Elliott: Joey Gallo uważa, że zmiana scenerii jest dobra zarówno dla niego, jak i Dodgersów

Dodgers' Joey Gallo looks up after hitting a three-run home run during the seventh inning against the Minnesota Twins

Joey Gallo z Dodgersów patrzy w górę po zdobyciu trzybiegowego home runu podczas siódmego inningu przeciwko Minnesocie Twins 10 sierpnia na Dodger Stadium. (Gina Ferazzi / Los Angeles Times)

Kibice na Dodger Stadium skandowali nazwisko Joey’a Gallo w środę wieczorem i nie umieszczali przed ani po nim żadnego wykrzyknika.

To była miła odmiana od jego dwóch sezonów w Nowym Jorku, gdzie dwukrotny All-Star był tak bezproduktywny i był wyśmiewany tak często, że zaszył się w swoim mieszkaniu na Manhattanie, aby nie pokazywać się na ulicy i nie słyszeć o swoich niedociągnięciach w sposób nie budzący wątpliwości.

Koledzy z drużyny Gallo również skandowali jego imię w środę, i to z wielu radosnych powodów. Byli zachwyceni nie tylko trzybiegowym home runem, który dał im prowadzenie, którego nawet Craig Kimbrel nie mógł roztrwonić, ale także widokiem Gallo, który otrząsnął się z niepokoju, gdy okrążał bazy w siódmej rundzie tego, co stało się ich 10ym kolejnym zwycięstwem, 8-5 nad Minnesotą Twins.

„Myślę, że cały zespół odetchnął z ulgą właśnie tam dla niego”, trzeci bazowy Max Muncy powiedział po tym, jak Gallo dostarczył swój pierwszy home run i pierwsze biegi włożone jako Dodger. „Miejmy nadzieję, że uda nam się go bardziej rozruszać. Jest zabawnym gościem do oglądania, kiedy wystrzeliwuje piłki, więc to było dobre.”

Gallo, pozyskany z Jankesów w zeszłym tygodniu za miotacza ligi mniejszej Claytona Beetera, miał trzy trafienia w swoich pierwszych 14 at-batach jako Dodger. Mimo, że jego średnia uderzeń wynosiła 214, to była ona lepsza niż średnia uderzeń wynosząca 159 (ze 106 strikeoutami), którą miał w 233 at-batach w Yankees.

28-letni mieszkaniec Nevady nie zmienił się od razu. Ale w tak głębokiej drużynie jak Dodgers, nie było potrzeby, aby od razu się podniósł. Nie czuł się pod presją, by dźwigać drużynę, która wygrała 10 kolejnych spotkań wieloma biegami. „Jeszcze nie przegrałem meczu”, powiedział prawie w zachwycie, gdy stał przed swoją szafką w środę wieczorem. „Myślałem, że wygrywamy dużo w Nowym Jorku. Tutaj wygrywamy dużo, szczególnie ostatnio”

Miał luksus i czas na pracę nad swoim swingiem jako część planu, który ma pomóc mu odzyskać elementy, które przyczyniły się do jego dwóch sezonów 40-home run dla Texasu. W najlepszym wypadku dałby odpocząć niektórym stałym graczom Dodgers i zapewniłby okazjonalną magię z ławki. Gdyby jego zmagania trwały dalej i eksperyment nie wypalił, Dodgersi nie straciliby wiele.

Jego hard-hit double Tuesday and his home run Wednesday off a 97-mph fastball from Minnesota right-hander Griffin Jax on a 2-and-1 count are reasons to think Gallo might regain his confidence. Dodgersi zyskali przydatną opcję, która pozwoli im na przeprowadzenie spektakularnego sezonu regularnego i zdobycie mistrzostwa świata.

„Myślę, że to tylko praca, którą wykonujemy z trenerami uderzenia,” Gallo powiedział o swoim sukcesie w ich dwóch ostatnich meczach. „Od pierwszego dnia, kiedy się tu znalazłem, mówili, że nie chodzi o natychmiastowe wyniki, tylko o proces i powrót do gracza, którym wiem, że mogę być. Więc to było wspaniałe. To było relaksujące. Oni są naprawdę mądrzy. Jestem podekscytowany dalszą pracą z nimi.”

Dokonał tak samo wielu poprawek w swoim umyśle, jak w boxie battera.

„Myślę, że baseball to zdecydowanie gra umysłowa,” powiedział. „To miło, że można gdzieś zacząć od nowa. Jakaś ładna pogoda. Być przy plaży. To zawsze jest miłe, jak również. Świetne środowisko i świetna grupa chłopaków. I kilka mechanicznych rzeczy, nad którymi również pracowaliśmy z trenerami.”

Powiedział, że wiedział, że będzie uderzał za Hansera Alberto, jeśli Twins wprowadzili prawego handera, więc był przygotowany, gdy Minnesota celowo przeszła Willa Smitha, aby zmierzyć się z nim z Trea Turnerem na drugim miejscu po podwójnym. „Po prostu tutaj idziemy. Zobaczmy, co się tu stanie”, powiedział. „Okazało się na korzyść dla mnie, więc to było ekscytujące”

Menedżer Dave Roberts był tak samo podekscytowany, jak koledzy z drużyny, którzy witali go wysokimi i niskimi piątkami oraz fani, którzy skandowali jego imię w uznaniu.

Joey Gallo, right, celebrates with Dodgers teammate Trea Turner after hitting a three-run home run.

Joey Gallo, po prawej stronie, świętuje z kolegą z drużyny Dodgers, Trea Turnerem, po tym jak uderzył w trzyrunowy home run podczas siódmej rundy przeciwko Minnesota Twins 10 sierpnia na Dodger Stadium. (Gina Ferazzi / Los Angeles Times)

„Byłem po prostu szczęśliwy, że dałem mu szansę”, powiedział Roberts. „On był przygotowany. Zaangażował się. I to dla mnie jako menadżera, to jest kiedy dostaję dużo radości, kiedy masz 26 graczy, którzy po prostu się wkupili.

„Nie zaczął dziś wieczorem, ale był gotowy z ławki. Wierzę, że gra cię honoruje, a dzisiaj był gotowy, gdy go wezwano i przeszedł. Sprawił, że wszyscy wyglądamy dobrze.”

Gallo powiedział, że nie potrzebował zmiany scenerii, ale wyraźnie skorzystał z przeprowadzki na zachód. .

„Myślę, że to było dobre dla obu stron tylko dlatego, że to była najlepsza okazja dla mnie i dla nich,” powiedział. „Więc nie mam żadnych ciężkich uczuć z tego powodu. Nie wykonałem swojej pracy na miarę swoich możliwości. Ale zawsze miło jest mieć świeży start. Tak samo jak w przypadku nowego związku. To miłe. Tak jak powiedziałem, dobra pogoda, dobra grupa chłopaków, nie mogę narzekać.”

Cieszy się, że mógł odrosnąć brodę – Yankees nie pozwalają graczom na posiadanie zarostu – i jest zadowolony z mieszkania w pobliżu oceanu.

„Bez obrazy dla Nowego Jorku, ale mieszkałem w małym mieszkaniu za tę samą cenę,” powiedział. „Więc to całkiem miłe być przy plaży i mieć trochę fal i trochę piasku i ludzi chodzących w japonkach i co nie. Tak, to zdecydowanie bardziej wyluzowane środowisko i to jest właśnie różnica między różnymi miastami, w ogóle. Myślę, że to dobre dopasowanie.”

Roberts powiedział, że Gallo nie będzie w składzie w piątek w Kansas City z lewym obrońcą Danielem Lynchem zaplanowanym do rozpoczęcia, ale powiedział, że Gallo zagra w sobotę i niedzielę, a także przez resztę drogi, przeciwko prawym obrońcom. Gallo jest przygotowany do gry, gdy tylko będzie potrzebny.

„To ekscytujący zespół, którego częścią jest”, powiedział po dodaniu do tego podniecenia z home runem i odnowioną nadzieją na ożywienie jego kariery.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.