Fantasy Football: 6 przełomowych kandydatów na sezon NFL 2023

ORCHARD PARK, NEW YORK - AUGUST 12: Anthony Richardson #5 of the Indianapolis Colts looks to pass the ball during the first quarter of a preseason game against the Buffalo Bills at Highmark Stadium on August 12, 2023 in Orchard Park, New York. (Photo by Bryan M. Bennett/Getty Images)

Anthony Richardson stał się popularnym celem fantasy, ponieważ powinien mieć natychmiastowy wpływ na pędzenie w połączeniu z możliwością podania. (Zdjęcie: Bryan M. Bennett/Getty Images)

By 4for4 Justin Edwards i Ryan Noonan

Special to Yahoo Sports

Ten artykuł zawiera cztery pozycyjne artykuły fantasy football breakout autorstwa 4for4.com i podkreśla nazwiska gotowe przekroczyć oczekiwania w porównaniu do ich ADP Yahoo.

Możesz przeczytać pełne artykuły na 4for4: Quarterbacks | Running Backs | Receivers | Tight Ends

This embedded content is not available in your region.

Anthony Richardson, Colts

Temat rushujących rozgrywających jest w tym sezonie ponownie bardzo ważny, co prowadzi nas do Anthony’ego Richardsona, gracza z największym potencjałem boom-or-bust, jaki można znaleźć w dowolnym miejscu na tablicy draftowej. Indianapolis Colts dokonali całkowitego zwrotu o 180 stopni na pozycji rozgrywającego po tym, jak w ciągu ostatnich kilku lat skończyli z posągowymi opcjami Philipa Riversa, Carsona Wentza, Nicka Folesa i Matta Ryana (między innymi). Wydali czwarty ogólny wybór w drafcie NFL 2023 na jednego z najbardziej atletycznych graczy, jakich kiedykolwiek widzieliśmy w lidze, nie mówiąc już o pozycji rozgrywającego.

Pomimo wykonania mniej niż 55% swoich podań w ciągu półtora sezonu college’u, Colts postawili na umiejętności Richardsona w pędzie i tworzeniu gier.

W swoim 2022 sezonie jako Florida Gator, Richardson przebiegł 713 jardów na 97 podaniach, zdobywając 3,56 jarda po kontakcie na próbę i przewodząc klasie draftowej QB, łamiąc 39 tackli. Jako punkt odniesienia, Justin Fields prowadził wszystkich rozgrywających NFL z 38 zepsutymi tacklami w 15 meczach w zeszłym sezonie. Od 2018 roku było siedmiu debiutantów, którzy rozpoczęli co najmniej 10 meczów i biegali ponad 50 razy w swoim pierwszym sezonie. Ta próbka graczy zdobywała 15,9 punktów fantasy na mecz, przy czym wspomniany Fields (10,57 PPG) zdobywał najmniej, a Justin Herbert najwięcej (22,19 PPG).

Ten szeroki wachlarz wyników doskonale opisuje szeroki wachlarz możliwości Richardsona w 2023 roku.

Tam, gdzie Richardsonowi może brakować celności na tym etapie kariery, nadrabia to w kluczowym aspekcie, którego brakuje większości debiutantów wychodzących z bramki; unikanie sacków. Pomimo szóstego najwyższego miejsca w rankingu pod względem wskaźnika presji dropback wśród 33 rozgrywających kwalifikujących się do draftu w 2022 roku, został zaatakowany tylko 13 razy, co jest siódmym najniższym wynikiem. Jego zdolność do przedłużania gry zostanie dobrze przyjęta przez dużych odbiorców zewnętrznych Michaela Pittmana Jr. i Aleca Pierce’a , a także innego debiutanta Josha Downsa , który będzie opcją głębokiego celu po zajęciu drugiego miejsca w FBS, konwertując 64.7% ze swoich 2022 głębokich celów (20+ jardów) na przyjęcia.

