Erik ten Hag mówi, że poradzi sobie z Cristiano Ronaldo po wczesnym wyjściu z tunelu Old Trafford | Football News | Sky Sports

Erik ten Hag mówi, że „rozprawi się” z Cristiano Ronaldo po tym, jak opuścił Old Trafford przed pełnym czasem w zwycięstwie Manchesteru United 2-0 nad Tottenhamem.

Niewykorzystany zmiennik Ronaldo był widziany idąc w dół linii dotykowej i w górę tunelu w końcowych fazach środowego meczu na Old Trafford.

37-latek oglądał z trybun gole Freda i Bruno Fernandesa, dzięki którym United pokonało Spurs i zbliżyło się na odległość jednego punktu do czołowej czwórki Premier League, ale Ronaldo widział wystarczająco dużo, gdy Ten Hag zdecydował się nie wprowadzać go z ławki.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty meczu Manchesteru United z Tottenhamem w Premier League

  • Man Utd 2-0 Tottenham – Sprawozdanie z meczu i najważniejsze wydarzenia
  • Jak ustawiły się drużyny | Statystyki meczu
  • Tabela Premier League na żywo | Wyniki Premier League
  • Pobierz Sky Sports | Pobierz Sky Sports App

Zapytany, czy Ronaldo rozmawiał z nim przed przejściem przez tunel przed zakończeniem meczu, Szef United Ten Hag powiedział Amazon Prime: „Był tam, widziałem go, ale nie rozmawiałem z nim”

Na pomeczowej konferencji prasowej Ten Hag dodał: „Nie zwracam na to uwagi, zajmę się tym jutro. Chcę się skupić na drużynie.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Cristiano Ronaldo przeszedł tunelem Old Trafford przed pełnym gwizdkiem w wygranej Manchesteru United nad Tottenhamem

„To było wspaniałe ze strony wszystkich 11 zawodników. Muszę się poprawić. To był również występ zmienników, którzy weszli na boisko. Po raz kolejny był to występ drużyny. Myślę, że widzieliśmy 11 graczy, którzy bronią i 11, którzy atakują. Byłem zadowolony.

Man Utd osiągnął koniec drogi z Ronaldo?

Dziennikarz piłkarski Sky Sports Jack Wilkinson:

Cristiano Ronaldo ma zwyczaj chwytania nagłówków gazet, ale nawet jego nadąsane odejście nie mogło odwrócić uwagi od kolejnego zachęcającego kroku we właściwym kierunku wykonanego przez piłkarzy Erika Ten Haga.

Ronaldo, niewykorzystany zmiennik, był niezadowolony z krótkiej obserwacji, którą otrzymał, gdy gole Freda i Bruno Fernandesa przyniosły zasłużone zwycięstwo 2-0 nad Tottenhamem, ale gdy United grają na tak wysokim poziomie, jego frustracje są bezpodstawne.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Menedżer Manchesteru United Erik ten Hag mówi, że poradzi sobie z Cristiano Ronaldo wychodzącym przed pełnym czasem w czwartek po „najlepszym występie drużyny” przeciwko Tottenhamowi

Od początku do końca United wzięło na siebie słabą stronę Spurs, demonstrując swoją ciągłą adaptację do metod Ten Hag z pokazem ataku tak wszechstronnym, jak każdy widziany na Old Trafford w pamięci, nie mówiąc już o tym, że Holender przejął stery.

28 prób na bramkę United było największą liczbą prób oddanych przez jakąkolwiek stronę w meczu Premier League w tym sezonie, najwięcej Antonio Conte oddał w swojej karierze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a gdyby nie heroiczna postawa Hugo Llorisa, wynik byłby równie wymowny.

Z Ronaldo na ławce w meczach z Liverpoolem, Arsenalem i teraz ze Spurs, które United wygrywali z coraz większą łatwością, jasne jest, że klub już rozpoczął proces przystosowywania się do życia bez niego. Jego małostkowość tylko to przyspieszy.

„Jedyną drogą jest droga Ten Hag’a”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Marcel van der Kraan omawia jakie podejście będzie miał Ten Hag do radzenia sobie z Ronaldo szturmującym tunel i jak ewoluuje jako menedżer w Manchesterze United.

Holenderski ekspert piłkarski Marcel van der Kraan w Sky Sports News:

„Nie sądzę, że będzie to spokojna rozmowa. Widzieliśmy w przeszłości w Holandii, kiedy miał do czynienia z gwiazdami w swoim składzie, że upewniłby się, kto jest odpowiedzialny.

