Erik ten Hag: Zawodnicy Man Utd nie byli gotowi na ćwierćfinał Europa League | 'Sevilla miała więcej chęci’ | Football News | Sky Sports

Erik ten Hag skrytykował postawę swoich piłkarzy z Manchesteru United po tym, jak zostali pokonani 3-0 i 5-2 w Sevilli w ćwierćfinale Ligi Europy.

Man Utd roztrwonił prowadzenie 2-0 w ostatnich minutach pierwszego etapu na Old Trafford w zeszłym tygodniu i szybko przegrał na południu Hiszpanii po tym, jak David De Gea i Harry Maguire połączyli siły, aby dać gospodarzom prowadzenie w remisie.

De Gea popełnił jeszcze jeden błąd w drugiej połowie, gdy Sevilla wygrała przekonująco z nieudolnymi gośćmi, a po meczu trener Man Utd, Ten Hag, krytycznie ocenił grę swoich zawodników.

  • Sevilla 3-0 Man Utd (5-2 po dogrywce) – Sprawozdanie z meczu
  • Jak drużyny ustawiły się w szeregu | Statystyki meczu

„To jasne, że kiedy popełniamy takie błędy, bardzo trudno jest wygrać mecz” – powiedział Ten Hag w rozmowie z BT Sport.

„To oczywiste [atmosfera mogła mieć wpływ], ale tak nie może być. Fani mogą oczekiwać, że sobie z tym poradzimy. Nie powiem, że to jest wytłumaczenie.

„Nie byliśmy skomponowani, nie byliśmy spokojni. Kiedy pokonasz pressing są ogromne przestrzenie na boisku, ale nie zrobiliśmy tego na początku. To było tak oczywiste, jak to zrobić.

„Złe decyzje. A także przegrywamy bitwy. Oni mieli więcej pasji, więcej chęci, więcej woli. Na przykład druga bramka. Wtedy trudno jest wygrać wielkie mecze piłkarskie.

„Wiele razy pokazaliśmy dobre występy i dobre zwycięstwa. Ale dziś wieczorem i przy kilku okazjach więcej, nie byliśmy gotowi do gry i tak nie może być. Kiedy jesteś na tym poziomie i grasz dla Man Utd musisz być gotowy na każdy mecz.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jason Burt z The Telegraph uważa, że Manchester United nadal potrzebuje dużej przebudowy składu po porażce 3-0 z Sevillą

„To wielka szansa, wielka okazja, ćwierćfinał w Europie, aby coś wygrać, a potem to oddajesz. Musimy winić siebie.”

To był drugi raz w tym sezonie, kiedy Man Utd popełnił dwa błędy prowadzące bezpośrednio do bramki przeciwnika w tym samym meczu, a druga okazja nadarzyła się w przegranym 4-0 spotkaniu z Brentford na początku sezonu.

Ten Hag – który widział również, jak jego zespół przegrał 6-3 w derbach Manchesteru i 7-0 z rywalami Liverpoolem w tym sezonie – przyznał, że w jego zespole jest problem z indywidualnymi błędami.

„To problem,” powiedział. „Nie możemy od tego uciekać. Ale w niedzielę [w półfinale FA Cup z Brighton] mamy kolejną okazję, by nad tym popracować. Musimy się podnieść i pokazać więcej charakteru, osobowości.

„Nie chodzi o [zawodników, których brakuje]. Chodzi o graczy, którzy są na boisku. Oni muszą się wykazać. Wierzę w nich, ufam im i muszą to pokazać. Dziś nie byliśmy wystarczająco dobrzy.”

Zapytany o długoterminową przyszłość De Gea jako bramkarza nr 1 Man Utd po tym występie, Ten Hag poparł Hiszpana na pomeczowej konferencji prasowej.

„To on ma najwięcej czystych kartek w Premier League, więc to pokazuje, że jest bardzo zdolnym bramkarzem” – powiedział trener Man Utd.

Jak zareagowały gazety

Analiza: „Sevilla zdominowała Man Utd w każdym dziale”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Terry Gibson wyjaśnia, jak błąd Harry’ego Maguire’a doprowadził do otwarcia bramki przez Sevillę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Europy

Terry Gibson w Sky Sports News:

„Pierwsza bramka padła po siedmiu minutach i już wtedy mogły być dwie. Myślisz, że to chwiejny początek Man Utd.

„Brakuje zawodników, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia dla sposobu, w jaki dziś wystąpili.

„Sevilla całkowicie zdominowała Man Utd w każdym dziale na boisku.

„Pamiętasz na początku sezonu, kiedy przegrali 4-0 w Brentford i Ten Hag dał im sesję biegową z powodu ziemi, której nie pokonali w meczu? To może być potrzebne ponownie. Byli na drugim miejscu.

„Pod względem nastawienia: Brak pilności. Zostali pokonani przez Sevillę, która pokazała więcej chęci.”

GRAPHIC

Specjalista od Ligi Europy, Sevilla, znów uderza – statystyki Opta

  • Od czasu zmiany nazwy rozgrywek w latach 2009-10, Sevilla dotarła do półfinału UEFA Europa League więcej razy niż jakakolwiek inna drużyna (5). W poprzednich czterech przypadkach, w których dotarli do półfinału, wygrywali zawody (2013-14, 2014-15, 2015-16 & 2019-20).
  • Manchester United nie wygrał żadnego ze swoich pięciu meczów z Sevillą w głównych europejskich rozgrywkach (D2 L3), co jest największą liczbą spotkań ze stroną bez zwycięstwa w ich europejskiej historii.
  • Szósty sezon z rzędu Manchester United został wyeliminowany z europejskich rozgrywek przez hiszpańskich przeciwników – trzy z nich to mecze z Sevillą (2017-18, 2019-20 i 2022-23).
  • Po raz pierwszy Manchester United został wyeliminowany na etapie ćwierćfinału UEFA Europa League, awansując z każdego z trzech takich meczów przed dzisiejszym.