Richardson ma wiele dróg, by w swoim debiutanckim sezonie okazać się prawdziwym i fantastycznym atutem, ale został już mianowany starterem drużyny i trafia do 13. rundy (122,7 ADP). Jego szansą na awans do czołówki rozgrywających fantasy będzie znalezienie się wśród ligowych liderów pod względem przyłożeń. – Edwards

Alexander Mattison, Vikings

Prawdopodobnie najbardziej oczywisty kandydat do wybicia się przed sezonem 2023, Alexander Mattison wypełni większość roli Dalvina Cooka, która historycznie dawała bardzo wysokie udziały w dotknięciach. Wraz ze zwolnieniem Cooka, Wikingom brakuje trzeciego najwyższego procentu dotknięć (74%) i szóstego najwyższego procentu dotknięć z linii pięciu jardów (60%) z poprzedniego sezonu, nie wspominając o aż 56 celach. Nie był to sezon odbiegający od normy, ponieważ w ostatnich trzech sezonach Cook miał średnio 23,8 szans (przyłożenia plus cele) na mecz, co regularnie jest jednym z najwyższych wyników w lidze.

Nasz obecny ranking RB13 uwzględnia fakt, że Mattison prawdopodobnie nie jest graczem na tym samym poziomie co Cook w swoim prime, ale jego 61.0 Yahoo ADP zbytnio dyskontuje jego talent.

Według Connora Allena, który przyjrzał się wartości fantasy Mattisona w świecie po Cooku, zasiedziały back przewyższył Cooka w EPA per carry w zeszłym sezonie i pokonał Cooka we wskaźniku złamanych tackli na poziomie 8,1% do 4,5% Cooka. W ciągu ostatnich dwóch sezonów Cook miał 28 zepsutych tackli. Mattison ma tylko osiem mniej zepsutych tackli, mimo że przenosił piłkę 305 razy mniej. W sześciu startach w karierze (dwa w 2020 r., cztery w 2021 r.) Mattison ma cztery mecze z co najmniej 19,9 punktami fantasy half-PPR. Typowa linia dla tygodnia RB1 wynosi około 15,0, a ogólny RB1 w zeszłym roku (Austin Ekeler) osiągnął średnio 18,8 punktu na mecz (PPG).

Nawet jeśli miałby przyznać większy udział w przyłożeniach niż Cook – co jest wprawdzie wykonalne – talent za nim w utalentowanej ofensywie składa się z Kene Nwangwu (29 szans na RB w karierze), Ty Chandler (sześć szans w swoim debiutanckim sezonie, ale wyglądał solidnie w pierwszym tygodniu przedsezonowym) i DeWayne McBride (debiutant z siódmej rundy). Możliwość, że Mattison przebije swój ADP w zdrowym sezonie, jest gigantyczna. – Edwards

David Montgomery, Lions

David Montgomery zapowiada się na – co najmniej – wypełnienie roli Jamaala Williamsa w Detroit, roli, w której była broń na linii bramkowej Lions zdobyła zdumiewające 14 przyłożeń z linii pięciu jardów przeciwników w zeszłym sezonie, w sumie 17 przyłożeń w biegu. Chociaż możemy liczyć na pewien naturalny regres przyłożeń w tej kategorii – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Amon-Ra St. Brown został siedmiokrotnie zatrzymany wewnątrz linii pięciu jardów – rola wczesnego przyłożenia za jedną z najlepszych linii ofensywnych w lidze nadal będzie dawać wiele okazji do zdobycia punktów.

Lions wydali 12. w kolejności wybór na Jahmyra Gibbsa podczas NFL Draft, więc będą chcieli go szeroko wykorzystać, ale nie ma powodu, by sądzić, że obaj członkowie tego backfielda nie mogą współistnieć. Włączenie Gibbsa do backfielda nakłada twardy limit na udział Montgomery’ego w targetach, ale były back Bears miał 51 i 40 targetów w ciągu ostatnich dwóch sezonów w przestępstwach, które historycznie były niechętne do podawania piłki. Nie trzeba zbyt mocno mrużyć oczu, aby zobaczyć Montgomery’ego zwracającego wartość top-20 jako pick z ósmej rundy (74,4 ADP). – Edwards

