GM Seahawks John Schneider zdradza klucze do odrodzenia drużyny

Wiele osób w całej lidze otwarcie kpiło z Seattle Seahawks, gdy ci w marcu ubiegłego roku przehandlowali Russella Wilsona do Denver Broncos, uważając, że będą jedną z najgorszych drużyn w lidze na początku sezonu regularnego.

„Dostaliśmy s—wypierdolenie z nas przez całe lato naprawdę”, powiedział generalny menadżer Seahawks John Schneider w ekskluzywnym wywiadzie dla FOX Sports.

Po wymianie, trener Seattle Pete Carroll, Schneider i reszta piłkarskiego sztabu drużyny wzięli się do pracy. Seahawks prowadzą w NFC West 6-4, a w tygodniu przerwy w rozgrywkach.

Dla Carrolla, Schneidera i Seahawks, historia sukcesu może być związana z powrotem do głównych zasad drużyny, kiedy obaj przejęli ją w 2010 roku: pozyskać szybkich, młodych, głodnych zawodników i pozwolić im rywalizować.

„Znów gramy młodymi chłopakami,” Schneider powiedział FOX Sports. „I to jest właśnie esencja tej kultury – rywalizacja. W tym roku powiedziałbym, że również z rywalizacją o quarterbacka, zaczynasz tam. Masz dwóch facetów [Geno Smith i Drew Lock] rywalizujących o miejsce nr 1 w drużynie, to w pewnym sensie przenika do całego rosteru.”

Schneider porównał tegoroczną rywalizację na pozycji rozgrywającego do trzyosobowej rywalizacji w 2012 roku pomiędzy Tarvarisem Jacksonem, Mattem Flynnem i Wilsonem.

Podczas gdy Smith zabłysnął w swoim pierwszym strzale jako pełnoetatowy starter od 2014 roku, centralnym punktem tegorocznej drużyny była utalentowana klasa draftu 2022. Schneider powiedział, że debiutanci odnieśli sukces dzięki sumiennej pracy skautów uniwersyteckich, którzy zidentyfikowali zawodników o wysokich charakterach, którzy pasują do potrzeb drużyny, a także dzięki zaangażowaniu sztabu trenerskiego, który pomógł im w ocenie i rozwoju.

Co było kluczem do sukcesu Geno Smitha, Seahawks?

What's been the key to Geno Smith, Seahawks success?

Analityk FOX Sports Football Brock Huard dołącza do Colina Cowherda, aby omówić zaskakujący sukces Geno Smitha i Seahawks. Huard wyjaśnia, że Pete Carroll wrócił do swojego „szczęśliwego miejsca” i stworzył świetny ruch młodzieżowy

Pierwszorundowy lewy tackle Charles Cross, drugorundowy running back Kenneth Walker III (587 jardów biegowych, siedem TD) i edge rusher Boye Mafe, trzeciorundowy prawy tackle Abe Lucas, czwartorundowy slot corner Coby Bryant (przewodzi NFL z czterema wymuszonymi fumblami) i piąty prawy corner Tariq Woolen (przewodzi debiutantom z pięcioma INT) rozegrali w tym sezonie najwięcej snapów ze wszystkich debiutantów w NFL.

„Są pewni siebie,” powiedział Schneider o tegorocznych debiutantach. „Są świetnymi pracownikami i zachowują się jakby byli zawodowcami, wszyscy. Myślę, że Tyler Lockett powiedział to najlepiej: Żaden z nich tak naprawdę nie mówi. Oni po prostu słuchają, pracują na dupie i dalej pracują w swoim zawodzie”

Nacisk na młodych zawodników zaowocował szybszą drużyną po obu stronach piłki. Według Next Gen Stats, Seattle ma trzech najszybszych zawodników biegających z piłką w tym sezonie w osobach Walkera, Rashaada Penny’ego i Wełny.

„To co naprawdę się pokazuje to nasza szybkość zespołowa, szczególnie gdy oglądasz naszą obronę i jednostki zespołów specjalnych – a to są młodzi faceci latający dookoła,” powiedział Schneider. „Byliśmy trochę bezpieczni przez ostatnie kilka lat, wiesz, 'Russell Wilson cię poniesie i Bobby Wagner cię poniesie’ Ale to ostateczny sport zespołowy i to jest to, co myślę, że widziałeś w roku, w którym wygraliśmy go w 2013 roku.

„Byliśmy szybcy jak s— i mieliśmy kilku kluczowych weteranów, którzy byli wielkimi liderami w Mike’u Robinsonie, Redze Bryancie i Kamie Chancellorze. Więc byli faceci, którzy mogli prowadzić, biegaliśmy s— z piłki i graliśmy szybko w obronie, rozgrywający zarządzał grą i biegał wokół robiąc zagrywki.”

W 2013 roku Seahawks wygrali Super Bowl z najmłodszym rosterem w historii gry. I choć Seattle zatrzymało kilku kluczowych graczy z tamtej drużyny, by gonić za kolejnym pierścieniem, w pewnym momencie Seahawks musieli odejść od starzejącego się rosteru i zbudować go na nowo.

Ten proces doszedł do skutku w minionym sezonie, kiedy Seahawks zwolnili All-Pro linebackera Wagnera w ramach cięcia salary cap i sprzedali Wilsona i wybór z czwartej rundy do Broncos za dwa pierwszorundowe wybory, dwa drugorundowe wybory, wybór z piątej rundy oraz quarterbacka Locka, tight enda Noah Fant i defensywnego linemana Shelby’ego Harrisa.

Handel Wilsonem przygotował stół do jednego z najlepszych draftów Seattle od 2012 roku.

„Co roku wpadaliśmy na facetów z cap casualty – jak Brandon Mebane, Red Bryant, Chris Clemens – facetów, których chciałbyś zatrzymać, ale nie możesz, bo próbujesz iść do przodu” – powiedział Schneider. „A potem, kiedy głosisz konkurencję jako ogólną filozofię swojego programu, jest to trudne, kiedy masz najwyżej opłacany lewy narożnik, free safety, strong safety, middle linebacker, SAM linebacker, tight end, quarterback i Marshawn [Lynch]. Przez pewien czas płaciliśmy tam wielu facetom”

Schneider wskazuje również na back-to-back draftu w 2020 i 2021 roku ustawiając organizację z powrotem, wraz z oddaniem dwóch pierwszorundowych picków i trzeciorundowego w handlu z New York Jets za Jamala Adamsa tuż przed rozpoczęciem obozu treningowego w 2020 roku. Ta wymiana przyniosła korzyści w pierwszym sezonie, kiedy Adams zaliczył 9.5 sacków, ale nie była już tak owocna, ponieważ w ostatnich dwóch sezonach produkt LSU tracił czas z powodu kontuzji.

„Łączysz to z dwoma z s–najlepszymi klasami draftu w najnowszej historii ligi,” powiedział Schneider. „I wtedy również my nie wykonaliśmy wielkiej pracy, aby sprowadzić kilku facetów, którzy byli wystarczająco konkurencyjni, aby powiedzieć, 'Zamierzam zabrać pracę Earla Thomasa’ Albo, 'Zabiorę pracę Sherm’a [Richarda Shermana]’ Dostaliśmy się tam do kilku klas, gdzie dowiedzieliśmy się, że ci faceci byli Russellem Wilsonem na Maddenie, albo grali Kamem Chancellorem na Maddenie. A teraz są z nim w pokoju i jest tak, że 'Oh s—, to Kam Chancellor.’ Zamiast powiedzieć, 'Pójdę spróbować i zabiorę mu pracę.’

„Więc, ucząc się na naszych błędach i rozumiejąc, że to jest bardziej o makijażu i charakterze osoby lub człowieka, żwawość i pewność siebie, że mają. Just really trying to focus on that.”

Along with this year’s rookie class, Seattle also struck gold with the team’s decision at quarterback, trading Wilson and ultimately inserting Smith.

„That was a huge event to have gone through,” Schneider said about moving Wilson. „Po przejściu przez to w Green Bay z Brettem [Favre], to bardzo pomogło w kwestii zaufania. Oczywiście, nie mieliśmy Aarona Rodgersa siedzącego w garażu gotowego do działania. Ale to był ogromny etap. Mieć do czynienia ze zwolnieniem Bobby’ego jako ofiarą salary cap to była wielka sprawa. Po prostu czułem, że cała organizacja wykonała świetną robotę”

Czy Pete Carroll i Seahawks wygrywają z przekory?

Are Pete Carroll and Seahawks winning out of spite?

Pete Carroll powiedział, że jego zaufanie i komunikacja ze swoim rozgrywającym są znacznie lepsze niż wcześniej. Nick Wright uważa, że Carroll i Seahawks czują gorycz wobec Russella Wilsona, ponieważ domagał się on trade’u po tym, jak organizacja zaspokoiła jego grę

Schneider i Seahawks mogliby też oprzeć się na swoim doświadczeniu w odchodzeniu od popularnego franchise quarterbacka Matta Hasselbecka, pozwalając mu podpisać z Tennessee Titans w wolnej agencji i sprowadzając Jacksona, by poprowadził zespół w 2011 roku.

Gdy Wilson odszedł, Smith wyłonił się jako starter w dwuosobowej rywalizacji z Lockiem i był jednym z najbardziej produktywnych rozgrywających w NFL. Awans Smitha daje Seattle pewną elastyczność przed przyszłorocznym draftem, w którym obserwatorzy NFL początkowo zakładali, że Seahawks wybiorą kolejnego franchise quarterbacka drużyny.

„Geno po prostu wziął to na inny poziom z punktu widzenia zaufania, co było naprawdę fajne, ponieważ zawsze mówię ludziom, że jednym z najlepszych atrybutów Pete’a jest jego zdolność do zaszczepienia zaufania w ludziach”, powiedział Schneider. „Ale jak wszystkie dobre, musisz być w stanie go uruchomić. [Smith ma] ładne stopy, dobrze się porusza i rzuca ładną piłkę.”

Po odejściu od kilku franchise players, Seahawks wrócili do filozofii budowania rosteru, ale mają też oko na teraźniejszość.

„Zawsze robiliśmy rzeczy w trade deadline, aby stać się lepszymi, ale nie tak, że ten facet pomoże nam wygrać mistrzostwo, albo przechyli szanse na zdobycie mistrzostwa,” powiedział Schneider. „Jest więcej drużyn, które idą na to i mówią f— it dla przyszłości.”

Heading do sezonu, to było wszystko o przyszłości dla Seahawks. Ale ta przyszłość nadeszła szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Eric D. Williams przez ponad dekadę relacjonował NFL, relacjonując Los Angeles Rams dla Sports Illustrated, Los Angeles Chargers dla ESPN i Seattle Seahawks dla Tacoma News Tribune. Follow him on Twitter at @eric_d_williams.


Seattle Seahawks

Więcej z Seattle Seahawks Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej