Field of Dreams Game 2022: Święto wspomnień o baseballu na polu kukurydzy w Iowa

Autor: Jake Mintz
FOX Sports MLB Writer

DYERSVILLE, Iowa – Tak naprawdę nie chodzi o film.

Jasne, „Field of Dreams” ma swoje momenty, kilka dobrych kreacji aktorskich i kilka kultowych tekstów, ale film w całości nie trafia do każdego fana baseballu. Dla niektórych z nas, schmaltz jest po prostu zbyt ciężki, nostalgia zbyt gruba, problemy bohaterów zbyt nierelatywne.

I to jest OK. Ponieważ prawdziwy magnetyzm MLB w Field of Dreams Game ma niewiele wspólnego z filmem; chodzi raczej o to, co atmosfera, środowisko i unikalna przestrzeń fizyczna wyczarowują z naszych indywidualnych wspomnień o baseballu. Nawet najbardziej cyniczni spośród nas z trudem przechadzają się po polach kukurydzy w Iowa, nie myśląc o ludziach i miejscach związanych z najbardziej formatywnymi momentami naszych własnych związków z grą.

Innymi słowy: Wszyscy mamy swoje własne Field of Dreams.

Johnny Bench o pięknie Field of Dreams i swojej miłości do gry

Johnny Bench on the beauty of Field of Dreams and his love for the game

Johnny Bench rozmawia z ekipą FOX MLB o tym, jak bardzo kocha Field of Dreams Game. A następnie rzuca wyzwanie Alexowi Rodriguezowi i Davidowi Ortizowi, aby utrzymali pięć piłek baseballowych w jednej ręce.

Podczas gdy w czwartkowym meczu pomiędzy Cubs i Reds zabrakło porywającego szaleństwa, które widzieliśmy w zeszłorocznym meczu Sox-Yanks, miał on swój udział w jakościowych momentach… tak jak film. Chicago zdobyło trzy punkty w pierwszej części meczu dzięki podwójnemu trafieniu Seiyi Suzukiego i pojedynczemu trafieniu Iana Happ’a, a następnie utrzymało się przy życiu dzięki wspaniałemu, choć nieco nierównemu, zwycięstwu 4-2.

Starter Cubs Drew Smyly był wspaniały tej nocy, rzucając pięć inningów bezbłędnej piłki, a podczas gdy podwójne trafienie Matta Reynolds’a w siódmej części meczu zmniejszyło deficyt Cincy o połowę, tylna część chicagowskiej ławki dostarczyła towar i zamknęła drzwi na końcu.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, jedynymi fajerwerkami były, cóż, fajerwerki, które ponownie wybuchły zza faux-farmhouse batter’s eye sekundy po tym, jak ostatni out został zapisany.

Field of Dreams: Cubs wysuwają się na prowadzenie nad Reds

Field of Dreams: Cubs jump to early lead over Reds

Chicago Cubs obejmują prowadzenie 3-0 nad Cincinnati Reds dzięki trzem trafieniom w pierwszej rundzie meczu Field of Dreams.

Chodzi mi o to, że sama gra była daleka od głównego bohatera czwartku w Iowa. Zamiast tego, mecz grał trzecie skrzypce do malowniczego, jedynego w swoim rodzaju ustawienia na polach kukurydzy i wspaniałych uroczystości przedmeczowych, które obejmowały Ken Griffeys Junior i Senior wyłaniające się z pola kukurydzy dla ojca i syna złapać.

Wszystko to przyczyniło się do stworzenia niesamowitego i emocjonalnego dnia, który zainspirował wielu uczestniczących w nim graczy do podzielenia się swoimi wspomnieniami o boiskach, ludziach i momentach, które ukształtowały ich baseballowe podróże.

Dla shortstopu Cubs, Nico Hoernera, tym szczególnym diamentem było – i nadal jest – Greenman Field w jego rodzinnym Oakland w Kalifornii. Znajdujący się niecałą milę od Oakland Coliseum, pozornie zwykły park publiczny pozostaje ważną częścią baseballowej tożsamości Hoernera. Od razu wspomina jeden pamiętny wieczór pod światłami, kiedy miał 10 lat.

„Nigdy tego nie zapomnę. Mieliśmy jeden mecz, w którym A’s mieli swoją noc fajerwerków w tym samym czasie,” powiedział FOX Sports przed treningiem battingu w czwartek. „Fajerwerki odpalane były spoza stadionu, więc w zasadzie mogliśmy zagrać nocny mecz pod fajerwerkami A’s, tak jak w tej scenie z 'The Sandlot’.”

David Ross i Tom Verducci o znaczeniu meczu Field of Dreams

David Ross and Tom Verducci on the significance of Field of Dreams Game

Manager Chicago Cubs David Ross rozmawia z Tomem Verducci o znaczeniu meczu Field of Dreams w Iowa i o tym, co oznacza on dla Major League Baseball.

