Fantasy Football: Pięć matchupów z Week 16, które warto wykorzystać

By Jeff Hicks, 4for4

Special to Yahoo Sports

Schedule-adjusted fantasy points allowed, lub aFPA, jest odpowiedzią 4for4 na tendencyjne statystyki. Poprzez usunięcie błędu systematycznego, możemy wyrównać szanse i porównać matchupy w sposób „jabłkowy”. W miarę upływu sezonu, dane będą się zmieniać. Niezależnie od tego, aFPA jest prawdopodobnie najlepszym dostępnym narzędziem do uzyskania przewagi podczas korzystania z waivers i budowania lineupów.

Kolejna sprawa: Mógłbym oferować graczy takich jak Josh Allen i Patrick Mahomes całkiem sporo w każdym tygodniu, zwłaszcza gdy stają przed okropnymi jednostkami według aFPA. To wyrządza wszystkim niedźwiedzią przysługę, więc zrobię co w mojej mocy, aby uniknąć graczy rosterowanych w większości lig fantasy.

Oto najlepsze zagrania na przedostatni tydzień tej kolumny, Tydzień 16.

Daniel Jones at Minnesota Vikings

Niewiele meczów na wschód od rzeki Missisipi będzie miało dobre warunki do gry. Zimno, śnieg, wiatr, deszcz, lub kombinacja warunków, które sprawiają, że przebywanie na zewnątrz jest nieoptymalne, odegrają rolę w Tygodniu 16. Nie ten! Jones dostanie zamknięty dach w Minnesocie przeciwko drużynie, która w zeszłym tygodniu pozwoliła Indianapolis Colts na zdobycie 33 punktów w pierwszej połowie. Vikings są 31. w QB aFPA (i 32. przeciwko WR) i mierzą się z ofensywą mało utalentowaną, ale wysoko w trenerskim akumenie. Pierwszy trener Brian Daboll zamienił zgniłe owoce w ciasto owocowe, a Jones jest jednym z beneficjentów w tym tygodniu. Od 5 tygodnia Vikings w każdym meczu pozwalają QB przeciwnika na przekroczenie 300 jardów i/lub zdobycie kilku przyłożeń. Jones ma również dobre pole do popisu, zdobywając 20 jardów w 12 z 14 meczów.

Jerick McKinnon vs. Seattle Seahawks

If it ain’t broke, don’t fix it. Użycie i produkcja McKinnona wzrosły w każdym z ostatnich trzech tygodni. Jego matchup przeciwko Seattle może oddzielić go od Isiah Pacheco na resztę fantasy i playoffów NFL. Seattle pozwala na drugą największą liczbę punktów fantasy dla running backów, co jest wspomagane przez oddawanie średnio sześciu odbiorów na mecz na tej pozycji. McKinnon ma 17 odbiorów w ostatnich dwóch tygodniach, po części z powodu kontuzji na pozycji WR. Nawet przy Kadariusie Toney z powrotem i Mecole Hardmanie oczekiwanym w tym tygodniu, widać, że Mahomes ufa weteranowi RB. McKinnon notuje liczby jak Austin Ekeler, mimo że jest waiver wire pickup, a ofensywa Chiefs znów działa na innym poziomie.

Recepty Detroit Lions at Carolina Panthers

Amon-Ra St. Brown jest pewniakiem na każdy tydzień, ale to niektórzy z głębszych odbiorników zasługują na rozważenie w FLEX. Carolina zajmuje 30 miejsce w WR aFPA i poza Jaycee Hornem brakuje jej w secondary. Nawet jeśli Horn gra na poziomie Pro Bowl, to nie jest w stanie sam zamknąć/spowolnić odbiorników. Carolina jest mocno celowana w grze podaniowej, co prowadzi do tego, że obrona pozwala na 14.14/158.29/0.79 na mecz na tę pozycję. Pantery pozwoliły pięciu receiverom Steelers na złapanie podania w Week 15, a w Week 14 pozwoliły trzem wideoutom Seahawks na co najmniej pięć odbiorów, 60 jardów i przyłożenie. D.J. Chark, Josh Reynolds, a nawet Jameson Williams zasługują na to, by być ostatnimi graczami w twoim lineupie.

You can feel good about playing any Lions receiver, like D.J. Chark (4), in your fantasy lineup this week.

Możesz czuć się dobrze grając w tym tygodniu w swoim fantasy dowolnym szerokim receiverem Lions, jak D.J. Chark (4). (Fot. Jorge Lemus/NurPhoto via Getty Images)

Cade Otton at Arizona Cardinals

Ofensywa Buccaneers nie jest idealną sytuacją do celowania w graczy nie nazwanych Mike Evans i Chris Godwin, ale kiedy Cardinals są na ławce, to jest OK, aby się ekscytować. Otton grał więcej snapów każdego tygodnia od czasu Week 11 bye drużyny i wyparł Camerona Brate’a jako TE1. Otton to feast or famine od czasu swojego bye, zbierając 0, 5, 10 i 1 target w ciągu ostatniego miesiąca. Nawet jako low-end TE1 option w tym tygodniu, Otton może skończyć jako top-5 finisher na tej pozycji. Arizona pozwoliła na 12 dwucyfrowych zagrań do tight endów jako 32. obrona w TE aFPA. Przyłożenie jest również kuszące. Juwan Johnson i George Kittle mieli po dwa przyłożenia przeciwko Cardinals, a Saints dodali trzecie przyłożenie przeciwko Arizonie, kiedy Taysom Hill rzeczywiście przebiegł kilka tras. Chiefs są drugą ofensywą, która zdobyła wiele przyłożeń TE.

Obrona Tennessee Titans vs. Houston Texans

Tennessee widziało spadek procentu sacków i sacków na mecz od 2021 roku, ale było produktywne w domu. Ich 5,98% sack rate wzrasta do 6,48% w domu, co nie jest świetne, ale warte odnotowania, a Titans dostają ofensywę Texans pozwalającą na najwięcej punktów fantasy dostosowanych do harmonogramu dla obrony. Między trio Davis Mills, Kyle Allen i Jeff Driskel, pozycja QB w Houston rzuca 1.14 TD i 1.14 INT na mecz. Houston widziało małą poprawę w procentach sacków i sacków na mecz od 2021 roku, ale jeśli ofensywa nadal będzie bez Brandina Cooksa i/lub Nico Collinsa, zdolność Texans WR do uzyskania otwartych spadków z Chrisem Moore’em będącym jedynym spójnym celem w lewo.

Jeśli myślisz, że Tytani są bardziej węglem w twojej skarpecie w tym tygodniu, celuj w Los Angeles Rams w domowym matchupie w Boże Narodzenie przeciwko Denver Broncos, ofensywie, która podarowała turnovers i sacks przeciwnej obronie.

Uwaga: Tydzień 17 będzie ostatnią odsłoną tej kolumny.

Ta historia pierwotnie pojawiła się na 4for4.com

Więcej z 4for4.com: Tight end streaming for Week 16

Bądź na czele dzięki dokładnym rankingom 4for4 Fantasy Football, zaawansowanym narzędziom i treściom opartym na danych.

Jeff gra w sporty fantasy od 2001 roku. Przez większą część dekady zajmował się sportami fantasy i tradycyjnymi na poziomie pro, semi-pro i amatorskim. Urodzony w Illinois, a obecnie mieszkający tam, gdzie James Robinson wyrobił sobie nazwisko w college’u, Jeff lubi biegać (ustal to), a następnie robić absolutnie nic.

Posłuchaj prognozy Yahoo Fantasy Football