Flyers bust out the 80’s Cooperalls in glorious 'reverse retro’ debut

The Cooperalls are back, and they're glorious. (Photo via Twitter/NHLFlyers)

Cooperallowie wrócili i są chwalebni. (Foto via Twitter/NHLFlyers)

Philadelphia Flyers cofnęli się w czasie przed wtorkowym meczem z St. Louis Blues, wykorzystując jeden ze swoich kultowych strojów.

Zawodnicy Flyers wyszli na lód na przedmeczową rozgrzewkę w czystej chwale, zakładając niesławne Cooperalls z lat 80-tych. To pierwszy raz od ponad 40 lat, kiedy te dziwnie wyglądające, długie spodnie hokejowe były noszone w NHL. I chociaż moment ten trwał tylko około 20 minut, Cooperalls spotkały się z ciepłymi recenzjami od osób obecnych na trybunach i w mediach społecznościowych.

Gracze tacy jak Scott Laughton i Travis Konecny, w szczególności, wydawali się mieć blasting rocking throwback jerseys i spodnie.

Philadelphia po raz pierwszy zadebiutował Cooperalls podczas sezonu 1981-82, ale NHL zakazał ich ze względu na obawy o bezpieczeństwo po kampanii 1982-83. Pierwotnie zostały wykonane przez firmę Cooper Canada, która zaprojektowała je tak, aby ważyły mniej niż tradycyjny sprzęt hokejowy.

Cooperalls, które Flyers nosili w latach 80. zostały wyprodukowane przez CCM Hockey i nazwane „Propac.” Ponieważ były wykonane z nylonu, spodnie charakteryzowały się bardzo małą przyczepnością na lodzie, co powodowało, że zawodnicy podczas poślizgu bardzo mocno uderzali w deski. Bramkarze również narzekali, że tracili z oczu krążki z powodu czarnego materiału.

Flyers planują założyć Cooperalls w rozgrzewce przedmeczowej siedem razy w tym sezonie jako część ich Reverse Retro throwback line:

23 listopada, Washington Capitals

25 listopada, vs. Pittsburgh Penguins. Pittsburgh Penguins

Dec. 1, vs. Tampa Bay Lightning

Dec. 15, at New Jersey Devils

Jan. 5, vs. Arizona Coyotes

Jan. 14, at Washington Capitals

Jan. 19, vs. Chicago Blackhawks

More from Yahoo Sports