Gracze Angels i Mariners rzucają się na siebie w bójce o ławki rezerwowych

Several members of the Seattle Mariners and the Los Angeles Angels scuffle after Mariners' Jesse Winker was hit by a pitch during the second inning of a baseball game Sunday, June 26, 2022, in Anaheim, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill)

Zawodnicy i trenerzy Angels i Mariners walczą podczas bójki o ławki w drugiej rundzie na Angel Stadium w niedzielę. (Mark J. Terrill / Associated Press)

Wystarczyły niecałe dwa inningi, aby niedzielny mecz Aniołów z Seattle Mariners zamienił się w walkę w oktagonie.

Prawy obrońca Aniołów Andrew Wantz uderzył Jesse’ego Winkera boiskiem w drugiej rundzie, co skłoniło menadżera Marinersów Scotta Servaisa do wyrzucenia Wantza, który pełnił rolę otwierającego. Obie drużyny i Wantz otrzymali ostrzeżenia w pierwszej rundzie po tym, jak rzucił do środka do Julio Rodrigueza.

Zła krew między drużynami zaczęła się w dziewiątej rundzie sobotniego meczu, kiedy to pomocnik Mariners Erik Swanson rzucił w kierunku głowy Mike’a Trouta. Sędziowie jednak bagatelizowali wszelkie problemy wynikające z tego meczu.

„To nie było nic dla nas, aby wydać ostrzeżenia dzisiaj”, szef załogi Adrian Johnson powiedział po niedzielnym 2-1 Angels. „To, co się dzisiaj stało, to facet został uderzony. Mieliśmy ostrzeżenia w. (…) Wszystkie inne szczegóły znajdą się w naszym raporcie o incydencie i dostaniecie go od Major League Baseball.”

W niedzielę po otrzymaniu trafienia, Winker już wymieniał słowa z ziemianką Aniołów, zanim sędzia płytowy John Bacon i Johnson mogli spróbować rozładować sytuację. Winker zaczął wtedy przepychać się w stronę czółna Angels, a ławki i bullpensy się oczyściły. Anthony Rendon, który wraca do zdrowia po kończącej sezon operacji nadgarstka, był jednym z pierwszych, którzy wyszli z ławki i uderzył lewą ręką w twarz Winkera.

Wywiązała się bójka, podczas której banda wepchnęła się w tylną siatkę pomiędzy ławką a płytą główną. J.P. Crawford z Mariners przeskoczył nad kolegami z drużyny, by uderzyć pięścią jednego z Aniołów.

Winker wylądował na samym dole stosu graczy, gdyż starł się z pomocnikiem Aniołów Ryanem Teperą. Niedawno powołany przez Angels Monte Harrison i lewy polowy Brandon Marsh byli wśród graczy próbujących rozdzielić Teperę i Winkera.

„Chroń moich kolegów z drużyny. To pierwsza rzecz, o której pomyślałem” – powiedział Marsh. „Widziałem, że Tep był tam dość głęboko i na dole stosu, więc poszedłem i próbowałem spróbować go uratować tak bardzo, jak tylko mogłem, ale to było dużo do mało w tym obszarze.

„Nie chcesz widzieć, jak ludzie dostają nadepnięcia, knagi, uderzenia, ciosy, powinienem powiedzieć.”

Po tym jak zamieszanie na boisku zaczęło cichnąć, fani z Angel Stadium zaczęli skandować „Let’s go Angels!”, zanim wybuchła kolejna bójka.

Seattle's Jesse Winker, left, fights with injured Angels third baseman Anthony Rendon during the second inning Sunday.

Jesse Winker z Seattle, po lewej, walczy z kontuzjowanym trzecim basemanem Angels Anthonym Rendonem podczas drugiego inningu w niedzielę. (Mark J. Terrill / Associated Press)

Starter Angels Noah Syndergaard i Rodriguez byli wśród tych, którzy musieli być powstrzymywani od dużej grupy.

Winker, gdy wracał do swojego czółna, wykonał obsceniczny gest w stronę tłumu. Chwilę później, wyszedł z ziemianki i ponownie podniósł środkowe palce do tłumu.

„Jedyną rzeczą, za którą zamierzam przeprosić, jest przerzucanie fanów”, powiedział Winker. „Wydają swoje ciężko zarobione pieniądze, aby przyjść oglądać naszą grę, a oni nie zasłużyli na to, więc przepraszam fanów, zwłaszcza kobiety i dzieci.”

Angels closer Raisel Iglesias, kolega z drużyny Winkera w Cincinnati Reds w latach 2017-2020, był wśród wyrzuconych graczy, a w odpowiedzi chwycił pudełko paczek z nasionami słonecznika z kopuły i wystrzelił je na pole, rozrzucając je na linii trzeciej bazy.

