bliskich w atakach terrorystycznych z 11 września, zaprotestowała przeciwko serii LIV Golf

Grupa ocalałych i członków rodzin, którzy stracili bliskich w atakach terrorystycznych z 11 września, zaprotestowała przeciwko serii LIV Golf

„Przed dołączeniem do LIV Golf, gracze wiedzieli, że będą konsekwencje, jeśli wybiorą pieniądze nad rywalizację. Wielu z nich w tamtym czasie rozumiało i akceptowało to. Rzeczywiście, jak jeden gracz wymieniony w liście powiedział w wywiadzie dla mediów na początku tego roku; 'Jeśli mi zabronią, to mi zabronią.’ Nie jest wiarygodne, że niektórzy z nich są teraz zaskoczeni działaniami, które podjęliśmy.

„List twierdzi, że ci gracze „głęboko dbają” o DP World Tour. Analiza statystyk uczestnictwa w naszym Tour w ostatnich latach kilku z wymienionych czołowych graczy sugeruje co innego.”

Pelley nawiązuje do jednego gracza, który zagrał w zaledwie sześciu imprezach Rolex Series w ciągu ostatnich pięciu lat i innego, który zagrał w zaledwie czterech, a także kwestionuje jednego gracza, który złożył „podpisane zobowiązanie” do gry w Irish Open.

„Chciałbym, aby wielu z nich było tak chętnych do gry w naszym Tourze wtedy, jak wydają się być teraz, bazując na fakcie, że albo zrezygnowali z członkostwa w PGA TOUR, albo, jeśli nadal są członkami, zostali zawieszeni na czas nieokreślony”, wyjaśnił Pelley.

„Ponadto, biorąc pod uwagę, jak bardzo ci gracze mówią, że zależy im na DP World Tour, być może niektórzy z nich mogliby zagrać w tym tygodniu w Irlandii, aby wesprzeć naszego nowego sponsora tytularnego, w szczególności jednego gracza, który dał nam podpisane zobowiązanie do gry w Mount Juliet.

„Z tym graczem obecnie w akcji w Pumpkin Ridge, możesz sobie wyobrazić zarzut w liście, że jesteśmy w błędzie, jest trudny do zaakceptowania.”

Ian Poulter has been banned from next week's Genesis Scottish Open

Ian Poulter został wykluczony z przyszłotygodniowego Genesis Scottish Open

Pelley dodał, że DP World Tour bierze „wielki wyjątek” na sugestię w liście graczy, że grają „drugie skrzypce” dla PGA Tour, że „nic nie może być dalsze od prawdy” i powołując się na spotkanie, które odbyło się we wtorek, podczas którego podkreślono korzyści płynące z ich „rozszerzonej relacji”.

„Jednym z nich jest bezprecedensowe dziesięć kart w ofercie PGA TOUR, karty, które wielu graczy wymienionych w tym liście desperacko chciało osiągnąć we wczesnych etapach swoich karier” – powiedział Pelley. „Dlaczego teraz krytykować tych, którzy próbują zrobić to samo?”

Oświadczenie zapewnia również o przyszłości DP World Tour, którą Pelley opisuje jako „tętniącą życiem, niezależną i globalną trasę z rosnącym i gwarantowanym wzrostem funduszu nagród w ciągu najbliższych pięciu lat”.

„Po prostu powtórzę, że nasz Regulamin dla Członków, który obowiązuje od ponad 30 lat, został zaakceptowany przez wszystkich graczy, jest po to, aby chronić wszystkich naszych członków i będziemy go używać, aby podjąć wszystkie niezbędne kroki w celu ochrony ich interesów.

„Sankcje dla tych członków, którzy świadomie złamali nasze zasady, grając w Centurion Club bez zwolnienia, są proporcjonalne, sprawiedliwe i, jak sądzę, uznane za konieczne przez większość naszych członków.”

Co powiedziało 16 graczy?

