Georgia przebija się przez OSU w thrillerze Peach Bowl

ATLANTA – Georgia przyjęła cios – przyjęła wiele ciosów, naprawdę – ale dwukrotnie podniosła się z 14 punktów straty, w tym w czwartej kwarcie, aby pokonać nieustępliwą, oportunistyczną drużynę Ohio State 42-41 w Peach Bowl.

Georgia wraca do gry o mistrzostwo kraju, gdzie tylko TCU stoi pomiędzy Dawgami i drugim z rzędu tytułem.

Rozgrywający Georgii Stetson Bennett znalazł AD Mitchella na 10-jardowe przyłożenie na 54 sekundy do końca meczu, kończąc wściekły comeback i ustawiając zatrzymujący serce finisz.

Ohio State, prowadzony przez fantastyczny występ QB C.J. Stroud, prowadził piłkę na skraj pola bramkowego w ostatniej minucie i miał ostatnią szansę na wygraną, ale kopacz Noah Ruggles nie trafił 50-jardowej próby bramki szeroko w lewo w ostatnich sekundach.

To zakończyło największy comeback w czwartej kwarcie w erze playoff i pozostawi Buckeyes zastanawiających się, jak pozwolili 38-24 późno prowadzenie wymknąć się.

Stroud rzucił na 348 jardów i cztery przyłożenia i był pozornie nie do zatrzymania przez część gry, ale ceniona obrona Georgii przyszła z kilkoma zatrzymaniami w dół odcinka.

W końcu noc należała do Bennetta, który był finalistą Heisman Trophy obok Strouda.

Mecz w Atlancie był drugim z rzędu emocjonującym półfinałem College Football Playoff tego dnia po tym, jak TCU zdenerwowało Michigan 51-45 w równie pełnym akcji Fiesta Bowl.

Ten mecz odbył się w Glendale w Arizonie, 1800 mil na zachód, i ukształtował przedmeczowy nastrój. Fani Ohio State, którzy weszli na ogromny Mercedes-Benz Stadium, podziwiali Fiesta Bowl na ogromnym ekranie nad boiskiem, dopingując każde przyłożenie TCU i jęcząc, gdy Michigan wciąż się zawieszało. Kiedy Michigan zawalił swoją ostatnią szansę na zdobycie mistrzostwa kraju, fani Ohio State cieszyli się zarówno z schadenfreude oglądania, jak ich znienawidzony rywal przegrywa w najbardziej bolesny sposób, jak i z nieoczekiwanej nadziei, że może, tylko może, nie będzie to standardowy weekend półfinałowy CFP z podwójnym blowoutem.

Po dwóch nieefektywnych podjazdach otwierających mecz – Ohio State trzykrotnie nie trafiało, Georgia nie zdobyła 47-jardowego gola – zaczęło się walenie po pysku. Przez następne 11 dysków, zespoły połączyły się na siedem przyłożeń i bramkę terenową, zaporę punktową jak Godzilla i King Kong handlujący ciosami podczas gdy ziemia się trzęsła. Do czasu, gdy kurz osiadł na połowie, Ohio State prowadził 28-24, a Buckeyes mieli pełną uwagę Georgii.

Stroud i jego gwiazda odbiornik Marvin Harrison Jr, w szczególności, ucztował na obronie Georgii w pierwszej połowie. Z Georgia zaskakująco nieskuteczne na linii, Stroud miał więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby celować Harrison i trzech innych odbiorców na 238 jardów w pierwszej połowie. Georgia gashed Ohio State dla big play po big play, ale Bennett często powracał do swojej formy walk-on, rzucając jeden krytyczny przechwyt, który Ohio State zamienił na swoje trzecie przyłożenie tej nocy i popełniając rodzaje błędów psychicznych, które w dużej mierze wymazał ze swoich wyników w poprzednim sezonie.

ATLANTA, GEORGIA - DECEMBER 31: Stetson Bennett #13 of the Georgia Bulldogs celebrates after running out the clock to defeat the Ohio State Buckeyes in the Chick-fil-A Peach Bowl at Mercedes-Benz Stadium on December 31, 2022 in Atlanta, Georgia. (Photo by Carmen Mandato/Getty Images)

Rozgrywający Georgii Stetson Bennett (13) świętuje po tym, jak wybiegając z zegara pokonał Ohio State w Peach Bowl w Atlancie w sobotnią noc. (Zdjęcie Carmen Mandato/Getty Images)

Jeśli pierwsza połowa była o Ohio State rzucając haymakers, trzecia kwarta była kiedy Buckeyes ustawić swoje stopy, trzymając Georgia scoreless. Jack Podlesny z Georgii nie trafił drugiego gola, tym razem z 52 jardów, negując defensywną postawę Buldogów, która pozostawiła Ohio State w tyle własnej strefy końcowej. W następnej akcji Ohio State zastraszyło Georgię, zarówno z przodu, jak i w secondary, i przejechało całą drogę w głąb 10-tki Georgii, zanim osiągnęło cel. Na 15 minut przed końcem meczu Ohio State prowadziło 14 punktami… i nikt w budynku nie czuł się komfortowo.

Georgia otworzyła czwartą kwartę, schodząc aż do 3 pola Ohio State, ale kolejna spartaczona gra Bennetta, tym razem niefortunne podanie do tyłu, trzymała Georgię poza strefą końcową. Pierwsze punkty Bulldogów w drugiej połowie padły po field goalu, który zmniejszył deficyt do 38-27. Przez chwilę wydawało się, że Ohio State odda mecz z kolejnym punktem.

Ale nie bez powodu Dawgs są mistrzami kraju. W kolejnym podaniu Georgii, Bennett znalazł szeroko otwartego Ariana Smitha – krycie Ohio State załamało się i upadło – i jedną dwupunktową konwersję później, Georgia traciła tylko trzy punkty i wracała do gry.

W kolejnym podaniu, Stroud poprowadził Buckeyes w dół pola dzięki kombinacji ciasnych podań i zaskakująco skutecznych biegów, w tym jego 17-jardowego podania na terytorium Georgii. Ale Georgia, napędzana przez impet de facto domowego tłumu, utrzymała Ohio State na poziomie field goal.

Prowadząc 41-35 na niespełna 3 minuty do końca, nadszedł czas dla Bennetta i ofensywy Buldogów, by wziąć się do pracy. I dostali to zrobić z szybkim pięć gra, 72 jardów dysku capped przez zwycięskiego przepustki w tylnej części strefy końcowej. Ulubiony tłum Georgii cieszył się.

______

Skontaktuj się z Jayem Busbee na jay.busbee@yahoo.com lub na Twitterze @jaybusbee.