Iglesias powiedział, że nie miał problemu z Winkerem, ale wściekł się, ponieważ został wyrzucony bez zrobienia czegokolwiek.

„Nie wiem, dlaczego mnie wyrzucili, nigdy nawet nie rzuciłem ciosu”, powiedział Iglesias po hiszpańsku. „Po prostu analizowałem sytuację i sędzia wyrzucił mnie z gry, dlatego miałem takie nastawienie, jakie miałem.”

Czółno Angels opróżniło się ponownie, reszta bullpen zastanawiając się, czy zrobić sobie drogę powrotną w kierunku kolegów z drużyny. Iglesias rzucił także wiaderko gumy balonowej na boisko, lądując między drugą a trzecią bazą, i przewrócił chłodnice w ziemiance.

Ośmiu graczy i menedżerów zostało wyrzuconych: Tymczasowy menadżer Angels Phil Nevin, Iglesias, Tepera, Wantz, Servais, Winker, Rodriguez i Crawford.

Angels players Taylor Ward, left, and Matt Duffy, right, and a batboy pick up gum that was thrown on the field.

Gracze Angels Taylor Ward, z lewej, i Matt Duffy, z prawej, oraz batboy podnoszą gumę, która została rzucona na boisko. (Mark J. Terrill / Associated Press)

Wantz powiedział, że nie wie, co wydarzyło się między Troutem a Swansonem w sobotę, ponieważ był w domu klubowym otrzymując leczenie podczas gry. Jego mentalność idąca do gry była na pomaganiu drużynie wygrać.

„Byłem dość podekscytowany na mój pierwszy start”, powiedział po meczu. „I pierwszy rodzaj po prostu uciekł ode mnie… Byłem spocony, pierwszy mecz dzienny, w którym kiedykolwiek grałem i to wszystko. Druga dla Winkera była szybką piłką do środka, po prostu ją odrzuciło. To wszystko co mam do powiedzenia.”

Anioły wznowiły grę z José Suarezem na kopcu. Suarez miał już wejść za Wantza jako główny rozgrywający – choć to, kiedy on i Wantz mieli się zamienić, zależało od tego, czy Wantz będzie grał tak długo, jak to możliwe.

„Rzucanie się na Julio, który jest dzieckiem, z powodu czegoś, co wydarzyło się ostatniej nocy, kiedy próbowaliśmy wygrać mecz w dziewiątej rundzie [i nie postawić na bazę biegu decydującego”, powiedział starter Mariners Marco Gonzalez, „to po prostu bez klasy, by wyjść i zmienić miotacza przed meczem. To jasne. Intencja jest jasna.

„Zadzwonili do buldożera zaraz po tym, jak rzucono pierwsze boisko,” kontynuował Gonzalez. „Wiedzieli, co robią. … Czuję, że dobrze poradziliśmy sobie z tą sytuacją, pozostaliśmy sobą i próbowaliśmy wygrać mecz. … Nie można powiedzieć tego samego o tym, co oni tam robią.”

Mariners wprowadzili Adama Fraziera, który miał pobiec za Winkera. Frazier pozostał w grze na lewym polu. Zastąpili również Rodrigueza Taylorem Trammelem na środku, następnie wprowadzili Abrahama Toro na drugą bazę i przesunęli Dylana Moore’a na shortstop.

Bójka spowodowała około 18-minutowe opóźnienie w grze.

Seattle's J.P. Crawford, left, confronts several Angels players during Sunday's bench-clearing brawl.

J.P. Crawford z Seattle, z lewej, konfrontuje się z kilkoma graczami Angels podczas niedzielnej bójki o ławkę. (Mark J. Terrill / Associated Press)

„Słuchaj, grasz osiem meczów w ciągu tygodnia przeciwko tej samej drużynie, takie rzeczy się zdarzają,” powiedział Nevin. „Mam na myśli planowanie. Napięcia po prostu – taki jest czasem baseball.

„Niestety, raz na jakiś czas zdarzają się brzydkie incydenty i myślę, że to właśnie stało się dzisiaj.”

Od czasu bójki z Kansas City Royals 2 czerwca 1998 roku na Kauffman Stadium, Anioły nie walczyły z przeciwnikiem tak długo i z taką zaciekłością.

W tamtym meczu doszło do dwóch incydentów, w tym bójki w dziewiątej rundzie, która opóźniła mecz o 15 minut, a także do kilkunastu wyrzutów. Nevin, łapacz w drużynie Aniołów, rozpoczął pierwszą bijatykę, gdy szarżował na kopiec w siódmej rundzie po tym, jak został uderzony przez boisko po raz drugi w meczu.

Pisarz Times Mike DiGiovanna przyczynił się do powstania tego raportu.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.