Finały Atp: Alcaraz jest numerem 1, a Turyn sprawia, że jest podekscytowany

TURIN – Hiszpan Carlos Alcaraz, numer 1 na świecie nieobecny z powodu kontuzji w Finale Atp rozgrywanym w Pala Alpitour w Turynie, zapewnił, że zaczął już myśleć o swoim powrocie do Australian Open, pierwszego Szlema sezonu 2023. „To wiele dla mnie znaczy być numerem 1 na świecie i częścią historii tenisa” – powiedział Alcaraz – który przybył do Turynu – po otrzymaniu trofeum, które wyróżnia go za zakończenie roku na szczycie męskiego rankingu.

Alcaraz poruszony wsparciem Turynu

19-letni Hiszpan, mistrz US Open 2022, oklaskiwany przez publiczność obecną w Pala Alpitour, podziękował swojej rodzinie, drużynie i fanom „za to, że zawsze wspierają mnie na całym świecie„. Jego wzruszenie było takie, że podczas przemówienia kilka razy zatrzymywał się wśród oklasków kibiców. „Oczywiście jest mi przykro, że nie mogłem tu zagrać, ale takie rzeczy zdarzają się w życiu tenisowym. Jestem bardzo wdzięczny za to trofeum” powtórzył Alcaraz, który zapowiedział, że planuje „rozpocząć Australian Open w najlepszy sposób„. „Na razie plan jest taki, żeby zagrać bezpośrednio w Australii, nie rozgrywając najpierw żadnych innych turniejów” – wyjaśnił Alcaraz, który przyznał również, że marzy o „Wielkim Szlemie”, czyli wygraniu wszystkich turniejów „Major” na torze.

Alcaraz, l'incredibile accoglienza del Pala Alpitour al n.1

Obejrzyj film

Alcaraz, niesamowite przyjęcie Pala Alpitour na nr 1

Alcaraz i odzyskanie fizyczne

Odnośnie swojej kontuzji Alcaraz zapewnił, że jego rekonwalescencja „przebiega bardzo dobrze” i zagwarantował, że jest „skoncentrowany na jak najszybszym powrocie do zdrowia”. Mogę powiedzieć, że w ciągu jednego tygodnia zrobiliśmy ogromny postęp. Na początku sezonu będę w 100 procentach gotowy – zakończył Alcaraz, który powiedział, że wiele meczów finałów ATP oglądał w telewizji ze swojego domu.

Alcaraz ai tifosi: «Torino, ci vediamo il prossimo anno!»

Zobacz film

Alcaraz do kibiców: „Torino, do zobaczenia za rok!”