Giants aktywują Davisa Webba z drużyny treningowej, podobno rozpocznie mecz z Eagles

Aug 28, 2022; East Rutherford, New Jersey, USA; New York Giants quarterback Davis Webb (12) drops back to pass during the second half against the New York Giants at MetLife Stadium. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

28 sierpnia, 2022; East Rutherford, New Jersey, USA; New York Giants quarterback Davis Webb (12) upuszcza do tyłu, aby podać podczas drugiej połowy przeciwko New York Giants na MetLife Stadium. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports / © Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Giants oficjalnie aktywowali rozgrywającego Davisa Webba z drużyny treningowej przed niedzielnym popołudniowym finałem sezonu przeciwko Philadelphia Eagles.

Z miejscem w playoffach, Nowy Jork planuje posadzić kilku kluczowych starterów. W związku z tym, według Ryana Dunleavy’ego z New York Post, Webb będzie mógł rozpocząć swoją pierwszą karierę.

Giants podpisali kontrakt z Webbem na początku tego sezonu. To dopiero jego drugie włączenie do aktywnego rosteru, z czego pierwsze miało miejsce w Week 5 przeciwko Green Bay Packers w Londynie.

Webb, który był z głównym trenerem Brianem Dabollem w Buffalo w zeszłym sezonie, cieszył się świetnym preseasonem w swoim powrocie do Giants. W trzech meczach trafił 60 na 8 (74,1%) na 457 jardów, trzy przyłożenia i zero przechwytów.

Po preseasonie Daboll powiedział „Mam dużo zaufania do Davisa i widziałem jak bardzo się rozwinął przez ostatnie kilka lat, kiedy byłem z nim: jego podstawy, sposób w jaki gra na pozycji, jego proces podejmowania decyzji. Przez ostatnie kilka lat stawał się coraz lepszy.”

To ogromna szansa dla trzeciorundowego picku z 2017 roku, by pokazać na co go stać.