W oryginalnym liście 16 graczy LIV wyznaczyło termin 17:00 w piątek 1 lipca dla DP World Tour na wycofanie kar i sankcji.

Czytamy w nim: „W najnowszym komunikacie pan Pelley używa stwierdzenia, że każde działanie w życiu ma swoje konsekwencje.

„Zgadzamy się z tym i jesteśmy zaniepokojeni, że działania Touru przeciwko nam, LIV Golf i golfowi w ogóle będą miały negatywne konsekwencje dla DP World Tour, touru i organizacji, na której, pomimo naszych ostatnich interakcji, bardzo nam zależy.

DP World Tour Executive Keith Pelley says there has been little fact and plenty of fiction in reporting about potential partnerships with the LIV Golf Series

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

DP World Tour Executive Keith Pelley mówi, że w doniesieniach o potencjalnym partnerstwie z LIV Golf Series było mało faktów, a dużo fikcji

DP World Tour Executive Keith Pelley mówi, że w doniesieniach o potencjalnym partnerstwie z LIV Golf Series było niewiele faktów i mnóstwo fikcji

„Intencją tego listu nie jest dalsze dzielenie nas, ale odpowiedzieć na oświadczenia Tour i postawić pytania, na które Tour powinien odpowiedzieć, a my powinniśmy szczegółowo przedyskutować.

„Zamiast poświęcać nasz czas, energię, zasoby finansowe i koncentrować się na odwołaniach, nakazach i pozwach sądowych, chcielibyśmy błagać Was, opiekunów DP World Tour, o ponowne rozpatrzenie Waszych ostatnich kar i sankcji, a zamiast tego
skupić naszą energię na wytyczaniu drogi, która będzie lepsza dla członków DP World Tour i gry w golfa.

„W tym celu prosimy o anulowanie kar i zawieszeń do piątku 1 lipca 2022 roku do godziny 17:00.

„Ponadto reprezentujemy ponad pięć procent członków DP World Tour i zgodnie z jego statutem prosimy o zwołanie spotkania członków Tour w celu dalszego omówienia tych ważnych kwestii.

„Jeśli nie, nie pozostawicie nam innego wyboru, jak tylko zastosować różne inne środki i metody, które są do naszej dyspozycji, aby naprawić te krzywdy.”

Rzecznik DP World Tour potwierdził agencji informacyjnej PA, że list został otrzymany i powiedział, że oficjalna odpowiedź zostanie wydana w piątek.

McGinley: To smutne, że do tego doszło

Paul McGinley ze Sky Sports Golf…

„Widzę to w bardzo prosty sposób. Wiem, że jestem zaangażowany w European Tour i jestem w zarządzie, ale również mówię jako były gracz i kapitan Ryder Cup, i mówię jako 25-letni członek European Tour, widzę to bardzo prosto, European Tour jest kolektywem.

„Jesteśmy kolektywem profesjonalnych golfistów, którzy są reprezentowani przez wykonawcę, który idzie i sprzedaje nas i organizuje dla nas wycieczki, a my gramy. Jeśli zdecydujemy się opuścić ten kolektyw, tak jak zrobili to ci gracze, i spróbować zbudować konkurenta, który zaszkodzi temu kolektywowi, nie możesz grać po obu stronach płotu.

„To niesamowita ilość pieniędzy i mogę zrozumieć graczy w późnym stadium ich kariery, którzy to robią i rozumiem, że pieniądze, które zostały wyłożone na stół, mogę zrozumieć późne lata 40-te, które zabierają to ze stołu. Ale jeśli zamierzasz to zrobić i zbudować konkurencję dla kolektywu, który opuściłeś, to nie jest sprawiedliwe, że wrócisz.

„Ludzie, którzy pozostali lojalni wobec Tour są bardzo, bardzo silni. Jest coraz większa determinacja by powiedzieć 'to nie fair, że ci goście mogą tam pojechać, zranić kolektyw i oczekiwać, że wrócą i zagrają w naszych największych imprezach’.

