Fantasy Football: Kto zasługuje na miejsce w drużynie All-Breakout 2023?

Get ready for your 2023 fantasy football draft!

Przygotuj się do draftu fantasy football 2023!

Witamy w 1. tygodniu sezonu przedsezonowego NFL, w którym każdy gracz jest w najlepszej formie w swoim życiu i ma 100% całkowitą gwarancję wybicia się w fantasy football 2023.

Żartuję. Tak jakby.

[Dołącz lub stwórz ligę Yahoo Fantasy Football za darmo już dziś]

Pośród niekończącej się ilości szumu związanego z obozem treningowym, jest dużo szumu, który należy rozgryźć przed draftami fantasy football. Kto jest gotowy na przełom w fantasy w 2023 roku w porównaniu z innym cudem obozu treningowego? Poniżej przedstawię sześciu graczy, których nominuję do drużyny All-Breakout Fantasy Football 2023 jako potencjalne wartości w draftach fantasy.

Daniel Jones, QB, New York Giants

Można by argumentować, że Jones przełamał się w swoim sezonie 2022, zapewniając ogólne wykończenie QB9 – pierwszy sezon fantasy w pierwszej dziesiątce w swojej karierze. Jednak jestem tutaj, aby powiedzieć, że Danny Dimes jeszcze nie skończył z przełomem, który rozpoczął zaledwie rok temu w swoim pierwszym sezonie pod wodzą Giants HC Briana Dabolla.

Duża część tego sukcesu była zasługą systemu, kładącego nacisk na bezpieczne zagrania w celu ustalenia rytmu, często rezygnując z potencjału głębokiej gry na rzecz większego dobra, jakim jest ograniczenie zwrotów akcji. To też zadziałało. Jones zanotował między innymi rekordowe w karierze jardy podań (3 205), stosunek przyłożeń do przechwytów (3,0 – dobry na ósme miejsce w lidze) i ocenę podającego (92,5). Jednak tam, gdzie naprawdę zabłysnął, był na ziemi jako jeden z zaledwie pięciu rozgrywających w 2022 roku, którzy zdobyli 700 lub więcej jardów w biegu – mini rozgrywający z kodem Konami, jeśli wolisz.

Teraz wróćmy do pamiętania, że Jones osiągnął wszystkie te rekordy kariery, zajmując ostatnie miejsce wśród rozgrywających ze średnią głębokością celu 6,4 jarda (aDOT). Utrwaleniem tego niskiego aDOT był brak prób głębokich podań, w których Jones próbował drugiego najniższego wskaźnika rzutów z 20 lub więcej jardów na poziomie zaledwie 4,9%.

W tym roku zespół wymienił pick trzeciej rundy na TE Darrena Wallera , a także wybrał WR Jalin Hyatt na 73. miejscu w klasyfikacji generalnej. Oba te atuty zapewnią Jonesowi pewną przewagę w polu, stawiając go w rozmowie na temat legalnego zakończenia sezonu w pierwszej szóstce, jeśli zrobi kolejny krok jako podający.

Alexander Mattison, RB, Minnesota Vikings

Nie musimy was tym bić po głowie, ludzie. Alexander Mattison jest gotowy do wybicia się, mimo że ma za sobą sezon 3,8 jarda na bieg. W rzeczywistości Mattison był generalnie mniej wydajny niż były kolega z drużyny Dalvin Cook w 2022 roku na całej planszy, od jardów na próbę po jardy po kontakcie na noszenie i jardy na przebiegniętą trasę. Nie można jednak zaprzeczyć, że były trzeciorundowiec absolutnie wykorzystał swoje ograniczone możliwości jako główny back drużyny.

W sześciu meczach w karierze Mattisona rozegranych bez Cooka, miał on średnio pełne 25 możliwości (cele i próby zrywu) na 115,5 jarda przyłożenia i nieco poniżej przyłożenia na mecz. Przełożyło się to na ponad 20 punktów fantasy na mecz w formatach punktacji full-PPR.

Mattison ma teraz dla siebie rolę konia pociągowego w siódmej najwyżej punktowanej ofensywie NFL w 2022 roku. Kup.

Rachaad White, RB, Tampa Bay Buccaneers

Bucs wybrali RB Rachaada White’a z 91. wyborem w drafcie NFL 2022. Teraz, po odgrywaniu roli rezerwowego w swoim debiutanckim sezonie, oficjalnie stracił pracę. Zespół zwolnił Leonarda Fournette’a na początku tego sezonu, który funkcjonował jako główny biegacz zespołu przez ostatnie trzy lata. Tampa Bay nie wykonała jeszcze żadnych ruchów, które mogłyby zasygnalizować prawdziwe zagrożenie dla potencjalnej roli konia roboczego dla White’a w sezonie 2023.

Menedżerowie fantasy najprawdopodobniej wahają się, czy kupić tę ofensywę ze względu na znaki zapytania na rozgrywającym. W końcu walka na obozie treningowym pomiędzy Bakerem Mayfieldem i Kylem Traskiem nie wzbudza zbytniego zaufania. Jednak nawet jeśli przewidujemy kilka celów dla rezerwowego RB Chase’a Edmondsa na trzeciej próbie, nadal ma to pewne znaczenie dla tej wczesnej roli. W jedynym meczu White’a bez Fournette’a w 2022 roku zdobył 19.9 punktów fantasy przy 70% udziale w rynku pędzącym, łapiąc dziewięć z dziewięciu celów na 45 jardów odbiorczych.

