Eriksen zgadza się w zasadzie na dołączenie do Man Utd na trzyletniej umowie

Christian Eriksen zasadniczo zgodził się dołączyć do Manchesteru United na zasadzie wolnego transferu.

United sfinalizują teraz trzyletni kontrakt dla 30-latka, który drugą połowę ubiegłego sezonu spędził w Brentford.

Po tym Eriksen przejdzie badania medyczne przed sfinalizowaniem przeprowadzki.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Przyglądamy się najlepszym momentom Christiana Eriksena od momentu dołączenia do Brentford w styczniu 2022 roku

  • Transfer Centre LIVE! | Paper Talk
  • Man Utd fixtures: Ten Hag debiutuje przeciwko Brighton na Sky
  • Piłka nożna na żywo w Sky Sports

Duńczyk rozważał oferty z United i Brentford, ale zdecydował się połączyć z Erikiem ten Hagiem na Old Trafford.

Eriksen pracował z Ten Hagiem, kiedy trenował z Ajaxem w ramach swojego powrotu do piłki nożnej po zatrzymaniu akcji serca podczas gry dla Danii na Euro 2020.

United byli cierpliwi w swoim pościgu za Eriksenem i nie wywierali presji na pomocniku, aby podjął decyzję, ponieważ rozumieli, że jego wybór będzie oparty na czymś więcej niż tylko na piłce nożnej.

Eriksen osiadł w Londynie wraz z rodziną w Brentford, ale został przyciągnięty przez perspektywę pracy pod Ten Hag i bycia częścią nowej ery United pod wodzą Holendra.

Wiadomość o porozumieniu przychodzi po weekendzie, w którym Cristiano Ronaldo dał jasno do zrozumienia, że chce opuścić United po powolnym początku działalności klubu w oknie transferowym tego lata. 37-latek następnie nie zgłosił się na trening przedsezonowy w poniedziałek, powołując się na powody rodzinne.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Peter Stevenson donosi z boiska treningowego Manchesteru United, gdzie Tyrell Malacia przybył, aby zakończyć swoje badania medyczne, ale wydaje się, że może nie być Cristiano Ronaldo, którego przyszłość w klubie pozostaje niepewna.

Lewy obrońca Feyenoordu Tyrell Malacia jest o krok od podpisania pierwszego kontraktu z United, przeszedł badania medyczne przed podpisaniem pięcioletniej umowy na Old Trafford.

Analiza: Cierpliwość zwycięża w pogoni za Eriksenem

Reporter Sky Sports News Dharmesh Sheth:

„Manchester United był cierpliwy, kiedy złożył ofertę Christianowi Eriksenowi i jego przedstawicielom.

„Nie popędzali Eriksena w podjęciu decyzji, ponieważ rozumieli, że motywacja nie była tylko decyzją piłkarską. Były inne kwestie, sprawy rodzinne. Czy chciał się wyprowadzić z Londynu?

„Wszystko to przyczyniło się do ostatecznej decyzji, którą podjął. Brentford miało ofertę na stole, ale Eriksen ma bardzo dobre relacje z Erikiem ten Hagiem, ponieważ kiedy dochodził do siebie po zatrzymaniu akcji serca na Euro, trenował w Ajaxie z Ten Hagiem.

„Ich związek został wtedy wykuwany i wygląda na to, że umowa jest teraz zbliżająca się do realizacji.”

Reporter Sky Sports News Kaveh Solhekol:

„Znamy listę celów transferowych Manchesteru United i Erik ten Hag pracuje nad nimi – Tyrell Malacia jest blisko, podczas gdy rozmowy z Barceloną o Frenkie de Jong pozostają w toku.

„Pojawiły się znaki zapytania, czy się przeniesie, ale jeśli zostanie na Nou Camp, pojawiły się sugestie, że będzie musiał wziąć obniżkę pensji. W Manchesterze United zarabiałby znacznie więcej, w tym tygodniu dowiemy się więcej o tym, gdzie zdecyduje się Lisandro Martinez – United czy Arsenal.

„W przypadku Eriksena pytanie brzmiało, czy zostanie w Brentford, czy wybierze United. Wierzymy, że podpisze trzyletni kontrakt i jest to świetny podpis.

„United potrzebują wzmocnień w środku pola. Potrzebują trochę kreatywności w środku pola, a on jest zawodnikiem, którego United chcieli.”

Ronaldo nieobecny z 'powodów rodzinnych’

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo był nieobecny, gdy międzynarodowi piłkarze Manchesteru United wrócili w poniedziałek na przedsezonowy trening.

Portugalski napastnik poinformował klub, że chce odejść tego lata, aby grać w Lidze Mistrzów.

Points won with goals

Rozumie się, że jego nieobecność na poniedziałkowym treningu była spowodowana względami rodzinnymi, a United zaakceptowało to wyjaśnienie.

Stanowisko United w sprawie Ronaldo pozostaje takie, że pozostał mu rok kontraktu i nie jest na sprzedaż, pomimo jego chęci opuszczenia Old Trafford.

Malacia ma zostać pierwszym letnim podpisem Man Utd

Tyrell Malacia

Manchester United jest o krok od podpisania pierwszego letniego kontraktu, gdyż lewy obrońca Feyenoordu Tyrell Malacia finalizuje przenosiny do klubu Premier League.

Osobiste warunki pięcioletniego kontraktu zostały uzgodnione dla Holendra, który będzie kosztował United 13 mln funtów.

United może teraz rozważyć oferty za Alexa Tellesa, któremu pozostały dwa lata umowy po przybyciu z Porto latem 2020 roku.

Oczekuje się również, że zostanie przedyskutowana najbliższa przyszłość Brandona Williamsa i to, czy jego rozwój najlepiej będzie przebiegał poprzez pozostanie w United, czy też ponowne odejście na wypożyczenie.

Williams spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Norwich, zaliczając 26 występów w Premier League.

Śledź letnie okno transferowe ze Sky Sports

Kto będzie w ruchu tego lata, gdy okno transferowe otworzy się na 10 czerwca i zamknie się o 11pm 1 września?

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi w naszym dedykowanym blogu Transfer Centre na platformach cyfrowych Sky Sports . Możesz także śledzić szczegóły, wyniki i analizy na Sky Sports News.

  • Get Sky Sports | Piłka nożna na żywo w Sky Sports