Field of Dreams Game 2022 kursy: Najlepsze zakłady, podział na Cubs-Reds

By Edward Egros
FOX Sports MLB Betting Analyst

Klasa! Nadszedł czas, aby wybrać się na wycieczkę w teren (pun intended). Naszym celem jest Dyersville w stanie Iowa, gdzie odbędzie się drugi doroczny mecz Field of Dreams.

Przeżyjemy fanfary z filmowego arcydzieła, oglądając gwiazdy MLB ubrane w stroje z dawnych lat, grające na malowniczych polach kukurydzy, kojarzących się z małomiasteczkowym życiem. Chicago Cubs podejmą Cincinnati Reds, a relacja z tego niezwykłego wydarzenia rozpocznie się o 7:15 ET w czwartek na FOX i FOX Sports app.

Jeśli chodzi o wielki mecz, jest wiele sposobów, aby cieszyć się współczesnymi zaletami sportu, jak stawianie zakładów na FOX Bet!

Zacznijmy od tego, czego nie wiemy. W czwartek odbędzie się drugi poważny mecz ligowy na Field of Dreams. Dlatego też nie mamy wystarczająco dużej próbki, aby określić, jak bardzo powinniśmy się dostosować do warunków panujących na boisku, czy zobaczymy więcej czy mniej biegów w porównaniu z innymi „typowymi” meczami.

Jednakże wymiary boiska sugerują, że jest to park dla graczy: 335 stóp w dół linii, 380 stóp do alejek mocy i 400 stóp do martwego centrum. W końcu Yankees i White Sox połączyli w zeszłym roku osiem home runów i 17 zdobytych runów (znacznie przekraczając sumę 9,5), z sześcioma runami zdobytymi w dziewiątej rundzie przeciwko groźnym closerom.

Ale w tym roku nie ma wielkich bombardierów jak Aaron Judge czy Tim Anderson. W tym sezonie te drużyny nie rozdrabniały piłki. Nie dość, że Cubs i Reds zajmują odpowiednio 19. i 20. miejsce pod względem liczby home runów, to jeszcze ich oczekiwana średnia battingu (xBA) plasuje się w dolnej ósemce spośród 30 klubów.

Normalnie, następnym krokiem powinno być spojrzenie na różnicę między rzeczywistą średnią pałkarską a oczekiwaną średnią pałkarską, aby określić, czy atak powinien cieszyć się pozytywną regresją, czy też cierpieć z powodu niepowodzenia. Cubs i Reds zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce od dołu w BA – xBA, co sugeruje, że te ofensywy mogą zrobić krok wstecz w przyszłości.

Należy również wziąć pod uwagę pogodę. Prognoza mówi o około 76 stopniach na pierwszym boisku, z temperaturą ostatecznie schłodzoną do 69 stopni przy spokojnym wietrze. Cieplejsze klimaty bardziej sprzyjają uderzeniom, a chłodniejsze temperatury dają przewagę pitchingowi. Ja stawiam na pitching.

Następnie spójrzmy na pitching matchup pomiędzy Drew Smyly’m dla Cubs i Nickiem Lodolo dla Cincinnati. Smyly opiera się głównie na trzech boiskach – curveball, sinker i cutter. Podczas gdy Southpaw ma świetne wyniki w ograniczaniu twardego kontaktu i nie chodzeniu z zawodnikami, ma problemy z ograniczaniem beczek (19 percentyl). Ma również wskaźnik ground-ball, który wynosi ponad 43% i niższy wskaźnik strikeoutów (21 percentyl). Mimo to, Czerwoni nie radzą sobie dobrze przeciwko krzywej, zajmując 27 miejsce na 30 drużyn, według FanGraphs Linear Weights. Cincinnati lepiej radziło sobie z ciężarem, ale repertuar Smyly’ego powinien być skuteczny w tym spotkaniu.

Lodolo będzie trudniejszy do określenia. Nie dość, że jest debiutantem, to w tym sezonie wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach. Obecnie jego ERA wynosi 4.40, a do tego dopuścił siedem home runów, co oznacza, że młody zawodnik potrzebuje więcej czasu na poprawę. Jednak Lodolo jest skutecznie przewidywalny w swoim arsenale, rzucając swój sinker ponad 57% czasu z xBA na poziomie .259. Ma też wskaźnik strikeoutów na poziomie 85. percentyla. Jak to wpływa na ten matchup? Cubs są na 27 miejscu pod względem trafień w sinkery, więc Lodolo może być odpowiednim człowiekiem do tego zadania.

Jest jeszcze jedna rzecz do rozważenia. Oczekiwane pole niezależne pitching jest metryką używaną do izolowania prawdziwych wyników pitchers są odpowiedzialne za – strikeouts, spacery, hit by pitch i home run stawki. Wyizolowałem pitching staffs przez relievers i widzę, że Reds zmagali się z ich bullpen w tym sezonie. Są na 29 miejscu pod względem xFIP (4.52). Ta tendencja może oznaczać, że Cubs muszą być cierpliwi, zanim ruszą z ofensywą.

Pokusą może być założenie, że będzie dużo biegania, ze względu na zeszły rok. Jednak układ sił, ataki w tym konkretnym meczu oraz pogoda sugerują, że czeka nas pojedynek miotaczy. To oznacza, że stawiam na under jako najlepszy zakład.

PICK: Poniżej 9 runs scored by both teams combined at FOX Bet

Other Bets to Consider

If Chicago gets down early, another bet to make would be to live bet the Cubs moneyline. Widzę ich powrót w późnych inningach i wyciągnięcie tego z wyżej wymienionych powodów.

A jeśli nie możesz obstawić Cubs na żywo, gdy zmierzą się z bullpenem Reds, rozważ postawienie zakładu na ofertę „When Will the Match Be Decided” na FOX Bet.

Lubię „Bottom of 9th inning” (+100 na FOX Bet), ponieważ nawet jeśli Cincinnati jest uważane za nieznacznego faworyta moneyline, więcej wyników na twoją korzyść zawierałoby wygraną Reds w 9. inningu. Chicago ma więcej zawodników z dobrym współczynnikiem twardych uderzeń, którzy mogą zniszczyć pomocników, zwłaszcza nowo pozyskanych Franmila Reyesa, Patricka Wisdoma i Willsona Contrerasa. Spodziewam się, że ci goście przejdą w ostatnich inningach i pomogą ci zarobić.

Czy to niebo? Nie, to nauka stawiania na baseball. Co, szczerze mówiąc, jest dość senne. Edward Egros jest nadawcą/pisarzem, analitykiem zakładów sportowych, naukowcem i adiunktem statystyki na Uniwersytecie Pepperdine. Te pasje doprowadziły go do zostania miłośnikiem zimnego piwa. Edward pracował wcześniej w lokalnej telewizji, zwłaszcza w stacji Fox w Dallas, gdzie relacjonował mecze Rangersów, Cowboysów i futbolu szkolnego. Śledź go na Twitter @EdWithSports.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej