FIFA na razie nie planuje interwencji w „sprawie Negreiry”

  • JOSÉ FÉLIX DÍAZ

Actualizado

Nie da się ukryć, że świat piłkarski patrzy na Barcelonę i konsekwencje „sprawy Negreiry”, ale wciąż traktuje to jako coś, co powinna rozwiązać w pierwszej kolejności sama federacja lub w drugiej UEFA. Wszystko, co się stało, jest uderzające i mówi o pogorszeniu, które szkodzi hiszpańskiemu futbolowi , ale na razie nie idzie to dalej, to tak jakby czekali na ukaranie innych za to, co zrobiła Barcelona, jeśli skończy się to udowodnieniem.

Kongres FIFA jest skoncentrowany na swoich sprawach, tak jak w środę po południu na kształtowaniu nowych Klubowych Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w 2026 roku oraz na utrzymaniu grup czterech, na tym nowym kalendarzu, którego domagają się kluby i piłkarze oraz na ponownym wyborze w formie aklamacji Gianniego Infantino. To spojrzenie z boku jest uzasadnione poszanowaniem miejsca każdego i daniem każdej instytucji jej czasu.

Regulamin UEFA jest jasny i zastrzegł sobie prawo do wydalenia lub nie drużyny, która zakwestionowała rozgrywki. Sprawa trafiłaby do CAS, ale jest też druga strona zasady kwalifikowalności UEFA. To jest najbardziej bezpośrednia droga dla jakiejkolwiek sankcji, ponieważ droga federacji i kara przyszłyby po rozstrzygnięciu sprawy.

Stanowisko

FIFA interwencja w sprawie znajduje się w tej chwili na bardzo odległej stacji. Nie rozważa jej najwyższy organ w światowym futbolu, choć dostrzega powagę sytuacji, ale utrzymuje, że krok muszą podjąć lokalne i konferencyjne władze sportowe.

„Na poziomie klubowym to będzie cios. Na szczęście jest sporo dobrej i ważnej pracy, która utrzymuje go na powierzchni”, według autoryzowanych źródeł w Kigali. To, co wydaje się jasne, to fakt, że oferta Pucharu Świata nie ucierpiała przez to wszystko, co się stało. Jest na zupełnie innej drodze niż kluby.

Read More