„Jest również znany jako menedżer, który jest bardzo stabilny, nigdy nie był w górę lub w dół we wszystkich swoich rolach, jego dyscyplina, zawsze była taka sama. To również stąd bierze się jego sukces.

„Po raz pierwszy w swojej karierze ma do czynienia z kalibrem Cristiano Ronaldo. Nigdy wcześniej taka gwiazda nie działała przeciwko niemu. Latem powiedział, że Ronaldo jest jednym z jego najważniejszych graczy. Jeśli jest sprawny, zawsze będzie tam obecny, powiedział.

„Przegapił pre-sezon i Ten Hag sprawił, że było to bardzo jasne, że było kluczowe. Jest tylko jedna droga i jest to droga Erika Ten Hag. To jest to, co wydarzy się w dzisiejszej rozmowie.

„Interesujące było to, że wczoraj wieczorem powiedział, że zajmie się tym jutro. W przeszłości nie wstydził się konfrontacji z kimś. Słynny był incydent, zaledwie dwa lata temu, z Noa Langiem, holenderskim internacjonałem, który przyprawiał mu gębę na boisku w ważnym meczu pucharowym.

„Ten Hag wszedł z ławki i bardzo jasno dał do zrozumienia, że nie jest przez niego akceptowany, wykrzyczał mu to na linii bocznej przed każdą kamerą telewizyjną, tak aby wszyscy mogli to usłyszeć, a także publiczność za trybuną. 'Ja decyduję o tym, co się tutaj dzieje i to nie jest twoja gra, to jest gra drużyny!’ To wszystko było słyszalne. To również pokazało, że chodzi o drużynę.

„Spodziewam się, że Ronaldo nie będzie częścią składu w United, chyba że będą duże motywy finansowe dla klubu, aby go zatrzymać, jeśli będą musieli dać mu za dużo pieniędzy, aby odszedł.”

’Ronaldo myśli, że jest większy niż klub’

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Panel Soccer Special reaguje na Cristiano Ronaldo idącego tunelem przed pełnym czasem podczas zwycięstwa Manchesteru United 2-0 z Tottenhamem

Były obrońca Anglii i Premier League Danny Mills powiedział, że zachowanie Ronaldo było naganne, jeśli jest prawdziwe.

„Jeśli Ronaldo to zrobił, to jest to absolutna hańba”, Mills powiedział Soccer Special. „To brak szacunku dla zespołu, menedżera, fanów.

„Wygrywają 2-0 – jaką skargę może mieć? Gdyby przegrywali 2-0, to nie byłoby w porządku, ale w pewnym sensie bym to zrozumiał.

„On wyraźnie myśli, że jest większy niż klub piłkarski…. To samolubny akt po tym, jak nie był zaangażowany.

„Dobrze wie, że wszyscy zobaczą go idącego przez całą drogę wzdłuż linii dotykowej na Old Trafford, to nie jest tak, że może się wymknąć.

„Współczuję United i Ten Hag, ponieważ wszystko będzie dotyczyło Ronaldo, zamiast wybitnego występu przeciwko najlepszej stronie.”

Keane: Man Utd nie szanują Ronaldo

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Roy Keane uważa, że Manchester United „nie szanuje” Cristiano Ronaldo, nie grając z nim bardziej regularnie i nie pozwalając mu odejść z klubu

Jednak Roy Keane zaoferował odmienny pogląd na sytuację Ronaldo, mówiąc na Sky Sports w następstwie pogromu United 6-3 z rąk Manchesteru City wcześniej w tym miesiącu.

Po tym, jak Ronaldo po raz kolejny został pozostawiony na ławce – z Ten Hag mówiąc, że podjął decyzję „z szacunku” – Keane powiedział: „Myślę, że United okazują brak szacunku dla Ronaldo. Powinien zostać wypuszczony przed okienkiem transferowym.

„Menedżer zatrzymał go. OK, powiedział, że chciał opcji. Ale nie trzymasz Ronaldo, żeby siedział na ławce. To jeden z największych piłkarzy w historii.

„Miał opcje [by przenieść się latem]. Ten pomysł, że nie miał opcji jest bzdurą. Miał cztery lub pięć dobrych opcji.

„Duży obraz jest taki, że Ten Hag nie będzie grał Ronaldo. W miarę upływu sezonu będzie coraz gorzej.

„United okazali Ronaldo tylko brak szacunku.”

„Szkoda mi Ronaldo, ciężko będzie United go ruszyć”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Nadawczyni Sophie Nicolaou i Jonathan Liew z Guardiana mają swoje zdanie na temat przyszłości Cristiano Ronaldo po tym, jak napastnik przeszedł tunelem przed końcem zwycięstwa Manchesteru United nad Tottenhamem

Dziennikarz sportowy The Guardian, Jonathan Liew:

„Czułem się dość smutny dla niego naprawdę. To nie jest emocja, którą generalnie kojarzyłem z Ronaldo przez lata.

„Nikt nie zawdzięcza mu miejsca na starcie w wielkim zespole, ale to jest też jedyna rzecz, w której jest dobry, dominował w tej grze przez lata, a teraz siedzi na ławce w 89. minucie i jego czas się wymyka. Czułem ten niesamowity patos, ponieważ został mu tylko jeden lub dwa lata na najwyższym poziomie.

„Możecie nazwać go małostkowym lub królową dramatu, ale United wiedzieli, kogo podpisują. Możesz nie chcieć Micka Jaggera w swoim zespole, ale jeśli go podpiszesz, nie każesz mu grać na tamburynie.

„Myślę, że są w prawdziwym kłopocie, ponieważ Ten Hag wyraźnie nie ma z niego pożytku i szczerze mówiąc nie wiem, dokąd zmierza.

„United radzili sobie dobrze komercyjnie, zanim dołączył, więc nie sądzę, że potrzebują go z powodów komercyjnych, zwłaszcza nie wtedy, gdy zaburza równowagę w drużynie, tworząc niepotrzebne nagłówki, a zwłaszcza gdy nie pasuje do wizji wysokoenergetycznej drużyny naciskającej, której chce nie tylko Ten Hag, ale większość elitarnych europejskich trenerów.

„Będzie im naprawdę ciężko go ruszyć, ponieważ potrzebujesz tak dysfunkcyjnej drużyny, jaką było United, gdy go podpisali, aby go przyjąć, a to coraz bardziej znikająca liczba w dzisiejszych czasach.”

To nie pierwszy raz: Poprzednie wczesne wyjścia Ronaldo

Ronaldo ma historię wyjść na boisko, odkąd wrócił do klubu 14 miesięcy temu.

37-latek był niewykorzystanym zmiennikiem podczas zwycięstwa United 2-0 nad Spurs w środę i widziano go, jak szedł wzdłuż linii dotykowej i w górę tunelu w końcowych fazach meczu.

IMAGE

Wcześniej w tym sezonie Ronaldo był również widziany, jak opuszcza Old Trafford przed końcem remisu 1-1 z Rayo Vallecano podczas ostatniego przedsezonowego towarzystwa klubu w sierpniu.

Townsend's siuuu celebration!

Image: Obchody siuuu Townsenda

W październiku ubiegłego roku Ronaldo został uchwycony, jak samotnie maszeruje tunelem, wydając się mruczeć z frustracji, po tym jak United zremisowali 1-1 z Evertonem, dla którego Andros Townsend strzelił gola, a następnie naśladował charakterystyczną celebrację gola portugalskiego napastnika.

Man Utd running plummets with Ronaldo starting

Manchester United przebiegł 10 km mniej na mecz, kiedy Ronaldo rozpoczął grę w Premier League w tym sezonie.

Ronaldo zaliczył swój pierwszy ligowy start w kampanii w szokującej porażce 4-0 z Brentford w sierpniu – grając pełne 90 minut.

Strona Erika Ten Haga pokonała tego dnia zaledwie 95,5 km zbiorczo – tylko Fulham przebiegło mniej w meczu w tym terminie, przeciwko Newcastle wcześniej w tym miesiącu.

Pszczoły pokonały 13,8 km więcej niż United, co skłoniło ten Hag do nakazania swojej drużynie przebiegnięcia tego samego dystansu na treningu następnego dnia.

Holender posadził Ronaldo na ławce w kolejnych sześciu meczach ligowych, ale dał mu drugi i ostatni start w bezbramkowym remisie z Newcastle na początku tego miesiąca.

W tym meczu United zanotowali drugi najniższy dystans w tym sezonie – 101,5 km, a portugalski napastnik został odhaczony w 72 minucie z dystansem 7,3 km.

W efekcie United pokonali o 10 procent mniejszy dystans, gdy Ronaldo ustawił się w wyjściowej XI w tym sezonie – ta dysproporcja mogła przyczynić się do jego malejącego czasu gry.