Ex-Virginia QB Brennan Armstrong zobowiązuje się do podpisania umowy na ostatni sezon z NC State

Sam Cooper

Brennan Armstrong zostaje w ACC.

Po pięciu latach spędzonych w Virginii, weteran rozgrywający ogłosił w sobotę, że zagra swój ostatni sezon futbolu w NC State. W NC State, Armstrong ponownie połączy się z Robertem Anae, jego koordynatorem ofensywy przez pierwsze cztery lata w Virginii.

Anae spędził sezon 2022 jako koordynator ofensywy w Syracuse, zanim został zatrudniony przez NC State w zeszłym miesiącu.

Armstrong przybył do Virginii w 2018 roku, ale ma jeszcze jeden rok kwalifikacji, ponieważ wziął redshirt w 2018 roku i ma wyjątek COVID na 2020 rok.

W swojej karierze Armstrong rzucił na 9,034 jardów z 58 przyłożeniami i 35 przechwytami, jednocześnie kończąc 60,6% swoich podań. W tym czasie zdobył również 1,267 jardów i 20 przyłożeń.

Najlepszy sezon Armstronga przypadł na rok 2021, kiedy to rzucił na 4,449 jardów i 31 przyłożeń, dodając 251 jardów i dziewięć przyłożeń.

Armstrong został zwerbowany do Virginii przez byłego głównego trenera Bronco Mendenhalla, który ustąpił po sezonie 2021. Armstrong pozostał w programie w 2022 roku, pierwszym sezonie Virginii pod wodzą byłego koordynatora ofensywy Clemson, Tony’ego Elliotta.

Quarterback Brennan Armstrong (5) will use his last year of college eligibility to play at NC State after spending five years at Virginia. (AP Photo/Ben McKeown)

Quarterback Brennan Armstrong (5) wykorzysta swój ostatni rok kwalifikacji do gry w NC State po spędzeniu pięciu lat w Virginii. (AP Photo/Ben McKeown)

Grając za niedoświadczoną linią ofensywną, Armstrong rzucił na 2,210 jardów, siedem przyłożeń i 12 przechwytów, kończąc tylko 54.7% swoich prób. Virginia poszła 3-7, ponieważ nie grała swoich ostatnich dwóch meczów po tragicznej śmierci trzech graczy 13 listopada.

NC State poszedł 8-5 w tym sezonie, pomimo konieczności rozpoczęcia czterech różnych quarterbacków w trakcie sezonu. Devin Leary doznał kontuzji kończącej sezon w wygranej 8 października nad Florida State i po sezonie przeniósł się do Kentucky. Jack Chambers, Ben Finley i MJ Morris również rozpoczynali mecze w trakcie sezonu.

Morris, prawdziwy pierwszoroczniak, który przejął pałeczkę po nieskutecznym Chambersie, pokazał wiele obietnic, gdy zobaczył pole, ale został kontuzjowany pod koniec roku. Finley otworzył rok jako czwarty stringer, ale skończyło się na zrobieniu trzech startów późno w roku. Pomógł NC State pokonać Północną Karolinę, ale zmagał się z porażkami z Louisville i Maryland w Duke’s Mayo Bowl.

Oczekuje się, że Morris i Finley powrócą w przyszłym sezonie, a Armstrong będzie faworytem do wygrania startu jako sześcioletni senior.