Finale Juvenile Hurdle: Comfort Zone pokonuje Dixon Cove i zdobywa potrójny tytuł Jonjo O’Neill Jr w Chepstow | Racing News

Comfort Zone musiał się bardzo napracować, aby uzasadnić faworyzowanie go w Coral Finale Juvenile Hurdle w Chepstow przez Josepha O’Briena i Jonjo O’Neilla Jr.

Składając pokaźny komplement Lossiemouth trenowanemu przez Williego Mullinsa, aktualnemu faworytowi Triumph Hurdle, który ostatnio miał go na trzecim miejscu, podopieczny O’Briena był rzadkim zwycięzcą Grade Two dla Irlandii.

Comfort Zone przejechał przez wyścig jak najlepszy koń i do ostatniego biegu ci, którzy stawiali na niego po 10-11, czuli się pewnie.

  • ’An amazing moment’ – Prichard and The Two Amigos land Welsh National
  • Najwyższy faworyt Facile Vega z klasą w Leopardstown

Lossiemouth won for owners Rich and Susannah Ricci and trainer Willie Mullins

Image: Lossiemouth jest aktualnym faworytem Triumph Hurdle

Jednak, gdy wierzchowiec Jonjo O’Neilla odjechał na dwie długości, Comfort Zone nie powiększył swojej przewagi.

To klacz Paula Nichollsa Dixon Cove dała faworytowi najwięcej do zrobienia, a otrzymując 7lb dodatku za płeć, wyglądało na to, że może się znaleźć na szczycie w biegu do linii mety. Comfort Zone jednak nie dała za wygraną i wygrała o szyję, a Perseus Way był o dwie długości trzeci.

O’Neill powiedział Sky Sports Racing: „To był chaotyczny wyścig, ale on pojawił się szybciej niż myślałem.

„Skakał bardzo dobrze i był bardzo szczery po ostatnim. Joseph powiedział mi, żebym trzymał się prosto – czego nie zrobiłem!

„Miał niezłą formę z wczorajszym zwycięstwem w Lossiemouth, więc wyglądało na to, że ma dużą szansę i na szczęście wyciągnął ją z worka.”