„Nawet gdyby, powiedzmy, doszło do sprawy sądowej, a oni wygraliby sprawę sądową, to wróciliby i byłoby dużo animozji ze strony chłopaków, których zostawili za sobą i byłaby to okropna atmosfera.

„Jeśli dojdzie do sprawy sądowej, to przechodzimy do sytuacji, w której nie ma wygranej. Naprawdę istnieje duża przepaść, która zaczyna się teraz pojawiać i to naprawdę smutne, że golf doszedł do tego wszystkiego z powodu pieniędzy. Następuje utrata tego, czym jest rzeczywistość.”

„Nieuniknione, że skończy się to w sądzie”

Sky Sports News' Jamie Weir reports that the dispute between the DP World Tour and the LIV players is looking increasingly likely to end up in the courts.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Reporter Sky Sports Jamie Weir…

„Od samego początku trudno było przewidzieć, jak ta cała sprawa się potoczy. Ale jedna rzecz, którą powiedzieliśmy z pewną dozą pewności od początku to to, że nieuchronnie dostaniemy się do sądów, a następnie z postępowaniem prawnym.

„Wydaje się prawie prawdopodobne, że teraz jest to przypadek. To nie może być dobre dla gry w golfa.

„16 zbuntowanych graczy, którzy zignorowali sankcje nałożone na nich przez DP World Tour, aby grać w LIV golfa, próbowało grozić im pozwem sądowym, DP World Tour trzyma się twardo i mówi 'jeśli tak bardzo zależało wam na DP World Tour, moglibyście grać trochę więcej’.

„Reperkusje tego są fascynujące. Co to będzie oznaczać dla Ryder Cup? Henrik Stenson, kapitan na przyszły rok, nie określił jeszcze kryteriów kwalifikacji, czy gracze LIV będą mogli grać w Ryder Cup?

„Pamiętaj, że Ryder Cup jest kontrolowany przez DP World Tour, przez Ryder Cup Europe, przez Keitha Pelleya, szefa DP World Tour. W tej chwili, 'jeśli’ jest coraz szersze.”

Ortiz prowadzi w Oregonie

Meksykanin Carlos Ortiz strzelił pięć-under-par 67, aby objąć prowadzenie pierwszej rundy LIV Golf Invitational Portland w czwartek w North Plains, Oregon – pierwszym wydarzeniu toru w Stanach Zjednoczonych.

Ortiz zaliczył siedem birdie i dwa bogeys na Pumpkin Ridge Golf Club, aby ustanowić jedno uderzenie przewagi nad Dustinem Johnsonem, który skończył z wynikiem cztery-under 68.

Carlos Ortiz made the early running with his opening-round 67 when the first LIV Golf tournament to be held in the USA, the Portland Invitational, got under way

Carlos Ortiz rozpoczął grę dzięki swojej rundzie otwarcia 67, kiedy pierwszy turniej LIV Golf, który odbył się w USA,

Pat Perez, Japończyk Hideto Tanihara i Branden Grace z RPA są na trzecim miejscu z wynikiem 3under, podczas gdy Brooks Koepka, Hennie du Plessis z RPA i Wade Ormsby z Australii zajmują szóste miejsce z wynikiem 2under.

Bryson DeChambeau jest na 14 miejscu z parzystą liczbą punktów, podczas gdy Phil Mickelson i Hiszpan Sergio Garcia są na 30 miejscu z trzema over.

Charl Schwartzel z RPA, który wygrał zeszłomiesięczny turniej otwierający LIV w St Albans, jest na 25. miejscu w Oregonie z wynikiem 2 over par.

W zawodach LIV bierze udział 48 graczy i składają się one z trzech rund, bez cięć.

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1,700 pól golfowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1,700 pól golfowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii 6)

Irlandia

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1,700 pól golfowych w całej Wielkiej Brytanii & Irlandia

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1 700 pól golfowych w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii