Gloryfikacja Penn State musi się skończyć

http://sports.yahoo.com/

Śmierć, podatki, a Penn State jest na skraju wygrania Big Ten, pójścia do College Football Playoff i może więcej!

Recency bias w mediach college football nigdy nie przestaje imponować. Ogólnie rzecz biorąc, gdy zespół robi dobrze jeden rok, to jest teraz formidable siła, z którą należy się liczyć i w żaden sposób nie zamierza zrobić krok do tyłu. Jeśli drużyna jest zła, to koniec, wszyscy pakują swoje rzeczy i jadą do domu.

Chyba, że jesteś jedną z trzech drużyn: USC, Texas i Penn State.

USC nie tylko powróciło teraz, gdy Lincoln Riley przejął stery, ale jest nowatorskim wyborem do College Football Playoff.

Texas jest najbardziej „backiestyczną” drużyną, która kiedykolwiek powróciła, nikt nigdy nie wyciągnął ciężkich lekcji z poprzedniego roku. Penn State to zupełnie inna propozycja.

Nittany Lions byli, ogólnie rzecz biorąc, całkiem dobrzy, z kilkoma latami wzlotu i kilkoma latami upadku, zwykle na przemian. Zdecydowanie są o ligę wyżej od dwóch wyżej wymienionych szkół, jednak media uwielbiają udawać, że są „na krawędzi” od czasu pokonania Ohio State – sześć lat temu.

Teraz, gdy Penn State gra z Ohio State w swoim corocznym meczu, media mówią: „Nigdy nie wiadomo, co się stanie, gdy te dwie drużyny zagrają!” Z wyjątkiem, tak – wiemy.

Główny trener PSU James Franklin jest 1-7 przeciwko Buckeyes z jedynym zwycięstwem to mecz w 2016 roku, kiedy OSU pozornie puścił gaz, podczas gdy Penn State wyciągnął cudowny comeback. To był zespół Penn State, który miał dwie porażki w tym momencie, w tym 49-10 drubbing przez Michigan, i że nikt nie myślał, że jest lepszy niż Buckeyes lub Wolverines w tym roku. Okno na okazję było w następnym roku, 2017. Podczas gdy Nittany Lions byli bardzo dobrzy w tamtym roku, przegrali z Ohio State i Michigan State w kolejnych tygodniach, podkopując swoje marzenia o mistrzowskim kalibrze.

James Franklin jest 42-19 od tego sezonu 2016, wcale nie zły rekord, ale nie do końca przekonujący argument, że Penn State ma zamiar zrobić kolejny krok. Rekrutacja wyraźnie się poprawiła, ale na nr 16 w 247Sports talent composite, wciąż jest o jedno miejsce za niskim Michigan.

Mówię tutaj w sarkastycznych kategoriach, do pewnego stopnia, dzięki mailbagowi w The Athletic, w którym Ari Wasserman ogłosił, że Penn State jest jedyną szkołą Big Ten nie nazwaną Ohio State, która może pretendować do mistrzostwa krajowego. Wasserman powiedział, że Michigan (i MSU) nie są zbudowane tak, aby pokonać drużyny w CFP, mimo że obie były w nim, a Penn State nie. ($)

Tak, Big Ten jest drugą najlepszą konferencją. Ale kiedy przyjrzysz się bliżej, Ohio State jest jedynym programem, który jest naprawdę wyposażony, aby wygrać mistrzostwo kraju. Tak, Michigan State i Michigan awansowały do Playoff, ale żaden z nich nie został zbudowany, aby pokonać Alabamę lub drużynę podobną do Alabamy dwa mecze z rzędu w postseason. Jest ogromna przepaść między zrobieniem Playoff a wygraniem wszystkiego.

Jeśli nie bierzemy jeszcze pod uwagę USC czy UCLA, to wybór musi paść na Penn State. Kochajcie go lub nienawidzcie, James Franklin właśnie podpisał 10-letnią umowę i miał program w 2021 roku, który zajął miejsce nr 16 w 247Sports Talent Composite. Penn State jest prawdopodobnie 10 miejsc poza zakresem, w którym musi być, aby rywalizować o tytuł narodowy, ale musisz wziąć pod uwagę, że miejsce bierze pod uwagę klasę rekrutacyjną Penn State w 2021 roku, która była najgorszym wysiłkiem ery Franklina. Fani Penn State mają nadzieję, że to był fluke związany z COVID-19, i wydaje się, że tak jest, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak Nittany Lions rekrutowali w ostatnich dwóch cyklach.

Odkąd Jim Harbaugh przybył, Michigan nie był wyraźnie lepszy od Penn State. Jego rekord od 2016 roku to 40-18. A jednak, dla wszystkich narracji 'Michigan nie może pokonać rankingowych drużyn na drodze’, choć Franklin miał te same problemy, wydaje się odporny na tę krytykę. A argument, że PSU jest 'na krawędzi’, podczas gdy Michigan nie jest, ignoruje fakt, że Wolverines faktycznie grali w CFP w zeszłym roku – mniej niż rok kalendarzowy temu. W przeciwieństwie do zwycięstwa Penn State nad Ohio State sześć lat temu, kukurydza i błękit pokonały Buckeyes w zeszłym roku – i to solidnie. Jednak nie ma żadnych oczekiwań, że Michigan może zrobić to samo, co Clemson Dabo Swinney’a i zbudować na tym sukcesie, wspinając się po drabinie po latach bycia zaledwie dobrym. Nie, ta rezerwacja została zarezerwowana przez Penn State Jamesa Franklina i niestety, restauracja jest zarezerwowana na następną dekadę.

Używam tego, aby zilustrować nie to, że Michigan powinno być drużyną 'na krawędzi’, ale jak głupie są niektóre z tych narracji. A zawsze są ciekawe narracje związane z konkretną drużyną, które nie umierają. W przypadku Michigan jest to przekonanie, że każdy pozytywny sezon był fuksem i że drużyna wróci na ziemię – i jest to narracja, której Wolverines zazwyczaj chętnie się poddawali. Dla Michigan State jest to czynnik szczęścia, który znów ma tendencję do odgrywania się. Penn State natomiast, mimo podobnych sukcesów w konferencji jak Michigan, jest postrzegane jako drużyna gotowa na kolejny krok, podczas gdy Wolverines nie mogą się w podobny sposób poprawić. Nawet jeśli się poprawią, to nie, po prostu nie widziałeś tego poprawnie.

Tymczasem Penn State Franklina jest 11-11 w swoich ostatnich 22 meczach, ale zaufaj nam, mediom, miał na myśli wygranie wszystkich 22 i bardzo dobrze może to zrobić w każdej chwili w przewidywalnej przyszłości.

Unreal.

Related

Dave Revsine z BTN: 'Byliśmy naprawdę zdumieni’ treningiem Michigan football

Dlaczego obrona Michigan football będzie lepsza niż przewidywano

Dlaczego Bruce Feldman zaczyna się interesować Michigan football w 2022 roku

Historia pierwotnie pojawiła się na Wolverines Wire