Nieefektywność White’a, wynosząca średnio zaledwie 3.7 jarda na próbę w sezonie zasadniczym, należy (przynajmniej częściowo) przypisać linii ofensywnej – jednostce blokującej biegi z dolnej 10 w 2022 roku – która jest teraz znacznie zdrowsza. Nawet jeśli nie wierzysz w jego talent, naprawdę trudno jest zrezygnować z White’a jako przełomu fantasy w 2023 roku, biorąc pod uwagę ilość, którą prawdopodobnie zobaczy, zarówno na ziemi, jak i jako odbiornik.

Elijah Moore, WR, Cleveland Browns

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, jak może wyglądać ofensywa Cleveland w 2023 roku, ale większość z nich ma związek z tym, jaki rodzaj występu zobaczymy z Deshaun Watson – niekoniecznie czy ma wokół siebie talent. Elijah Moore, rozpoczynający swój trzeci sezon w karierze po fatalnym początku w Jets, ma przed sobą nowy start.

To, czego Moore’owi brakuje w rozmiarze 5’9″ i 178 funtach, nadrabia atletyzmem, zajmując 90. lub lepszy percentyl w próbie 40 jardów, 3 stożkach i ćwiczeniach wahadłowych. Jego atletyzm i umiejętności ruchowe sprawiły, że stał się siłą, z którą należy się liczyć po złapaniu… nawet jeśli do tej pory nie miał okazji zaprezentować tej umiejętności.

Moore był przedmiotem entuzjastycznych raportów przez cały obóz treningowy Browns – temat zarówno hype’u trenera , jak i częstych celów Watsona. Ofensywa Cleveland nigdy nie zajęła niższego miejsca niż 18. w jardach i 20. w punktach zdobytych podczas kadencji Stefańskiego jako głównego trenera, a teraz ma idealne połączenie szybkości i techniki, aby ustawić się w linii ze szczeliny i zmaksymalizować jardy po złapaniu.

Były produkt Ole Miss ma przed sobą rok kariery w Browns. Ostatnie dwa sezony? Nigdy się nie wydarzyły. Ciesz się jego obecnym ADP na Yahoo na poziomie 120.2, póki trwa.

Treylon Burks, WR, Tennessee Titans

Być może nie ma lepszego śpiącego po szumie niż Titans WR Treylon Burks, zwłaszcza po podpisaniu DeAndre Hopkinsa w lipcu. Chociaż wielu drafterów fantasy football widziało duży potencjał Burksa w drugim roku, wiele z tego szumu wynikało z przypuszczalnego monstrualnego udziału w celach, a niektórzy wycofali swój głos zaufania teraz, gdy jest więcej konkurencji.

Ja? Podwajam się.

Moja gotowość do kupienia Burksa jest dość prosta. W przeszłości wyróżniał się zdolnością do generowania zagrań po złapaniu – zwłaszcza pracując z gniazda, gdzie rozegrał 77% swoich karierowych snapów w ciągu trzech sezonów w Arkansas. Dodanie Hopkinsa do tej ofensywy daje Tytanom możliwość wykorzystania Burksa w innym miejscu.

Może jego gigantyczna rama (6’2″, 225 funtów) nie krzyczy „odbiornik szczelinowy”, ale jego użycie tam dobrze nadawało się do produkcji po złapaniu. Kupuję teraz, że Hopkins zapewnia Burksowi luksus poruszania się po formacji i stanowi dodatkowe zagrożenie dla obrony, co może pozwolić mu wrócić do robienia tego, co robi najlepiej: robienia zagrań w otwartym polu.

Greg Dulcich, TE, Denver Broncos

Greg Dulcich mógł być najbardziej niedocenianym debiutantem w klasie tight endów z draftu 2022. Dulcich po raz pierwszy wszedł na boisko w 6. tygodniu, zdobywając 11 lub więcej punktów fantasy w pięciu z 10 aktywnych meczów. Pomimo kilku opcji na odbiorniku w WRs Jerry Jeudy, Cortland Sutton (który w jakiś sposób prowadził drużynę ze 109 celami) i innym TE Albert Okwuegbunam – który większość z nich uważała za przełom – Dulcichowi nadal udało się zdobyć znaczącą rolę w ofensywie.

Dulcich zdobył 411 jardów odbiorczych i dwa przyłożenia na 55 celach w swoim sezonie, ale nie zapominajmy – to było tylko w 10 meczach. W przeliczeniu na mecz, Dulcich zajął 13. miejsce wśród tight endów pod względem celów (5,5), piąte pod względem celowanych jardów w powietrzu (63,1) i 10. pod względem jardów odbiorczych. Broncos są w nowej erze pod wodzą HC Seana Paytona, z założeniem, że absolutnie musimy zobaczyć jakąś poprawę ze strony QB Russella Wilsona . Jeśli to zobaczymy, spodziewajmy się, że Dulcich będzie towarzyszył przejażdżce jako ogromna wartość fantasy w 2023 roku przy jego obecnym ADP 117.1.

Dodaj komentarz