Christian Watson, Packers

Christian Watson ma swoich przeciwników, ale uwielbiam jego rolę w ataku Packers i sposób, w jaki został wykorzystany w końcówce. W zeszłym sezonie walczył z kontuzjami i zaufaniem swojego doświadczonego rozgrywającego, ale od 10. tygodnia Watson pokazał profil prawdziwego WR1 w fantasy, zdobywając 17,2 punktu fantasy na mecz przy 27% udziale celu. 41-procentowy udział jardów w powietrzu w tym okresie pomógł mu błysnąć zdolnością do dużych zagrań, o której myślę, że zobaczymy więcej w drugim roku.

Watson prawdopodobnie wykaże pewną regresję przyziemienia w swoim drugim sezonie, ale kupuję każdego gracza, który może zdobywać cele na poziomie 27% jako debiutant, jednocześnie pokazując po drodze 2,48 jarda na przebieg (YPRR). Cały korpus łapiący podania Green Bay składa się z graczy pierwszego i drugiego roku, więc Watson będzie miał każdą okazję, aby być Jordan Love podstawową bronią. Nawet w tym, co zapowiada się na ofensywę opartą na bieganiu, uścisk Watsona na ogromnym udziale docelowym wydaje się być powtarzalny. – Noonan

Nico Collins, Texans

Jestem naprawdę zaskoczony, że Nico Collins wciąż znajduje się poza pierwszą sześćdziesiątką najlepszych receiverów na Yahoo. Mój WR44, Collins jest ustawiony tak, aby być wyraźną najlepszą opcją łapania podań dla Texans w tym sezonie, a konkurencja za nim nie ma szans, aby rzucić mu wyzwanie o pierwsze miejsce w kolejności dziobania celów o wysokiej wartości. Jego 35,3% udział w celach w strefie końcowej zajął 13. miejsce w lidze w zeszłym sezonie, a wraz z Brandinem Cooksem w Dallas, istnieje droga do znacznego wzrostu czasu gry w tym sezonie.

Collins przebiegł trasę tylko w 68,4% prób podań Houston w zeszłym sezonie, zdobywając cel na 25% tych tras, co jest zachęcającym znakiem. Jeśli uda mu się zwiększyć swój udział w trasach do 75-80%, przy jednoczesnym utrzymaniu udziału w celach i jardach powietrznych na poziomie 30%, znacznie przewyższy swój obecny slot w drafcie 131.0. – Noonan

Sam LaPorta, Lions

Trzymając się tematu młodych graczy, którzy mają szansę przekroczyć swój obecny ADP (131.7), debiutant Sam LaPorta powinien znaleźć sobie wczesny czas gry. Pisarz Lions Beat Tim Twentyman już przypuszczał, że tight end będzie miał „dużą rolę” w ofensywie rozpoczynającej się w 1. tygodniu po tym, jak obserwował go w pierwszej drużynie „od 1. dnia” Główny trener Dan Campbell śpiewa pochwały od wiosny, a reporter Colton Pouncy nazwał LaPortę „najbardziej utalentowanym TE w składzie”, kontynuując, że „przechodzi każdy test”.

Pomijając szumy poza sezonem, istnieje wiele powodów, by wierzyć, że TE nr 1 Lions będzie równał się dobroci fantasy. Dla drużyny, która ustanowiła rekord przyłożeń na tight endach pomimo wymiany T.J. Hockensona w połowie sezonu, menedżerowie fantasy są podekscytowani perspektywami fantasy debiutanta. Dziewięć przyłożeń zdobytych przez tight endów Detroit po wymianie Hockensona prowadziło w całej lidze NFL, w szczególności wyprzedzając Chiefs (siedem) i 49ers (siedem), dwie drużyny z supergwiazdami na tej pozycji. – Edwards

Pełne wersje tych artykułów o pozycjach pierwotnie ukazały się na 4for4: QBs | RBs | WRs | TEs

Dodaj komentarz