Łapacz Chicago i weteran MLB Yan Gomes opowiedział o tym, jak jego wyjątkowe wychowanie poza Sao Paolo w Brazylii ugruntowało jego pasję do sportu. Urodzony i wychowany w gminie Mogi das Cruzes, Gomes żywo pamięta jedyny kompleks baseballowy w 450-tysięcznym mieście.

„Były tylko dwa boiska,” powiedział. „Duże z oświetleniem i boisko gruntowe wielkości Małej Ligi poza nim. Nic specjalnego.” Następnie wskazał gestem na pole filmowe „Pole marzeń”, przez które przechodziliśmy i zauważył: „To było trochę jak to pole”.

Gomes pamięta, jak oglądał swojego starszego brata grającego na stadionie z oświetleniem i tęsknił za tym, by pewnego dnia urosnąć na tyle duży i stary, by do niego dołączyć. Dwie i pół dekady później, Gomes grał pod najjaśniejszymi światłami, jakie ten sport ma do zaoferowania.

Ta chęć grania w nocy, pod światłami była kluczową częścią młodzieńczego doświadczenia baseballowego Happ’a. All-Star outfielder Cubs, który dorastał w podmiejskim Pittsburghu, wciąż pamięta swój pierwszy home run na Dixon Field w Mt. Lebanon, Pennsylvania, na rogu Greenhurst Drive i Cedar Boulevard.

„To było miejsce, człowieku. To było jedno pole ze światłami i wszyscy chcieliśmy tam grać” – powiedział. „Mój pierwszy homer tam jest nadal naprawdę fajne wspomnienia. Wood bat, pod światła, off bleachers poza pole w centrum … Moja mama może nadal mieć gdzieś tę piłkę.”

Mic’d Up: Ian Happ mówi o swoich emocjach grając w Field of Dreams Game

Mic'd Up: Ian Happ talks about his emotions playing in the Field of Dreams Game

Outfielder Chicago Cubs Ian Happ mówi o swoich emocjach grając na Field of Dreams i wspomina jak bardzo kochał grać przed fanami baseballu w Iowa.

Ale dla chicagowskiego hurlera Wade’a Miley’a tym szczególnym miejscem nie było ani boisko, ani stadion, ani nawet ballpark. Rzeczy w Hammond w Luizjanie były o wiele prostsze; wszystko, czego Miley i jego towarzysze potrzebowali, to kawałek trawy.

„Teraz brzmi to głupio, ale wszystko sprowadzało się do podwórka moich dziadków”, powiedział. „To tam zakochałem się w grze, tam nauczyłem się gry. Od kiedy miałem około 6 lat, byliśmy tam grając całe popołudnie. Podrzucaliśmy nasze bazy, wycinaliśmy sobie linie bazowe kosiarką do trawy.”

Po 12 latach w bigs i prawie 50 milionach dolarów zarobionych, lewy obrońca nadal spędza swoje offseasons w Hammond i uważa je za dom. Kiedy jest wystarczająco ciepło, Miley i jego rodzina wciąż zbierają się na podwórku, by grać w piłkę Whiffle, dekady po tym, jak zakochał się w tej grze.

Jeśli opowieść Miley’a brzmi znajomo i wiarygodnie, to właśnie o to chodzi i to jest cel gry Field of Dreams. Jest to okazja – dla fanów baseballu i baseballistów – do wzięcia głębokiego oddechu podczas gorączkowego sezonu MLB, aby zastanowić się i docenić, co ten sport znaczy dla każdego z nas.

Joey Votto o oglądaniu „Field of Dreams” z nieżyjącym już ojcem i szansie na grę w Iowa

Joey Votto on watching 'Field of Dreams' with his late father and the chance to play in Iowa

Joey Votto rozmawia z Kenem Rosenthalem z FOX Sports o jego związku pomiędzy oglądaniem „Field of Dreams” z nieżyjącym już ojcem, a teraz możliwością gry na boisku w Iowa.

I to jest to, co jest tak bardzo jednoczące w grze Field of Dreams: Wspomnienia, które pojawiają się na boisku są praktycznie identyczne ze wspomnieniami, które pojawiają się na trybunach, w loży prasowej i w budce nadawczej.

Bez względu na to, czy grałeś kiedyś, nigdy nie grałeś, czy wciąż płacą ci miliony dolarów za grę, każdy pod urokiem baseballu może wskazać na boisko – duże, małe lub otoczone kukurydzą – które, jak strzała Kupidyna, na zawsze wiąże nas z tą piękną grą.

Jake Mintz jest głośniejszą połową @CespedesBBQ i pisarzem baseballowym dla FOX Sports. Jest fanem Orioles mieszkającym w Nowym Jorku, przez co prowadzi samotną egzystencję w większości Octobers. Jeśli nie ogląda baseballu, to prawie na pewno jeździ na rowerze. Możesz śledzić go na Twitterze @Jake_Mintz.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, news and more