Finałowy wybryk Salt Bae w Pucharze Świata przedmiotem dochodzenia FIFA

FIFA prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności, które doprowadziły do tego, że „Salt Bae” rozbiło argentyńskie obchody mistrzostw świata w Katarze w niedzielę.

Właściciel restauracji dla celebrytów, którego prawdziwe nazwisko brzmi Nusret Gokce, był widziany na boisku po finale, próbując zrobić sobie selfie z argentyńskimi graczami, w tym Lionelem Messim, i trzymając Puchar Świata.

FIFA powiedziała Sky Sports News jego dostęp do boiska był nieautoryzowany, a jej zasady mówią, że tylko zwycięzcy Pucharu Świata i głowy państw mogą dotknąć trofeum podczas ceremonii zamknięcia.

  • Argentina’s Salt Bae snub after World Cup final goes viral

Rzecznik FIFA powiedział: „Po przeprowadzeniu przeglądu, FIFA ustala, w jaki sposób osoby uzyskały nienależny dostęp do boiska po ceremonii zamknięcia na stadionie Lusail w dniu 18 grudnia. Zostaną podjęte odpowiednie działania wewnętrzne.”

Przyjmuje się, że Salt Bae nie ma żadnych powiązań z prezydentem FIFA Giannim Infantino, który wcześniej został sfotografowany z wizytą w jednej z jego restauracji. Uważa się również, że nie ma żadnych relacji handlowych między FIFA a Salt Bae.

Salt Bae był jednym z 303 followersów Infantino na Instagramie o 18:00 w czwartek, ale od 19:15 w czwartek został unfollowed.

Turecki kucharz celebrytów stał się znany pod pseudonimem Salt Bae od czasu, gdy zyskał sławę w mediach społecznościowych za swój unikalny styl przyprawiania steków.

Teraz gospodarz gwiazd w swoich restauracjach, obecność Salt Bae wśród świętujących graczy Argentyny wywołała burzę na mediach społecznościowych z nowymi mistrzami świata, którzy wydają się być apatyczni wobec jego zaangażowania.

Messi został sfotografowany, gdy próbował uciec po tym, jak szef kuchni złapał go za ramię, podczas gdy Lisandro Martinez wyglądał na mniej niż zachwyconego, gdy został sfotografowany obok niego, trzymając trofeum Pucharu Świata.

Kompilacja wideo na Twitterze nieporuszonych graczy wraz z Gokce zgromadziła ponad 14 milionów wyświetleń, odkąd została umieszczona w poniedziałek po południu.