FIFA wyznacza datę na maj 2024 r., aby wybrać gospodarza Mistrzostw Świata Kobiet w 2027 r

FIFA ustaliła w czwartek harmonogram wyboru gospodarza Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej w 2027 roku, dając potencjalnym kandydatom miesiąc na przystąpienie do konkursu przed głosowaniem w maju przyszłego roku.

Brazylia, Republika Południowej Afryki i projekt współorganizacji przez Belgię, Holandię i Niemcy wcześniej powiedziały, że chcą ubiegać się o turniej.

FIFA poinformowała, że jej rada zarządzająca – 37-osobowa globalna grupa pod przewodnictwem prezydenta organu zarządzającego Gianniego Infantino – wybierze do trzech ofert pod koniec kampanii do głosowania przez ponad 200 federacji członkowskich.

Decyzja zostanie podjęta na kongresie FIFA 17 maja przyszłego roku w miejscu, które nie zostało jeszcze ogłoszone.

FIFA ustaliła w czwartek kluczowe daty prowadzące do głosowania, począwszy od 21 kwietnia terminu, w którym federacje członkowskie mogą zgłosić zainteresowanie kandydaturą.

Powinny one wziąć udział w turnieju 2023 w lipcu i sierpniu, którego współgospodarzami są Australia i Nowa Zelandia, i złożyć formalne oferty do FIFA do 8 grudnia.

Rada FIFA wyznaczy panel oceniający, który odwiedzi i oceni oferty przed opublikowaniem raportów na ich temat przed głosowaniem.

FIFA zobowiązała się do „poszanowania uznanych na arenie międzynarodowej praw człowieka” we wszystkich „działaniach związanych ze składaniem ofert i organizacją” turnieju.

Prezenty o „symbolicznej lub trywialnej wartości” mogą być oferowane w imieniu kampanii przetargowych, powiedziała FIFA, i nie mogą być powiązane z jakimkolwiek zobowiązaniem do wsparcia lub tworzyć konfliktu interesów.

Turniej prawdopodobnie będzie składał się z 32 drużyn rozgrywających łącznie 64 mecze, chociaż FIFA nie potwierdziła formatu turnieju.

Raportowanie przez The Associated Press.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Śledź swoje ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

FIFA Women's World Cup

Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA


FIFA WORLD CUP WOMEN trending


FIFA Women's World Cup

Get more from FIFA Women’s World Cup Follow your favorites to get information about games, wiadomościach i nie tylko