Ferdinand: „Osimhen jest potrzebny w Manchesterze United, nawet za 180 milionów!”

W Manchesterze United nadszedł czas, aby udać się na rynek w poszukiwaniu napastnika, który mógłby zastąpić Erika Ten Haga w przyszłym sezonie. Doradcą Czerwonych Diabłów jest były obrońca klubu Rio Ferdinand, który w podcaście Vibe With Five wypowiedział się na temat ewentualnego sprowadzenia nowego napastnika na Old Trafford. Celem United jest powrót na szczyt angielskiej i europejskiej piłki nożnej, zwłaszcza po tym, jak pod wodzą Fergusona kuzyni Guardioli z City osiągnęli historyczny triumf.

A Ferdinand zaczyna właśnie od porównania z Obywatelami: „Poprzeczka jest ustawiona przez Manchester City: aby wznieść się na ich poziom, Manchester United potrzebuje napastnika, bombowca. Harry Kane jest opcją, to nazwisko, które może załatwić sprawę.”. Kapitan reprezentacji Trzech Lwów i Tottenhamu jest zatem głównym podejrzanym dla Ferdinanda, który dodaje: „Kane chce zostać w Anglii, chce zostać najlepszym strzelcem Anglii w historii.”

United, Ferdinand radzi Osimhenowi

Nie ma więc wątpliwości co do tego, w którą stronę podążą Czerwone Diabły przed zbliżającym się letnim okienkiem transferowym, jednak Rio Ferdinand doradza swojemu byłemu klubowi plan B, gdyby napastnik reprezentacji Anglii zdecydował się nie zmieniać koszulki Spurs. Legenda United mówi: „Wziąłbym Kane’a bez zastanowienia, 30 goli w tym sezonie, zszedł na dno tylko z powodu sezonu Haalanda. Jeśli odmówi, poszedłbym prosto po Osimhena . Za 150 milionów funtów (175 milionów euro, mniej więcej)? Tak, nawet za taką kwotę”. Krótko mówiąc, pierwszym wyborem dla Ferdinanda jest Kane, ale w przypadku odmowy jedynym napastnikiem, na którym Czerwone Diabły powinny się skupić, jest Nigeryjczyk z Napoli: „Kogo jeszcze wziąć? Nie ma nikogo na ich poziomie. Hojlund? Hojlund nie jest gotowy, nie jest na tym samym poziomie, kupiłbyś go, bo dobrze rozegrał pół sezonu.”

De Laurentiis su Osimhen:

Obejrzyj wideo

De Laurentiis o Osimhenie: „Mam umowę na 2-letnie przedłużenie”

© REPRODUKCJA ZAREZERWOWANA